کد مطلب: 21501 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رنگ آبی در دکوراسیون منزل

رنگ آبی در دکوراسیون منزل

رنگ آبی استرس و نگرانی را از بین می برد و باعث فروکش کردن تنش می شود. آبی افراد را دعوت به صحبت و گفتگو می کند،...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رنگ آبی در دکوراسیون منزلرنگ آبی استرس و نگرانی را از بین می برد و باعث فروکش کردن تنش می شود. آبی افراد را دعوت به صحبت و گفتگو می کند، به فضا آرامش می بخشد و محیطی صلح آمیز ایجاد می کند. به همین دلیل اکثر روانپزشکان برای افرادی که مضطرب هستند، استفاده از این رنگ را پیشنهاد می کنند. اگر شما هم می خواهید از رنگ آبی برای دکوراسیون منزل یا محل کارتان استفاده کنید این بخش آسمونی را حتما مطالعه کنید چرا که نکاتی در همین مورد برای شما عزیزان عنوان می کنیم.

استفاده از طیف های آبی ملایم و روشن برای فضاهای استراحت مناسب است. ترکیب آبی و سفید ترکیبی کلاسیک می آفریند که همیشه زیبا می ماند.

blue-color-in-home-decorآبی مناسب ترین رنگ برای سرویس های بهداشتی محسوب می شود . فیروزه ای ملایم نیز برای سرویس های بهداشتی کوچک مناسب است ، زیرا باعث می شود که فضا بازتر و وسیع تر جلوه کند . معمولا بهتر است در سرویس ها از طیفی از آبی استفاده کنید که بیشتر به رنگ انواع آبها نزدیک باشد ، مثل آبی آکواریوم ، آبی فیروزه ای یا سبز- آبی.

آبی همچنین رنگ شب است و از این جهت گزینه مناسبی برای رنگ اتاق خواب است . از طیف های خواب آور رنگ آبی ، مثل آبی ملایم ، آبی - طوسی و آبی لاجوردی بیشتر در اتاق خواب استفاده کنید.

رنگ آبی در دکوراسیون منزلآبی های ملایم  و پر انرژی با وسایل و اثاثیه با رنگ روشن و شاد بخوبی هماهنگ هستند و تاثیر خوبی دارند . برای مثال دیوارهای اتاق کارتان را می توانید به رنگ آبی روشن رنگ آمیزی کنید . حتی اگر فقط یک دیوار را آبی کنید و دیوارهای دیگر را سفید کافی است؛ در همین حد هم تاثیر رنگ آبی را روی محیط متوجه خواهید شد.

در اتاق های شمالی بهتر است بیشتر از آبی فیروزه ای و در اتاق های آفتابگیر از آبی های روشن مثل آبی آسمانی استفاده شود.

blue-color-in-home-decorآبی یک رنگ اجتماعی و رنگ برقراری ارتباط است . به همین جهت ، بهتر است از آن بیشتر در اتاق نشیمن استفاده شود. برای ایجاد محیطی گرم و پر از نشاط از آبی های تیره تر و هم چنین برای ایجاد فضایی باز و وسیع از آبی های ملایم استفاده کنید .

تمام طیف های رنگ آبی به شدت با سفید هماهنگ و متناسب هستند و در کنار هم فضای زیبایی ایجاد  می کنند.  یکی دیگر از رنگهای زیبا در کنار آبی، رنگ زرد است .

روان‌شناسی رنگ آبی

آبی، رنگ مورد علاقه بسیاری از مردم و محبوبترین رنگ در بین مردان است.

رنگ آبی در دکوراسیون منزلرنگ آبی، احساس آرامش را به ذهن می آورد و معمولاً نشانگر صلح، امنیت و نظم است.

رنگ آبی، می تواند احساس غم، درون گرایی یا گوشه گیری را در بعضی افراد به وجود آورد.

رنگ آبی، معمولاً برای دکور دفاتر مورد استفاده قرار می گیرد زیرا تحقیقات نشان داده است که افراد در اتاق های آبی کارآیی بیشتری دارند.

رنگ آبی، با وجودی که از محبوبترین رنگ هاست امّا یکی از رنگ هایی است که کمترین اشتها را بر می انگیزد. در برخی از برنامه های کاهش وزن توصیه می شود که غذای خود را در بشقاب های آبی بکشید. رنگ آبی به ندرت به صورت طبیعی در خوراکی ها وجود دارد. همچنین رنگ آبی غذا معمولاً به عنوان نشانه فاسد بودن یا سمّی بودن آن در نظر گرفته می شود.

رنگ آبی می تواند باعث کاهش ضربان قلب و حرارت بدن گردد.

معرفی نویسنده:

پروفایل روابط عمومی آسمونی که موضوعات و مطالب آن توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، که بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «رنگ آبی در دکوراسیون منزل»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 + 6 = ?