کد مطلب:  34122 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 6 دقیقه
برزیل 1 - 1 سوئیس ؛ نفس سلسائو گرفته شد

برزیل 1 - 1 سوئیس ؛ نفس سلسائو گرفته شد

تلاش ستاره‌های سلسائو برای برتری مقابل سوئیس تنها یک گل زیبا به همراه داشت که آن هم روی یک گل مشکوک به خطا...
زمان مطالعه: 6 دقیقه
برزیل 1 - 1 سوئیس ؛ نفس سلسائو گرفته شد
برزیل 1 - 1 سوئیس ؛ نفس سلسائو گرفته شد

تلاش ستاره‌های سلسائو برای برتری مقابل سوئیس تنها یک گل زیبا به همراه داشت که آن هم روی یک گل مشکوک به خطا پاسخ داده شد. به گزارش آسمونی ، تیم ملی برزیل با ستاره‌های آماده خود یکشنبه شب در نخستین بازی دور گروهی جام جهانی به مصاف سوئیسی رفت که تنها چهار پله در رنکینگ فیفا پایین‌تر از آنها بود و همانطور که انتظار می‌رفت، کار سختی داشت و نتوانست بیشتر از یک گل بزند؛ برزیل در دقیقه 20 با گل استثنایی فیلیپ کوتینیو پیش افتاد ولی در دقیقه 50 با ضربه سر استیون زوبر دروازه‌اش باز شد و در ادامه هم هرچه تلاش کرد به در بسته خورد و موقعیت‌هایش یکی پس از دیگری با مهارهای سومر و تکل‌های مدافعان سوئیسی، در کنار بی‌دقتی مهاجمان خودی از دست رفت تا دو تیم فقط به یک امتیاز برسند.

جام جهانی 2018 روسیه؛ گروه E یکشنبه: 97/03/27 ؛ ساعت 22:30 استادیوم: روستوف آرنا / تماشاگر: 43109 نفر

داور: سزار راموس(مکزیک)؛ کمک‌ها: ماروین تورنترا، میگل هرناندس و جان پیتی(ژاپن)/ کمک داور ویدئویی: پائولو والری(ایتالیا)  

تیم ملی برزیل

آلیسون بکر، تیاگو سیلوا، میراندا، دانیلو، مارسلو، کاسمیرو(60- فرناندینیو) ، پائولینیو(67- رناتو آگوستو) ، ویلیان، نیمار جونیور، فیلیپ کوتینیو و گابریل ژسوس(79- روبرتو فیرمینو). سرمربی: تیته  

تیم ملی سوئیس

یان سومر، فابین شار(65) ، مانوئل آکانجی، استفان لیششتاینر(87- میشائل لانگ)، ریکاردو رودریگس، والون بهرامی(71- دنیس زکریا) ، گرانیت ژاکا، ژردان شقیری، استیون زوبر، بلریم ژمایلی و هریس سفرووریچ(80- بریل امبولو). سرمربی: ولادیمیر پتکوویچ  

اخطار

استفان لیششتاینر(32) از سوئیس کاسمیرو(47) از برزیل فابین شار(65) از سوئیس والون بهرامی(68) از سوئیس

brazil-switzerland-result
brazil-switzerland-result

شرح گل

برزیل 1 - سوئیس 0 (دقیقه 20: فیلیپ کوتینیو): نیمار سمت چپ زمین مارسلو که نفوذ کرده بود را صاحب توپ کرد که ارسال او را زوبر با ضربه سر برگشت داد تا کوتینیو با مهار توپ، حرکت در عرض و شوت استثنایی و فنی از پشت محوطه جریمه که به تیرک عمودی دروازه برخورد کرد، گل اول برزیل برابر سوئیس را بزند. برزیل 1 - سوئیس 1 (دقیقه 50: استیون زوبر): ارسال بدون نقص و عالی شقیری با پای چپ از روی کرنر سمت راست زمین را زوبر در محوطه 6 قدم برزیل و پس از هُل دادن میراندا با ضربه سر محکم تبدیل به گل کرد تا بازی به تساوی کشیده شود.  

شرح نیمه اول

سوئیس بازی را بهتر آغاز کرد و برنامه داشت تا روی ارسال از جناحین گلزنی کند ولی حملات کوتاه مدت آنها زهردار نبود و ستاره‌های سلسائو بازی را در دست گرفتند و توپ و میدان را تا پایان نیمه اول در اختیار داشتند؛ بهرامی و لیششتاینر با عملکرد خوبی که در سمت راست زمین داشتند، اجازه ندادند نیمار و مارسلو نفوذ زیادی از جناح چپ انجام دهند و با خطاهای پیاپی و زدن توپ‌های بازیکنان برزیل فرصت گلزنی را از آنها گرفتند ولی پنالتی زیادی به برزیلی‌ها دادند؛ شاگردان تیتو که تلاش زیادی برای گلزنی داشتند، در دقیقه 20 با شوت فنی و استثنایی کوتینیو به گل رسیدند ولی تلاش آنها تا پایان 45 دقیقه ابتدایی ثمر بیشتری نداشت تا با برتری یک بر صفر به رختکن بروند.  

لحظات حساس

دقیقه 4: ارسال شقیری از جناح راست و ضربه ژمایلی از محوطه جریمه برزیل به شکل خطرناکی راهی اوت شد. دقیقه 6: شوت عجیب ویلیان از سمت راست، عرض زمین را طی کرد و به جناح چپ رفت. دقیقه 33: ارسال نیمار از روی کرنر به تیرک دوم را ژسوس با ضربه سر زد که توپ عرض زمین را طی کرد و دوباره به نیمار رسید که آفساید او گرفته شد. دقییقه 40: شوت محکم زوبر از محوطه جریمه به صورت سیلوا برخورد کرد و موجب سرنگونی مدافع برزیل شد. دقیقه 1+45: ارسال نیمار از روی کرنر سمت چپ زمین و ضربه سر سیلوا از تیر یک به شکل خطرناکی از روی دروازه سوئیس به اوت رفت. دقیقه 46: شوت پشت محوطه ژمایلی خطری روی دروازه برزیل نداشت و به بیرون رفت. دقیقه 58: شوت پُر قدرت کوتینیو را مدافعان سوئیس در دو مرحله برگشت دادند و در ادامه هم شوت نیمار بعد از برخورد به شار راهی کرنر شد. دقیقه 70: مهار توپ عالی کوتینیو که با جای گذاشتن مدافع سوئیس هم همراه بود، موقعیت عالی گلزنی برای او فراهم کرد ولی شوت نهایی او خوب نبود تا شوت روی پای او به بیرون برود. دقیقه 73: شوت پشت محوطه ژمایلی به راحتی توسط آلیسون جمع شد. دقیقه 74: آکانجی در محوطه جریمه سوئیس، ژسوس را با دو دست گرفت و روی زمین انداخت، اما داور مکزیکی دستور به ادامه بازی داد. دقیقه 77: شوت راه دور میراندا ثمری نداشت و با اختلاف زیادی از دروازه سوئیس به اوت رفت. دقیقه 78: نیمار مثل دفعات قبل نتوانست دروازه سوئیس را باز کند و شوت پشت محوطه او را سومر درازکش جمع کرد. دقیقه 82: شوت روی پای فیرمینو از زاویه بسته به شکل خطرناکی از روی دروازه سوئیس به بیرون زده شد. دقیقه 87: پاس بلند کوتینیو از روی ضربه آزاد میانه زمین را سومر به شکل خطرناکی مهار کرد که نزدیک بود با گلزنی بازیکنان برزیل همراه باشد. دقیقه 88: ارسال دانیلو از جناح راست زمین با ضربه سر نیمار همراه شد که توپ او را سومر در اختیار گرفت. دقیقه 90: سانتر عالی نیمار از ضربه ایستگاهی سمت چپ زمین به مقابل دروازه سوئیس را فیرمینو با ضربه سر زد که سومر با واکنش استثنایی توپ را دفع کرد. دقیقه 1+90: شوت میراندا به خطرناک‌ترین شکل ممکن از کنار تیرک عمودی دروازه سوئیس عبور کرد تا برزیل در رسیدن به گل دوم همچنان ناکام بماند. دقیقه 5+90: باز هم نیمار پشت ضربه آزاد ایستاد ولی این بار نیز بعد از سانتر او، ضربه سر شار و شوت فیرمینو، شار توپ را برگشت داد تا در ثانیه‌های پایانی دروازه سوئیس برای بار دوم باز نشود.

برزیل 1 - 1 سوئیس ؛ نفس سلسائو گرفته شد
برزیل 1 - 1 سوئیس ؛ نفس سلسائو گرفته شد

در حاشیه

* مارکینیوش، داگلاس کاستا، فیرمینو و فیلیپه لوئیس شاخص‌ترین نیمکت‌نشینان برزیل هستند و آلیسون بکر درون دروازه این تیم به ادرسون ترجیح داده شده است. * والون، هافبک تیم ملی سوئیس در بازی با برزیل چهارمین جام جهانی دوران بازی خود را تجربه می‌کند.  

بهترین بازیکن

استفان لیششتتاینر، مدافع راست و والون بهرامی، هافبک دفاعی تیم ملی سوئیس با وجود اینکه به دلایل مصدومیت و خطر اخراج شدن از زمین بیرون رفتند، اما در زمان حضورشان در زمین فوق‌العاده کار کردند و با عملکردی که در سمت راست زمین داشتند، اجازه ندادند نیمار، کوتینیو و حتی مارسلو از سمت چپ زمین نفوذ خطرناکی داشته باشند ولی در کنار آنها فابین شار از سوئیس و فیلیپ کوتینیو، زننده گل تماشایی برزیل هم عملکرد خوبی در ترکیب تیم‌هایشان ارائه دادند.  

اتفاق ویژه

پس از تساوی آرژانتین برابر ایسلند و شکست آلمان مقابل مکزیک، این بار هم برزیل که دیگر مدعی قهرمانی جام جهانی محسوب می‌شود، نتوانست کاری از پیش ببرد و با وجود حملات فراوان تا ثانیه‌های پایانی، تنها به یک امتیاز در دیدار با سوئیس بسنده کرد.  

شرح بازی

سوئیس بازی را بهتر آغاز کرد و برنامه داشت تا روی ارسال از جناحین گلزنی کند ولی حملات کوتاه مدت آنها زهردار نبود و ستاره‌های سلسائو بازی را در دست گرفتند و توپ و میدان را تا پایان نیمه اول در اختیار داشتند؛ بهرامی و لیششتاینر با عملکرد خوبی که در سمت راست زمین داشتند، اجازه ندادند نیمار و مارسلو نفوذ زیادی از جناح چپ انجام دهند و با خطاهای پیاپی و زدن توپ‌های بازیکنان برزیل فرصت گلزنی را از آنها گرفتند ولی پنالتی زیادی به برزیلی‌ها دادند؛ شاگردان تیتو که تلاش زیادی برای گلزنی داشتند، در دقیقه 20 با شوت فنی و استثنایی کوتینیو به گل رسیدند ولی تلاش آنها تا پایان 45 دقیقه ابتدایی ثمر بیشتری نداشت تا با برتری یک بر صفر به رختکن بروند. شروع نیمه دوم با حمله برزیلی‌ها و دو شوت متوالی از کوتینیو و نیمار همراه بود، اما سوئیس خیلی زود به بازی برگشت و بعد از یک حمله، صاحب کرنر شد که آن را شقیری فرستاد و زوبر با ضربه سر تبدیل به گل کرد تا دوباره همه چیز مساوی شود؛ تا پایان مسابقه سوئیس تنها فقط یک بار با شوت نه چندان محکم راه دور شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد و در زمین خودی دفاع می‌کرد؛ تیته که نتوانسته بود کاری انجام دهد و بازی تیمش گره خورده بود، با تعویض‌های هجومی سعی در به دست آوردن پیروزی داشت که نمایش پایاپای، منطقی و سراسر دفاعی سوئیسی‌ها که ارسال‌های آنها از دو طرف زمین و نفوذها و شوت‌های کوتینیو و نیمار را برگشت می‌دادند و همچنین دفع دو توپ خطرناک از محوطه 6 قدم داشتند، اجازه نداد برزیلی‌ها نخستین بازی جام جهانی را با برد آغاز کنند. منبع: Varzesh3

: برای دریافت مشاوره درباره برزیل 1 - 1 سوئیس ؛ نفس سلسائو گرفته شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «برزیل 1 - 1 سوئیس ؛ نفس سلسائو گرفته شد» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید