کد مطلب: 20025 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
یک شرکت برزیلی محکوم به پرداخت بزرگترین جریمه تاریخ

یک شرکت برزیلی محکوم به پرداخت بزرگترین جریمه تاریخ

به گزارش آسمونی به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات آمریکایی اعلام کردند شرکت برزیلی «اودبرخت» که در زمینه...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

brazilian-firms-to-pay-largest-ever-foreign-bribery-fine
brazilian-firms-to-pay-largest-ever-foreign-bribery-fine

به گزارش آسمونی به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات آمریکایی اعلام کردند شرکت برزیلی «اودبرخت» که در زمینه ساخت و ساز فعال است و دچار رسوایی شده است به همراه شرکت پتروشیمی «براسکم» که وابسته به آن است با پرداخت سه میلیارد و پانصد میلیون دلار برای حل و فصل یک پرونده بزرگ مربوط به ارتشاء موافقت کرده اند.

وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد شرکت اودبرخت که از عوامل اصلی دخیل در رسوایی فساد مالی شرکت پتروبراس برزیل است موافقت خود را با پرداخت چهار میلیارد و ششصد میلیون دلار جریمه اعلام کرد ولی افزود این شرکت قادر است تنها دو میلیارد و ششصد میلیون دلار از این مبلغ را بپردازد.

بر اساس اعلام وزارت دادگستری آمریکا،‌ این جریمه که قرار است به مقامات برزیلی، سوئیسی و آمریکایی پرداخت شود «بزرگترین مورد از حل و فصل یک پرونده خارجی مربوط به ارتشاء» در نظر گرفته می شود.
مقامات برزیلی اعلام کرده اند شرکت اودبرخت یکی از طراحان اصلی برنامه سرقت میلیاردها دلار از منابع شرکت دولتی نفت برزیل (پتروبراس) است.
افشای این رسوایی نظام سیاسی و اقتصادی برزیل را به دردسر زیادی انداخته است به نحوی که لوئیس ایناتسیو لولا داسیلوا رئیس جمهور قبلی در معرض محاکمه قرار دارد و میشل تمر رئیس جمهور کنونی نیز جزو مظنونان به شمار می رود.
شرکت اودبرخت به پرداخت رشوه به مقامات دولتی و احزاب سیاسی به میزان 788 میلیون دلار با هدف کسب فرصت های تجاری در سه قاره جهان اعتراف کرده است. بیشتر این فعالیت ها به برزیل مربوط می شود ولی در عین حال در یازده کشور منطقه آمریکای لاتین و نیز قاره آفریقا رد پای این امر دیده می شود.
تا پیش از این بزرگترین پرونده حل و فصل ادعاهای مربوط به پرداخت رشوه به شرکت زیمنس آلمان مربوط می شد. این شرکت که متهم به پرداخت رشوه برای دستیابی به قراردادهای کاری دولتی در سراسر جهان بود در سال 2008 موافقت کرد که یک میلیارد و ششصد میلیون دلار جریمه پرداخت کند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «یک شرکت برزیلی محکوم به پرداخت بزرگترین جریمه تاریخ»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 3 = ?