مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  42869 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشنایی با سبک بوهو در دکوراسیون

آشنایی با سبک بوهو در دکوراسیون

سبکی که از دل برمی‌آید و با ذهنیت فردی همراه می‌شود و شکل عینی به خود می‌گیرد تا یک نگاه شخصی ایجاد کند
زمان مطالعه: 2 دقیقه

>  سبکی که از دل برمی‌آید و با ذهنیت همراه می‌شود  <

دکوراسیون بوهو
دکوراسیون بوهو

ترکیبی از رنگ‌ها، الگوها، و بافت‌ها سبکی که با سادگی و سبکبالی، فضایی سرشار از زندگی و ویژگی‌های هنری و فرهنگی متمایز از دیگر سبک‌ها می‌آفریند  قوانین طراحی سنتی را خم می‌کند تا یک نگاه شخصی و شخصی ایجاد کند. دکوراسیون داخلی bohemian به عنوان یک سبک غیر مرسوم و پر از عناصر هنری شناخته می‌شود.  با آسمونی همراه باشید تا با سبک بوهو آشنا شوید.

سبک دکوراسیون بوهمیان یا بوهو چیست ؟

دکوراسیون بوهو
دکوراسیون بوهو

سبک بوهمیان (Bohemian) یا دکوراسیون بوهمیانی یا در اصطلاح ” بوهو ” نوعی دکوراسیون است که در آن افراد خانه‌ها را پر از فرهنگشان کرده و بوی زندگی از در و دیوار به مشام می‌رسد. در خانه‌های بوهمیان ابزار و لوازمی خواهید دید که با تمام وسایلی که تا به امروز دیده‌اید تفاوتی خاصی دارند که این تفاوت هم از فرهنگ و سبک زندگی آن‌ها نشأت می‌گیرد. پذیرفتن ریسک و شکستن قوانین دکور عنصر اصلی سبک بوهو  است . سبک بوهو هنر مخلوط کردن الگوها، رنگ‌ها، دوره‌های مختلف، و بافت‌ها هست . در دوره‌ای که نگاه‌ها به سمت چیدمان به سبک دکوراسیون مدرن پرواز می‌کند، و در پس زیبایی‌های فریبنده آرامش کمی موج می‌زند، دکوراسیون بوهو بسیار شباهت به سبک دکوراسیون سال 1970 دارد.


> طراحی بوهمی خارج از کادر فکر می‌کند ، تصادفی گلچین شده و عاری از ساختار و نظم می باشد <

رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون بوهو 

آشنایی با سبک بوهو در دکوراسیون
آشنایی با سبک بوهو در دکوراسیون

در حالی که برای دکوراسیون بوهمیان هیچ دستور و قاعده‌ای برای رعایت رنگ وجود ندارد، اما چیزی که در اغلب آن‌ها قابل مشاهده است استفاده از رنگ‌های گرم و خاکستری است. رنگ‌هایی که می‌توان از شباهت به ترکیب فلزات و جواهرات با هم تشکیل می‌شوند. مثل قهوه‌ای، سبز، رنگ جواهر، زیرا بسیاری از منسوجات بوهمین از مناطق غیر بومی سراسر جهان، مانند قالی‌های ایرانی و ... می‌آیند.

اکسسوری ها در دکوراسیون بوهو

boho-decorating-style
boho-decorating-style

شاید در نگاه اول سبک و سیاق زندگی بوهمیان شما را به یاد اکسسوری های سرخ پوست‌ها و یا یک زندگی کولی وار بیاندازد، اما جالب است بدانید که منطقه  بوهمیا، منطقه‌ای است که در جمهوری چک واقع شده است. کوسن‌های خلاقانه و بالش‌های قلاب دوزی شده نیز از عناصر جدایی ناپذیر این سبک هستند.

برای رسیدن به چنین فضا احتیاجی نیست از سقف لوستر یا لامپ آویزان کنید، کافیست کمی نورها را در اتاق پخش کنید، روی زمین یا میز شمع روشن کنید و رومانتیک بودن را در اتاق رنگ آمیزی کنید. همچنین استفاده فراوان از گل و گیاه در این سبک به چشم می خورد که رنگ سبز و عناصر طبیعی وارد این سبک می کند.اکسسوری هایی مانند مکرومه هم از عناصر خاص در این سبک هست. تابلو و قاب های چوبی که هر کدام داستان هایی در پس خودشان دارند نیز زیاد به چشم می خورد. از آنجا که طراحی bohemian از سوی هنرمندان الهام‌ گرفته است معمولاً می‌توانید اقلام دست‌ساز مختلفی را در فضا بوهو پیدا کنید. اینها می‌توانند منسوجات، مجسمه یا نقاشی باشند.
سبک بوهو تضادی برای یک زندگی خلاق به جای نمایش یک زندگی بورژوازی هست. از یک دیدگاه سبک بوهو از اوایل قرن نوزدهم در فرانسه شکل گرفته است زمانی که هنرمندان به طبقات به اصطلاح پایین در پاریس نقل مکان کردند.

مبلمان در دکوراسیون بوهو

آشنایی با سبک بوهو در دکوراسیون
آشنایی با سبک بوهو در دکوراسیون

مبلمانی با طراحی خاص و با پارچه های متفاوت و البته راحت، اصل مهم دیگر در سبک بوهو است. اگر از مبلمان فانتزی استفاده می کنید به راحتیِ آن نیز توجه نمایید. آنچه باید به یاد داشته باشید این است که مبلمان رسمی و یا سبک استیل را فراموش کنید.

 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با سبک بوهو در دکوراسیون فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آشنایی با سبک بوهو در دکوراسیون» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید