کد مطلب:  10450 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
با موتور جستجوگر بینگ آشنا شوید

با موتور جستجوگر بینگ آشنا شوید

از زمانی‌که شرکت مایکروسافت موتور جستجوی خود را با نام Bing معرفی کرد توجه بسیاری از وبمسترها و فعالان...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آشنایی با موتور جستجو بینگ Bing

از زمانی‌که شرکت مایکروسافت موتور جستجوی خود را با نام Bing معرفی کرد توجه بسیاری از وبمسترها و فعالان زمینه سئو و بهینه‌سازی را به خود جلب کرده است که آسمونی در این بخش شما را با این جستجو گر آشنا می کند. موتور جستجوی Bing بعد از گوگل در رتبه دوم ایستاده و انتظار میرود در سال های پیش رو سهم بیشتری از کاربران اینترنتی را به خود جلب کند. همچنین بعد از مدت ها اولین بار است که یک رقیب نسبتا قدرتمند برای گوگل پیدا شده که میتوان تا حدی به آن امیدوار بود. با اینکه گوگل نقش و اهمیت بالایی در اینترنت و تبلیغات دارد شاید وجود یک رقیب جدی بتواند موجب سرویس دهی بهتر و تلاش بیشتر برای حفظ کاربران شود. در تقابل میان موتورهای جستجوی بینگ و گوگل کاربران اینترنتی برنده خواهند بود.در این بخش با آسمونی همراه باشید.

رتبه‌بندی نتایج Bing

متاسفانه اطلاعات زیادی از الگوریتم و فاکتورهای موتور جستجوی بینگ برای رتبه بندی نتایج در دست نیست و نظرات متفاوتی را میتوان از سوی متخصصین سئو در مقالات اینترنتی پیدا کرد. آنچه در اینجا مطالعه می‌کنید براساس تجربه و جمع بندی کارشناسان وبسیما بوده و نمیتوان منبع و دلیل قابل استنادی برای آن ارائه کرد.

1- بک لینک تاثیر کمتری دارد
اگر 10 نتیجه اول در موتور جستجوی گوگل و Bing را برای یک کلمه کلیدی خاص مقایسه کنیم، مشخصا سایت‌هایی که در بینگ رتبه مناسبی دارند تعداد بک لینک‌های زیادی ندارند و به نظر می‌رسد که این موتور جستجو توجه چندانی به لینک ورودی سایت ها نداشته باشد.

2- خرید بک لینک از سایت‌های اسپم بی تاثیر است
با توجه به عدم توجه بینگ به تعداد لینک های ورودی، مشخصا خرید بک لینک یا تبادل آن تاثیری بر رتبه بندی شما نخواهد داشت. گوگل نیز به تازگی سعی بر کاهش اهمیت این فاکتور و مبارزه با خرید و فروش لینک دارد. در نتیجه پیج رنک سایت یا صفحه نیز بر نتایج آن بی تاثیر خواهد بود.

3- رعایت نکات مربوط به سئو مطالب
موتور جستجوی بینگ توجه ویژه‌ای به محتویات صفحه داشته و در مقایسه با گوگل نکات مربوط به on-page سئو را بسیار مهم می‌داند. اصول سئو مطالب برای گوگل و بینگ تفاوت چندانی نمی‌کند و در واقع براساس جلب رضایت کاربران و کارایی سایت تدوین شده‌اند.

4- توجه ویژه به اعتبار سایت
این خبر بدی برای وبلاگ ها و سایت‌های تازه تاسیس است، زیرا موتور جستجوی Bing توجه ویژه‌ای به اعتبار سایت و سن دامنه دارد. سایت‌هایی که اعتبار بالاتری دارند و در زمینه برندینگ خود فعالیت می‌کنند شانس بیشتری برای کسب رتبه‌های بالا در نتایج بینگ دارا هستند.

5- تاریخ انتشار مطلب اهمیت زیادی ندارد
سرعت بینگ در ایندکس صفحات جدید به مراتب کمتر از گوگل است. همچنین برخلاف موتور جستجوی گوگل که به تاریخ انتشار و بروز بودن مطالب اهمیت ویژه‌ای می‌دهد، بینگ این فاکتور را چندان در نظر نگرفته و صفحاتی که زمان زیادی از انتشار آنها می‌گذرد نیز در صورت ارتباط مفهومی مناسب با عبارت جستجو شده شانس حضور در رتبه‌های اول تا سوم را دارند.

6- رابطه خوب با سایت‌های فلش
سئو و بهینه سازی سایت‌هایی که بر پایه فلش طراحی شده‌اند برای گوگل چیزی شبیه به یک کابوس است ولی بینگ ارتباط مناسبی با این سایتها داشته و قادر به تشخیص محتویات آن‌هاست.

: برای دریافت مشاوره درباره با موتور جستجوگر بینگ آشنا شوید فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «با موتور جستجوگر بینگ آشنا شوید» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید