کد مطلب:  13356 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دو خبر از جشنواره موسیقی فجر

دو خبر از جشنواره موسیقی فجر

1394/10/18به گزارش آسمونی به نقل از هنرآنلاین جلسه‌ انتخاب آثار موسیقی ایرانی سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر با...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

both-of-music-festiva
both-of-music-festiva

1394/10/18

به گزارش آسمونی به نقل از هنرآنلاین جلسه‌ انتخاب آثار موسیقی ایرانی سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر با حضور هنرمندانی چون جمال‌الدین منبری، کیوان ساکت، آزاد میرزاپور، نوید دهقان و علی پژوهشگر برای تعیین آثار راه‌یافته به بخش داوری برگزار شد. 

در این جلسه که روز دوشنبه چهاردهم دی ماه برگزار شد، اعضای هیات انتخاب 16 اثر را شنیده و بررسی کردند و انتخاب دیگر آثار را به روزهای آینده موکول کردند.

با توجه به نزدیک شدن به ایام جشنواره، جلسات هیات انتخاب و داوری آثار موسیقایی که از مهر سال 92 تا مهر 94 تولید شده است، به صورت فشرده برگزار خواهد شد. این در حالی است که جلسه هیات انتخاب آثار موسیقی کلاسیک نیز چهارشنبه 16 دی ماه با حضور 15 نفر از هنرمندان این حوزه برگزار خواهد شد.

در سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر جوایز به سه بخش اصلی آلبوم‌ها، کنسرت‌ها و بخش جانبی تقسیم می‌شود. در این میان در نخستن سال با توجه به محدودیت‌های زمانی، داوری تنها در بخش آلبوم‌ها انجام می‌شود و آثار در تمامی شاخه‌های موسیقی مورد ارزیابی و داوری قرار می‌گیرند.

در سال جاری آلبوم با کلام، آلبوم بی‌کلام، آهنگ با کلام، آهنگ بی‌کلام، ‌خواننده، آهنگساز، تنظیم کننده، تک نواز، اولین اثر و ملودی‌پرداز و گروه مورد ارزیابی هیات داوران قرار می‌گیرد.

اجرای "گیل و آمارد" جشنواره موسیقی فجر

ناصر وحدتی قصد دارد تا با همراهی گروه "گیل و آمارد" اجرایی متفاوت را در سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر روی صحنه ببرد.

سرپرست و آهنگساز گروه موسیقی "گیل و آمارد" درباره جزییات اجرایش در جشنواره امسال گفت: سعی خواهیم کرد اجرای متفاوتی در جشنواره سی و یکم داشته باشیم و قطعاتی جدید را به مخاطبان عرضه کنیم، اگرچه نمی‌توانیم از اجرای قطعاتی چون "رعنا" که در این سال‌ها به عنوان شناسنامه‌ ما مطرح شده است، بگذریم. به هر حال تلاش خواهیم کرد مخاطبانمان را راضی کنیم.

این هنرمند گفت: طرح جدیدی را در آواز شوشتری پیاده کرده و گوشه ای هم در دستگاه دشتی ساخته‌ام که پیش از این زنده یاد ابوالحسن صبا این کار را انجام داده و نامش را "دیلمان" گذاشته بود اما من نام گوشه‌ای که ساختم را "سیاهکل" گذاشته‌ام و آن را در جشنواره موسیقی فجر اجرا خواهم کرد.

ناصر وحدتی درباره جایگاه موسیقی نواحی در جشنواره سی و یکم نیز بیان کرد: در این دوره گروه‌های شاخص موسیقی نواحی حضور پیدا کرده‌اند و توجه ویژه‌ای به آن‌ها شده است که امیدوارم این ماجرا در نهایت به ارتقای سطح موسیقی نواحی بینجامد. البته سال گذشته اجرای ما در برج آزادی انجام شد که بسیار برایم آزاردهنده بود اما امسال سالنی دیگر را برای ما در نظر گرفته‌اند که فکر می‌کنم، اتفاق خیلی خوبی است.

سعید پورمحمد کمانچه، نیما برزگرتار، رامبد حسینی بربط، بنیامین چاره جو کوبه ای، اکرم فغان زاده همخوان، کوبه ای، مریم کوچکی زاد همخوان، کوبه ای و الهام صادقی همخوان، کوبه ای افرادی هستند که در کنسرت گروه "گیل و آمارد" حضور خواهند داشت.

: برای دریافت مشاوره درباره دو خبر از جشنواره موسیقی فجر فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «دو خبر از جشنواره موسیقی فجر» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید