کد مطلب: 2579 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
درسی که کاپیتان آبی‌ها به کاپیتان سرخ‌ها داد!

درسی که کاپیتان آبی‌ها به کاپیتان سرخ‌ها داد!

  خداحافظی فرهاد مجیدی از دنیای بازیگری‌ برای هواداران استقلال و فوتبال ایران باورپذیر نبود اما تصمیم...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

 

خداحافظی فرهاد مجیدی از دنیای بازیگری‌ برای هواداران استقلال و فوتبال ایران باورپذیر نبود اما تصمیم وی برای کنار رفتن از دنیای بازیگری را می‌توان یک فداکاری برای کمک به تیم استقلال توصیف کرد؛ تداوم حضور مجیدی با شرایط کنونی از وی چهره‌ای حاشیه ساز و جنجالی می‌ساخت که این اتفاق لطمه‌ای جدی به چهره فوتبالی کاپیتان سابق ابی‌ها و تیم محبوبش استقلال تهران وارد می‌کرد از این رو می‌توان کنار رفتن او را یک پیروزی برای شخص مجیدی قلمداد کرد.

 

به گزارش فرهنگ به نقل از رجانیوز، فرهاد مجیدی هرچند با تاخیر و کدورت این کار را انجام داد اما منطقی‌ترین تصمیم دوران فوتبالی‌اش را باید به فال نیک گرفت چون این حرکت وی به نفع تیم استقلال، می‌تواند برای سایر بازیکنان شبیه به مجیدی درس عبرتی شود که اصرار به ماندن در فوتبال به هر قیمتی نداشته باشند.

 

شاید فرهاد مجیدی می‌توانست این فصل برای تیم مورد علاقه‌اش فوتبال بازی کند اما خداحافظی در این برهه بهترین تصمیم برای این بازیکن بود چون اگر چنین تصمیمی از جانب وی اخذ نمی‌شد ممکن بود کاپیتان آبی‌ها به سرنوشتی شبیه به علی کریمی در تیم فوتبال پرسپولیس گرفتار شود! اتفاقی که برای هیچ کسی قابل درک نیست اما علی کریمی به واسطه رفتارهای نا متعارفش در قبال سرمربی تیم و قانون گریزی‌اش در برابر وی امروز گرفتار آن شده تا به عنوان بازیکن اخراجی پرسپولیس شناخته شود.

 

اختلاف مجیدی و قلعه نویی شبیه به اختلاف کریمی و مانوئل ژوزه بود،اما رفتار کاپیتان‌های دو تیم در برخورد با این چالش یکسان نبود،فرهاد مجیدی پس از اطلاع از موضع سرمربی استقلال در رابطه با حضور وی در ترکیب استقلال پذیرفت که نمی‌تواند با قلعه نویی کار کند به همین دلیل برای دوری از حاشیه از تیم مورد علاقه‌اش فاصله گرفت تا تیمش لطمه نخورد البته ناگفته نماند که مجیدی هم با رفتارش استقلال را برای مقاطعی به حاشیه برد ولی خداحافظی وی خیلی زود تمام اتفاقات ناشی از این جنجال سازی‌ها را از بین برد اما رفتار کاپیتان سرخپوشان به هیچ وجه شباهت به رفتار مجیدی نداشت.

 

در سوی دیگر میدان، علی کریمی با وجود اطلاع از موضع صریح سرمربی تیم در قبال خود، نه تنها همچنان اصرار به حضور در پرسپولیس دارد بلکه اخباری مبنی بر نقش آفرینی در برخی حاشیه های این روزهای پرسپولیس نیست از جانب او شنیده می شود در صورتی که اگر کریمی بازیکنی حرفه‌ای بود، در این برهه از پرسپولیس جدا می‌شد تا تیم بحران زده‌اش گرفتار حاشیه نشود اما وی با عدم پذیرش این موضوع همچنان به صورت انفرادی به تمرین در ورزشگاه محل تمرین پرسپولیس می‌پردازد تا به عنوان تنها بازیکن حاشیه ساز،سرمربی پرتغالی تیمش را تحت فشار قرار دهد.

 

با وجود این که رفتار علی کریمی در این برهه برای بسیاری از کارشناسان اقدامی تکراری و کلیشه‌ای به حساب می‌آید اما برخی صاحبنظران با اشاره به تصمیم مجیدی مبنی بر خداحافظی از دنیای فوتبال این سوال را مطرح کردند که آیا جادوگر پرسپولیس هم برای کمک به تیم محبوبش اقدام به چنین کاری خواهد کرد یا همچنان تصمیم دارد با سرمربی پرسپولیس در ستیز باشد تا وی را از گردونه خارج کند.

 

علی کریمی با خداحافظی از دنیای فوتبال می‌تواند ثابت کند موفقیت تیمش از هر مساله‌ای برای او مهم تر است اما نکته کلیدی و پرسش بی پاسخ اینجاست که آیا اصولا علی کریمی به موفقیت پرسپولیس در این برهه اعتقادی دارد یا تنها به تثبیت جایگاه خود در این تیم فکر می‌کند؟

 

کریمی تا به امروز که تصمیم به چنین کاری نگرفته است اما بعید نیست با تداوم پافشاری مانوئل ژوزه بر ماجرای اخراج این بازیکن از پرسپولیس این بازیکن جنجالی مجبور به خداحافظی اجباری شود البته به این شرط که وی تصمیمی برای براندازی سرمربی پرتغالی پرسپولیس نداشته باشد!

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «درسی که کاپیتان آبی‌ها به کاپیتان سرخ‌ها داد!»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 8 = ?