کد مطلب:  3777 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
معرفی Boot Camp Mac

معرفی Boot Camp Mac

برنامه Boot Camp 5 چیست؟Boot Camp 5 برای پشتیبانی مک از طریق برنامه boot Camp Assistant برای نصب ویندوز 7 و ویندوز 8 و نیز برای...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

برنامه Boot Camp 5 چیست؟

Boot Camp 5 برای پشتیبانی مک از طریق برنامه boot Camp Assistant برای نصب ویندوز 7 و ویندوز 8 و نیز برای درایورهای مورد نیاز برای ویندوز 8 عرضه شده است. با نصب این نسخه می توانید 1) درایورهای مورد نیاز دستگاه مک را دانلود کنید و 2) ویندوزهای 7 یا ویندوز 8 را روی دستگاه خود نصب کنید. پیشتر این امکان در boot Camp 4 وجود داشت که ویندوز 7 را نصب کنید ولی Boot Camp 5 بیشتر برای پشتیبانی از ویندوز 8 و درایورهای مورد نیاز منتشر شد.با آسمونی همراه باشید.

چه مک هایی می‌توانند از ویندوز 8 پشتیبانی کنند؟

دستگاه های زیر می توانند boot Camp 5 را نصب و از آن برای نصب ویندوز 8 استفاده کنند:

MacBook Air (Mid 2011 or newer

MacBook Pro (Mid 2010 or newer

Mac Pro (Early 2009 or newer

Mac Mini (Mid 2011 or newer

iMac (27-inch, Mid 2010 or Mid 2011 or newer

نکته: برای مشاهده مدل مک خود از روی نوار منو روی لوگوی اپل کلیک کنید و سپس About This Mac را بزنید. حالا بر روی More info کلیک کنید در پایین نام دستگاه٬ سال تولید شده را مشاهده خواهید کرد.

آیا می توان ویندوز 7 را با Boot Camp 5 به ویندوز 8 آپگرید کنم؟
بله بعد از نصب Boot Camp 5 می توانید با اجرای برنامه Boot Camp Assistant اقدام به آپگرید و یا نصب جدید ویندوز 8 نمایید.

آیا با آپگرید از ویندوز 7 به ویندوز 8 ممکن است مشکلاتی پیش بیاید؟
براساس مطالب منتشر شده در سایت اپل ممکن است بعد از آپگرید ویندوز 7 به وینودز 8 پورت و وسایل پشتیبانی کننده از Thunderbolt توسط ویندوز 8 شناسایی نشوند.

Boot Camp 5 چه ویندوزهایی را پشتیبانی می کند؟
برنامه Boot Camp 5 تنها نسخه 64 بیتی ویندوزهای 7 و 8 را پشتیبانی می کند. همچنین امکان نصب Windows 7 Enterprise و Windows 8 Enterprise را نخواهید داشت.

بوت کمپ 5 را از کجا دانلود کنم؟
اگر به OS X Mountain Lion 10.8.3 آپدیت کرده اید boot Camp 5 را در اختبار خواهید داشت.
نکته مهم: boot Camp 5 تنها بر روی OS X 10.8.3 به بعد نصب خواهد شد. پس اگر از نسخه های کمتر از 10٫8٫3 و یا سیستم عامل های قبلی مثل OS X Lion و قبل تر از آن را استفاده می کنید در حال حاضر نمی توانید boot Camp 5 را روی سیستم خود داشته باشید.

چه مشکلاتی ممکن است در هنگام نصب ویندوز 8 رخ دهد؟
بعد از اپگرید به boot Camp 5 با اجرای برنامه boot Camp Assistant از فولدر Applications سپس Utilites می توانید به نصب ویندوز اقدام نمایید اما ممکن است در هنگام نصب با مشکلات و خطاهای زیر مواجه شوید:
کمبود فضا: برای نصب ویندوز 8 نیاز به حداقل 20 گیگابایت فضا است. دارندگان Mac Book air 11-inch Mid 2012 با حافظه 64 گیگابایت SSD اگر قبلا پارتیشن Boot Camp تهیه کرده و ویندوز 7 را روی دستگاه نصب دارند و حالا می خواهند به ویندوز 8 آپگرید کنند می بایست پارتیشن Boot Camp قبلی را حذف و دوباره نسبت به پارتیشن با فضای کافی اقدام کنند.
بعد از نصب ممکن است کلید‌های F1 و F2 فعال نباشند که در این صورت می بایست از قسمت تنظیمات ویندوز این کلیدها را تعریف نمایید.

: برای دریافت مشاوره درباره معرفی Boot Camp Mac فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معرفی Boot Camp Mac» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید