کد مطلب:  24560 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
علی دایی: برانکو حقش بود مربی سال شود/ حواس طارمی به زندگی خصوصی و ورزشی‌اش باشد

علی دایی: برانکو حقش بود مربی سال شود/ حواس طارمی به زندگی خصوصی و ورزشی‌اش باشد

به گزارش آسمونی، قسمتی از مصاحبه با علی دایی را میخوانید:آقای دایی! ابتدا قبولی شما را در آزمون دکتری...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

به گزارش آسمونی، قسمتی از مصاحبه با علی دایی را میخوانید:

آقای دایی! ابتدا قبولی شما را در آزمون دکتری تبریک می‌گوییم، باید از این به بعد شما را «دکتر علی دایی» صدا کنیم؟

ممنون، اگر خدا بخواهد در آزمون دکتری قبول شدم و باید ببینم از این به بعد چه پیش می‌آید.

*حالا چرا «جامعه‌شناسی» ورزشی، از انتخاب این رشته چه هدفی دارید؟

من از لحاظ شخصی و فردی می‌خواهم جامعه شناسی ورزشی را بخوانم. اصلا با مسائل دیگر این موضوع کاری ندارم. خودم می‌خواهم دیدگاه‌هایم بازتر شود و به مسائل روز دنیا آشناتر بشوم، به خاطر این مسئله دنبال جامعه‌شناسی ورزشی رفتم. خدا را شکر که مرحله اول آزمون را قبول شدم و مصاحبه دکتری را هم دادم، حالا منتظر این هستم که اعلام کنند که در مصاحبه قبول شدم یا نه.

*مسلما دغدغه‌های اجتماعی شما به عنوان یک چهره شناخته شده هم در انتخاب این رشته تأثیر داشته.

خودم این رشته را دوست دارم و دوست دارم اگر بشود به جامعه در قسمت ورزش کمک کنم. جامعه ما دغدغه‌های بزرگی دارد، به خاطر همین و عشق و علاقه‌ای که داشتم این رشته را انتخاب کردم.

*می‌خواهیم در مورد شرایط این روز‌های سایپا هم صحبت کنیم، بعد از بازی اولی که تیم شما مقابل سپاهان در لیگ برتر انجام داد خیلی از کارشناسان اعلام کردند که سایپا یکی از مدعیان اصلی کسب قهرمانی در این فصل است. خودتان چقدر به این موضوع اعتقاد دارید؟

هنوز خیلی زود است که بخواهیم راجع به این مسائل حرف بزنیم، اما ما خیلی خوب تمرین کردیم و آماده هستیم. شما ببینید در همین بازی با سپاهان نسبت به فصل گذشته 75 درصد تیم عوض شده بود. ما به زمان احتیاج داریم باید بیشتر کار کنیم که ان‌شاءالله بتوانیم خودمان را به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی مطرح کنیم.

*بازی بعدی شما با صنعت‌نفت و در خانه است، در مورد این بازی چه صحبتی دارید؟

مسلما بازی بسیار مهمی است، این بازی می‌تواند ما را در مسیر قهرمانی قرار دهد. ان‌شاءالله بازی را ببریم. ما کلا تیم جوانی ساختیم که فکر کنم بتواند سال‌ها تیم سایپا را تضمین کند. در کل تمام سعی‌مان این است که تا آخر فصل روز به روز بهتر شویم. سعی می‌کنیم باعث افتخار و سربلندی سایپا و کارمندان خیلی خوب کارخانه باشیم.

*برای موفق شدن در این فصل چقدر روی جوان‌های تیم‌تان حساب کردید؟

ما جوان‌های خوبی داریم که با اینکه جوان هستند، اما خیلی‌ها بازی‌های ملی زیادی برای تیم جوانان و امید ایران انجام داده‌اند. این بازیکنان با اینکه جوان هستند، اما تجربه کافی را دارند، البته ما چند بازیکن با تجربه خیلی خوب هم داریم که می‌توانند به جوان‌ها کمک کنند. همه تلاش ما این است که این مجموعه را به خودباوری برسانیم و نتایج خوبی در لیگ بگیریم.

*در مراسمی که باشگاه سایپا برای تجلیل از ابراهیم صادقی گرفت شد ترانه‌ای توسط یک خواننده در وصف شما خوانده شد. هنگام اجرای این ترانه فیلمی از شما گرفته شد و در فضا مجازی پخش شد که نشان می‌داد شما در حال ریختن اشک شوق هستید.

من همیشه گفته‌ام اول خدا و بعد مردم این عزت را به ما دادند، این لطف خدا است که مردم به امثال من لطف دارند. از روزی که وارد فوتبال و تیم ملی شدم مردم به من لطف داشتند و ان‌شا‌ءالله هم ما کاری کنیم که این لطف کمتر نشود.

*اتفاق دیگری که در این مراسم افتاد روبوسی شما و محمد مایلی‌کهن بود، این یعنی اختلافی بین شما وجود ندارد؟

آقای مایلی‌کهن بزرگتر من است و احترامش واجب، من همیشه احترام بزرگترم را نگه داشتم و هیچ موقع با کسی مشکلی نداشته و ندارم. همه برای من عزیز هستند و بزرگتر من هستند و احترام‌شان هم واجب.

*در مراسم انتخاب برترین‌ها شما کنار برانکو و منصوریان به عنوان کاندیدای انتخاب مربی سال بودید، اما این عنوان در نهایت به برانکو رسید. در خصوص این مسئله چه صحبتی دارید؟

به برانکو تبریک می‌گویم، تیم برانکو سال قبل عالی کار کرد و خیلی خوب بود. مطمئنا تیمی که قهرمان لیگ می‌شود مربی‌اش به عنوان بهترین مربی سال انتخاب می‌شود و به شرایط و بازیکنان و این مسائل نگاه نمی‌کنند فقط تیمی که قهرمان می‌شود را مدنظر دارند. به برانکو تبریک می‌گویم و ان‌شاءالله که امسال هم به همراه پرسپولیس دوباره موفق شود که آرزوی همه پرسپولیسی‌ها است. پرسپولیس می‌تواند نشاط خوبی به جامعه بدهد. فکر می‌کنم برانکو و بازیکنان پرسپولیس بتوانند امسال هم این نشاط را به جامعه تزرق کنند.

*با توجه به اینکه الاهلی عربستان حریف پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا برای موفقیت در این جام تا دندان مسلح شده، فکر می‌کنید پرسپولیس برای موفقیت در آسیا شانسی داشته باشد؟

مطمئن باشید پرسپولیس تیم خوب و بزرگی است و می‌تواند که به دور بعدی راه پیدا کند. فکر می‌کنم پرسپولیس برای موفقیت در آسیا پتانسیل را داشته باشد.

branco-had-the-right-to-be-a-coach-of-the-year
branco-had-the-right-to-be-a-coach-of-the-year

*مهدی طارمی هم در مراسم برترین‌ها به عنوان مردسال فوتبال ایران انتخاب شد.

طارمی لیاقت این موفقیت‌ها را دارد و باید سعی کند این شرایط را نگه دارد. ما به قهرمانی و موفقیت می‌رسیم، اما باید آن را نگه داریم که کار سختی است. طارمی دیگر برای خودش نیست، طارمی برای ایرانی‌ها و پرسپولیسی‌ها است. طارمی باید حواسش را جمع کند هم در زندگی خصوصی و هم در زندگی ورزشی.

*این روز‌ها دوباره بحث حضور بازیکنان ایرانی در اروپا داغ شده است و بازیکنان جدیدی از کشورمان به تیم‌های اروپایی ترانسفر می‌شوند. شما چه توصیه‌ای در این مورد به بازیکنان دارید، بهتر است در ایران بمانند و قراداد‌های میلیاردی ببندند یا یا مبالغ کمتر به فوتبال اروپا بروند؟

به نظر من اگر بتوانند با قرارداد کمتر به اروپا بروند و بازی کنند خیلی بهتر است، البته همانطور که گفتم حتما بازی کنند نه اینکه نیمکت‌نشین باشند. بازیکنان ما باید بدانند بعد از یکی،2 سال خوب بازی کردن در اروپا همانجا هم می‌توانند قرارداد‌های خوبی ببندند.

*کمی هم در مورد تیم ملی صحبت کنیم، تیم ما به با اقتدار به جام جهانی صعود کرد، فکر می‌کنید تیم ملی ایران با کارلوس کی‌روش چقدر شانس موفقیت در جام جهانی روسیه را دارد؟

من از روز اول هم گفته‌ام که کی‌روش مربی بزرگی است که نظم و دیسیپلین خاصی هم دارد و این نظم را هم به تیم ملی تزریق کرده است. تیم ملی ما از نظر فنی هم پیشرفت داشته است، اگر ما در این مدت بتوانیم به تیم ملی کمک کنیم و بازی‌های خوبی تدارکاتی برای این تیم ترتیب بدهیم و ترس بازیکنان ما از تیم‌های بزرگ بریزد مطمئنا می‌توانیم در جام جهانی هم موفق شویم.

*پس کی‌روش برای موفقیت در جام جهانی روی کمک شما هم حساب کند؟

ما همیشه تیم ملی را دعا کردیم و گفتیم که تیم ملی مایه افتخار همه است، وظیفه همه ما این است که به تیم ملی کمک کنیم. 

منبع: 90tv

: برای دریافت مشاوره درباره علی دایی: برانکو حقش بود مربی سال شود/ حواس طارمی به زندگی خصوصی و ورزشی‌اش باشد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «علی دایی: برانکو حقش بود مربی سال شود/ حواس طارمی به زندگی خصوصی و ورزشی‌اش باشد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید