کد مطلب: 38076 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری برزیل: من طرفدار شکنجه هستم

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری برزیل: من طرفدار شکنجه هستم

به گزارش آسمونی:دور دوم انتخابات ریاست جمهوری برزیل برگزار می‌شود. ژایر بولسونارو، نامزد راست افراطی‌...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی:دور دوم انتخابات ریاست جمهوری برزیل برگزار می‌شود. ژایر بولسونارو، نامزد راست افراطی‌ موفق شد در دور نخست بیشترین میزان آرا را به دست آورد. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که او در دور دوم انتخابات پیروز خواهد شد.

ژایر بولسونارو، نامزد حزب سوسیال لیبرال برزیل در دور دوم انتخابات این کشور از شانس پیروزی زیادی برخوردار است. او سیاستمداری راست‌گرا و افراطی است که تا کنون بارها اظهاراتی نژادپرستانه داشته است.

به نقل از دویچه وله ، در دور نخست انتخابات که روز 7 اکتبر برگزار شده بود، بولسونارو موفق به کسب 46 درصد از آرا شده بود.

رقیب او در این انتخابات، فرناندو حداد از حزب کارگر تنها توانسته بود 29 درصد از آرای مردم را به خود اختصاص دهد.

نظرسنجی‌های صورت گرفته حکایت از آن دارند که بولسونارو با کسب 56 درصد آرا در برابر 44 درصد رای فرناندو حداد می‌تواند پیروز دور دوم انتخابات برزیل گردد.نژادپرستی و راست‌گرایی

ژایر بولسونارو به اظهارات و سخنان تحریک‌آمیز و نژادپرستانه شهرت دارد. شعارهای تند او و به‌ویژه اظهاراتش علیه اقلیت‌های ساکن برزیل ظرف روزها و هفته‌های گذشته بارها به جنجال‌های رسانه‌ای دامن زده است. خبرگزاری آلمان ( dpa) روز یکشنبه 6 آبان (28 اکتبر) بخش‌هایی از اظهارات تند و تحریک‌آمیز این سیاستمدار افراطی را لیست کرده است.·    اظهار نظر درباره پیروان نیروهای چپ‌گرا (اکتبر 2018):

«اگر این افراد مایلند در این کشور زندگی کنند، باید به قوانین ما گردن بنهند. در غیر این صورت، این‌ها یا باید کشور را ترک کنند یا باید روانه زندان شوند. ما این طرفداران سرخ را از کشور خود خواهیم راند.»· اظهار نظر درباره رئیس‌جمهور بازداشت شده این کشور، لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا (اکتبر 2018)

«لولا، تو آنقدر در زندان می‌مانی تا بپوسی.»· اظهار نظر درباره پاک‌سازی در برزیل (اکتبر 2018)

«برزیل شاهد یک پاک‌سازی گسترده‌ای خواهد بود که هیچ‌گاه در طول تاریخ خود تجربه نکرده است.»· اظهار نظر درباره شکنجه (یک گفت‌وگوی تلویزیونی در سال 1999)

«من طرفدار شکنجه هستم و همه مردم برزیل نیز با من موافقند.»· اظهار نظر درباره برابری زنان و مردان (گفت‌وگوی تلویزیونی 2016)

«من هیچ‌گاه به زنان و مردان حقوق برابر پرداخت نمی‌کنم. اما در برزیل زنان توانمند و کاربلد زیادی وجود دارد.»· اظهار نظر درباره ماریا دو روساریو، نماینده زن پارلمان برزیل (2003)

«من هرگز به تو تجاوز نمی‌کنم، چون ارزش آن را نداری.»· اظهار نظر درباره هم‌جنس‌خواهان (مصاحبه‌ای مطبوعاتی، 2011)

«من هیچ‌گاه نمی‌توان پسری هم‌جنس‌گرا را بپذیریم و دوست داشته باشم. من نمی‌خواهم اداهای روشنفکرانه از خودم نشان دهم. من ترجیح می‌دهم چنین پسری در یک سانحه رانندگی بمیرد تا اینکه با مردان ریشو دم‌خور شود. اما چنین احتمالی وجود ندارد، چون پسر من خوب تربیت شده است.»(سال 2002، یک گفت‌وگوی مطبوعاتی)

«من اگر ببینم دو مرد در خیابان هم‌دیگر را می‌بوسند، آن‌ها را خواهم زد.»

· اظهار نظر درباره فساد مالی (مصاحبه 1999)

«به باور من، ما باید 30 هزار فرد فاسد را تیرباران کنیم. اول از همه باید از رئیس جمهور [وقت] فرناندو هنریکه کاردوسو شروع کنیم.»

لوسونارو بارها درباره اقلیت‌ها و از جمله اقلیت‌رنگین پوست ساکن برزیل اظهار نظر کرده و گفته است: «از این‌ها کاری برنمی‌آید. حتی به درد تولید مثل هم نمی‌خورند.»

این سیاستمدار نژادپرست بارها بر ارزش‌های مسیحی کشور برزیل تاکید کرده و از مخالفان خواسته است که کشور را ترک کنند.

منبع: انتخاب

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری برزیل: من طرفدار شکنجه هستم»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 5 = ?