مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  1275 
112 نظر
112 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بن نمایشگاه کتاب

بن نمایشگاه کتاب

نمایشگاه بین المللی کتاب تهران هرساله بازدیدکنندگان زیادی جذب خود می کند که از بین آنها، برخی افراد میتوانند از بن کتاب استفاده کنند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

بن تخفیف کتاب هر ساله برای نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به دانشجویان، طلاب و هیات علمی دانشگاه ها ارائه می شد. اما از زمان شیوع ویروس کرونا، این بن را در قابل یارانه کتاب بصورت اینترنتی به همگان عرضه کردند. با داشتن بن نمایشگاه کتاب می توان با مقداری تخفیف از نمایشگاه کتاب تهران کتاب های موردنظر خود را تهیه کنید. در ادامه مطلب آسمونی درباره نحوه ثبت نام بن کتاب و چگونگی استفاده از آن صحبت خواهیم کرد.

بن کتاب چیست؟

کارت الکترونیک خرید کتاب یکی از انواع کارت­های بانکی است که در راستای توسعه نهضت کتابخوانی و دسترسی آسان به کتاب در میان مخاطبان و علاقه ­مندان، از سوی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با همکاری خانه کتاب صادر می گردد. این کارت پس از شارژ مبلغ معینی از سوی سازمان مربوطه، توسط بانک عامل صادر می شود و قابلیت استفاده از دستگاه­ های پایانه فروش نصب شده در مراکز فروش کتاب عضو شبکه پذیرندگان بانک عامل را خواهد داشت.
دارندگان کارت الکترونیک خرید کتاب می­ توانند تمام هزینه ­های مورد استفاده­ خود را بابت خرید کتاب در واحدهای پذیرنده به جای پرداخت پول نقد از طریق کارت پرداخت نمایند. تمام دانشگاه­ ها و مراکز آموزش عالی دولتی و خصوصی، موسسات فرهنگی و هنری و تمام دستگاه­ های دولتی و عمومی کشور می ­توانند با انعقاد قرارداد واگذاری (فروش) بن کارت الکترونیک خرید کتاب، ضمن تکمیل اطلاعات کارکنان مطابق با قالب بانکی مورد نیاز، نسبت به دریافت کارت الکترونیک خرید کتاب از معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ارائه آن به افراد اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام بن کتاب

  1. به آدرس اینترنتی زیر بروید و سپس وارد بخش "یارانه اعتباری خرید کتاب" بروید: www.ketab.ir
  2. اگر قبلاً در این سایت ثبت نام نکرده اید، بر روی گزینه "ثبت نام" کلیک کنید و اطلاعات شخصی خود را وارد نمائید. کد ملی به عنوان نام کاربری شما تعیین می شود. (توجه: شماره تلفن همراه تان باید حتماً به نام خودتان باشد).
  3. پس از تکمیل اطلاعات، کد تائید برای شما پیامک می شود که باید آن را در محل موردنظر وارد کنید. و سپس اطلاعات مربوط به دانشگاه و رشته خود را تکمیل کنید.
  4. پس از بررسی اطلاعات خود، بر روی گزینه "ذخیره" کلیک کنید و سپس بر روی گزینه "تائید" کلیک کنید.
  5. پیام "تخصیص با موفقیت انجام شد" را همراه با اطلاعات بن کتاب برای شما نشان می دهند.

بن نمایشگاه کتاب به چه کسانی تعلق می گیرد؟

حداکثر یارانه اعتباری تا دوره قبلی، برای دانشجویان و طلاب تا سقف 250.000 تومان و برای هیات علمی دانشگاه ها تا سقف 500.000 تومان مشخص شده بود. برای بن کتاب نمایشگاه کتاب تهران 1401 هنوز قیمت جدید مشخص نشده است.

چگونه از بن کتاب در نمایشگاه کتاب تهران استفاده کنم؟

صحبت هایی درباره عدم پذیرش بن کتاب توسط برخی از فروشندگان کتاب هنگام خرید حضوری وجود دارد، اما در خرید اینترنتی و در شرایط برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران، به راحتی و بدون دردسر می توان از بن کتاب یا همان یارانه کتاب استفاده کرد. پس از انتخاب کتاب های موردنظر در سایت، بن تخفیف کتاب را در قسمت مشخص وارد کرده و عملیات بانکی را انجام می دهید.

نکات خرید بن کتاب

  • هر کد ملی تنها یکبار مجاز به دریافت یارانۀ خرید کتاب (بن کتاب) می باشد.
  • هنگام ثبت ­نام، شماره تلفن ­همراه باید فعال، در دسترس و «در اختیار» شخص ثبت نام کننده (کد ملی خریدار) باشد.
  • شماره تلفن همراه ثبت نام کننده الزاما بایستی متعلق به کد ملی درج شده باشد.

شماره پشتیبانی خرید بن نمایشگاه کتاب تهران

021-91009898

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره بن نمایشگاه کتاب فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بن نمایشگاه کتاب» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
نمایش نظرات بیشتر