کد مطلب:  37968 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
معرفی سریال Black Mirror یا آینه سیاه

معرفی سریال Black Mirror یا آینه سیاه

آسمونی، اگر علاقه مند به دنیای سینما و تلویزیون هستید در این مطلب همراه آسمونی باشید تا سریال جذاب و دیدنی...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آسمونی، اگر علاقه مند به دنیای سینما و تلویزیون هستید در این مطلب همراه آسمونی باشید تا سریال جذاب و دیدنی آینه سیاه (Black Mirror) را به شما معرفی کنیم.

معرفی سریال Black Mirror یا آینه سیاه
معرفی سریال Black Mirror یا آینه سیاه
معرفی سریال Black Mirror یا آینه سیاه   وقتی که در استفاده از تکنولوژی زیاده روی می کنید چه اتفاقی خواهد افتاد؟! این سوال نمی تواند سوالی غیرمنطقی باشد؛ دستکم در قرن بیست و یکم و در دورانی که تکنولوژی کوچکترین جنبه های زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده است. سریال «آینه تاریک» (Black Mirror) سریالی تاریک ساخته یک نابغه بریتانیایی به نام چارلی بروکر است که در هر اپیزود خود به مشکلاتی که دنیای تکنولوژی برای انسان ها پدید آورده می پردازد. این سریال به خوبی مورد توجه قرار گرفته و مخاطبان خاص خود را پیدا کرده است. از زمانی که سرویس نتفلیکس ساخت و پخش «آینه تاریک» را در دست گرفت خیل زیادی از بینندگان به تماشای این سریال که داستان های جالب و باورنکردنی و گاه غم انگیز را روایت می کند نشستند. شروع پخش این سریال از سال 2011 بوده و تا به حال 4 فصل از آن پخش شده است و فصل پنجم آن نیز به زودی منتشر خواهد شد.
معرفی سریال Black Mirror
معرفی سریال Black Mirror
معرفی سریال Black Mirror   دنیای خوفناک و ناخوشایند چارلی بروکر از فرهنگ زندگی در دنیای کنونی و مسایلی مانند سیاست، تکنولوژی، شهرت و غم یکی از سریال هایی است که باید شما را به تماشای آن ترغیب کنیم. «آینه تاریک» داستانی خوفناک، در عین حال جذاب، آزار دهنده و منقلب کننده را روایت می کند. تماشای این سریال در عین جذابیت و اینکه شما را به شدت در فکر فرو می برد می تواند باعث افسردگی نیز بشود زیرا جواب تلخی به سوالی که در ابتدای این بخش مطرح شد خواهد داد. این سریال تا سال 2014 از شبکه Channel 4 انگلستان پخش می شد ولی از سال 2016 تا به الان توسط سرویس اینترنتی نتفلیکس تولید و منشتر می شود.
معرفی سریال Black Mirror در آسمونی
معرفی سریال Black Mirror در آسمونی
معرفی سریال Black Mirror در آسمونی   در آینه سیاه، گجت‌ها، شبکه‌های اجتماعی، شوهای تلویزیونی و به طور کلی تمام مظاهر دنیای جدید، در قالب ابزار جدید کمپانی‌ها و سرمایه‌داری به تصویر کشیده می‌شوند که ظاهرا به مردم اطلاعات، فرصت پیشرفت و امکان ارتباط می‌دهند. اما در واقعیت چیزی نصیب مردم نمی‌شود جز توهّم. مردم تصور می‌کنند که در تغییر دنیا  نقش دارند، می‌توانند انتخاب کنند و هوش و استعداد خود را به نمایش بگذارند. اما این‌ها فقط بخشی از یک نقشه‌ی بزرگ تر است که هدفی ندارد جز فروش بیشتر محصولات اش به مردم و اسیر کردن آنها در زندان‌های نامرئی و غیرقابل تشخیص. زندانی که اتفاقا کسی از حضور در آن ناراضی نیست. کمپانی‌ها هوش و استعداد مردم را به خدمت می‌گیرند و در عوض ناآگاهی و تفکر عوامانه را بین آنها به اشتراک می‌گذارند. این چرخه به همین شکل ادامه پیدا می‌کند و سیستم بسته می‌ماند.
سریال آینه سیاه
سریال آینه سیاه
سریال آینه سیاه   آینه سیاه نسخه‌ی مدرن و سرگرم‌کننده‌‌ای از تفکرات ضد سرمایه‌‌داری کلاسیک است که می‌تواند بحث و گفتگو راه بیاندازد. خوشبختانه سریال در حد یک بیانیه‌ی منتقدانه باقی نمی‌ماند و داستان‌ و فضاهایی که ترسیم می‌کند، در نوع خودش نو و هوشمندانه است. اما چون سریال ساخته شد که ما ببینیم چگونه تکنولوژی و دنیای مدرن، انسان را تسخیر می‌کند، خبری از قهرمان و راه نجات نیست. ایده‌های جذاب داستان‌ها در نهایت به کار می‌آیند تا درام را طوری دستکاری کنند که سریال به هدف کلی‌اش برسد. چه موافق موضع سریال باشید و چه مخالف آن، تماشای آینه سیاه برای شناخت بیشتر و تحلیل ساختار حاکم بر دنیای امروز، به درد می‌خورد. آسمونی مطلب پیشنهادی: معرفی بهترین سریال های خارجی

: برای دریافت مشاوره درباره معرفی سریال Black Mirror یا آینه سیاه فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معرفی سریال Black Mirror یا آینه سیاه» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید