جمعه سیاه در روز برفی ارتفاعات تهران | آسمونی
کد مطلب: 57121 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جمعه سیاه در روز برفی ارتفاعات تهران

جمعه سیاه در روز برفی ارتفاعات تهران

از گرفتاری 100 نفر در ارتفاعات توچال گرفته تا حادثه در ارتفاعات کلکچال و دارآباد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

شرایط ویژه هوایی در آخر هفته باعث شد در ارتفاعات تهران شاهد حوادث ناگواری باشیم.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، باتوجه به بارش برف در پنجشنبه 4 دی ماه، بسیاری از افراد تصمیم گرفتند که روز جمعه خود را در کوه های تهران سپری کنند. این تصمیم درحالی توسط برخی از افراد گرفته شده بود که روز های گذشته در خصوص وقوع سقوط بهمن هشدار هایی داده شده بود.

متاسفانه تعداد زیادی از افراد که بسیاری از آنها کوهنورد حرفه ای و باتجربه نبوده‌اند، بدون توجه به هشدار ها به دل کوه زدند و این باعث شد روز جمعه 5 دی ماه، روز بدی برای هموطنان و کوهنوردان باشد.

از گرفتاری 100 نفر در ارتفاعات توچال گرفته تا حادثه در ارتفاعات کلکچال و دارآباد.

قطعا کوهنوردان حرفه ای می دانند که در زمستان شرایط صعود بسیار سخت و متفاوت است و باید فرد برای کوهنوردی تجربه زیادی داشته باشد اما مسئله این است که چرا به هشدار ها توجهی نمی شود؟

قطعا اگر افراد به هشدار ها توجه کرده بودند و قبل از صعود به کوه ها وضعیت جوی را بررسی می کردند ممکن بود این حادثه برای هموطنانمان پیش نیاید. قطعا گروه های مجازی یکی از عواملی است که باعث می شود اینگونه حوادث اتفاق افتد چرا که بیشتر این گروه ها غیر تخصصی است. دلیل نمی شود که اسم فردی که چند بار به ارتفاعات صعود کرده باشد را کوهنورد بگذاریم. باید قبول کنیم کوهنوردی هم مانند رشته های دیگر نیاز به دانش و تخصص دارد و این تخصص با دو یا چند بار صعود به دست نمی آید.

حتی اگر مسئله کرونا را کنار بگذاریم باید دید چرا افراد به راحتی جان خود را شوخی گرفته و تن به صعود در آب و هوای بد می دهند. قطعا بیشتر افراد از وضعیت هوایی کوهستان ها خبر ندارند یا آن را جدی نمی گیرند اما باید به این نکته توجه کرد که آب و هوای کوهستان یک مقوله ی تخصصی است.
امید است باتوجه بیشتر کوهنوردان و افراد به وضعیت آب و هوایی دیگر شاهد چنین صحنه ها و مرگهای دلخراش نباشیم.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره جمعه سیاه در روز برفی ارتفاعات تهران فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان های راز گورستان مخفی و سکوت پرستو, همچنین فعال در بخش‌های مُد و زیبایی و سینمایی بخصوص معرفی جدیدترین فیلم و سریال‌های کره‌ای داخل آسمونی

Educated in English
Interested in Korean

ثبت نظر درباره «جمعه سیاه در روز برفی ارتفاعات تهران»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 2 = ?