کد مطلب: 49155 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بیوگرافی بیلی آیلیش ، قدرتمندترین سلبریتی سال 2019 + تصاویر

بیوگرافی بیلی آیلیش ، قدرتمندترین سلبریتی سال 2019 + تصاویر

آهنگ معروف بیلی آیلیش، چشمهای اقیانوسی نام دارد. بیلی آیلیش در اکتبر 2015 تک‌ آهنگ چشم‌های اقیانوسی را که متن آن توسط برادرش فینیاس نوشته‌ شده بود، ضبط کرد و آن را به معلم رقصش فرستاد تا به او برای ساخت ویدئوی رقص این تک‌ آهنگ کمک کند.
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بیلی آیلیش-billie eilish بیلی آیلیش-billie eilish

بیلی آیلیش خواننده آمریکایی است. آهنگ "چشم های اقیانوسی" آیلیش بسیار معروف است.

طبق گزارش Vanity Fair (مجله‌ای پیرامون فرهنگ عامه، مد و سیاست) بیلی آیلیش در کنار دریک _ بیانسه و جی زی  – آریانا گرانده _ لبرون جیمز – مگان راپینو – تیلور سوئیفت – سرنا ویلیامز و ریچ پائول، قدرتمندترین سلبریتی سال 2019 شناخته شد.

بیوگرافی بیلی آیلیش بیوگرافی بیلی آیلیش

بیلی آیلیش پایرت بیرد اوکانل (Billie Eilish Pirate Baird O'Connell؛ زاده 18 دسامبر 2001) ترانه‌سرا و خواننده آمریکایی است.

بیلی در هایلند پارک لس آنجلس متولد شد و آواز خواندن را از سنین نوجوانی شروع کرد. آیلیش در سال 2016 نخستین آهنگ خود به نام چشم‌های اقیانوسی را در ساند کلادز منتشر کرد که متعاقبا در رده های دارک روم نیز منتشر شد.

این ترانه توسط برادرش فیننس ساخته شده است و با او در موسیقی و برنامه های زنده همکاری می کند.

آیلیش همینطور به خاطر تک آهنگ "Bad Guy" در سال 2019 شناخته شده است که در صدر بیلبورد هات 100 قرار داشت و 19 هفته صدر نشینی آهنگ "Old Town Road" را از بین برد.

وی در شش جایزه گرمی از جمله رکورد سال، آلبوم سال، آهنگ سال و بهترین هنرمند جدید نامزد شده است. او جوانترین هنرمندی است که تاکنون نامزد دریافت جایزه بزرگ چهار گرمی شده است.

نخستین آلبوم چند آهنگه او به نام به من لبخند نزن در اوت سال بعد منتشر شد و در ایالات متحده ، انگلیس ، کانادا و استرالیا به جمع 15 نفر برتر رسید. آیلیش با خواننده آمریکایی خالد برای تک آهنگ "دوست داشتنی" همکاری کرد، که در آوریل 2018 منتشر شد و برای فصل دوم 13 دلیل برای اینکه به موسیقی متن اضافه شد.

نخستین آلبوم استودیویی او نیز با عنوان وقتی همه می‌خوابیم، کجا می‌ریم؟ در 29 مارس 2019 منتشر شد و در بالای بیلبورد 200 آغاز شد و در انگلیس ، کانادا و استرالیا به شماره یک رسید.

او در آرآی‌ای‌ای هفت آهنگ طلایی و دو آهنگ نقره‌ای دارد.

او نخستین و تا به امروز تنها هنرمندی است که در دهه 2000 متولد شد و یک تک آهنگ شماره یک را در ایالات متحده دارد.

بیلی آیلیش در هایلند پارک در شهر لس آنجلس بزرگ شد.

پدر و مادر او بازیگر، نوازنده و فیلمنامه‌نویس، مگی بیرد و پاتریک اوکانل هستند. او عمدتاً تبار ایرلندی و اسکاتلندی دارد. در کودکی در خانه آموزش دید و در هشت سالگی به گروه کُر کودکان لس‌آنجلس پیوست. در یازده سالگی تحت تأثیر برادر بزرگترش فینیاس اوکانل که در آن زمان خواننده و ترانه‌سرا بود، شروع به نوشتن و خواندن آهنگ‌های خودش کرد.

بیلی آیلیش در اکتبر 2015 تک‌ آهنگ چشم‌های اقیانوسی را که متن آن توسط برادرش فینیاس نوشته‌ شده بود، ضبط کرد و آن را به معلم رقصش فرستاد تا به او برای ساخت ویدئوی رقص این تک‌ آهنگ کمک کند.

چشم‌های اقیانوسی در سال 2016 به عنوان نخستین تک‌ آهنگ آیلیش در ساوندکلاود منتشر شد. موزیک‌ویدئوی آن در 24 مارس همان سال و ویدئوی رقص آیلیش روی این آهنگ در 22 نوامبر بیرون آمد.

آیلیش در آن سال تک‌ آهنگ شش فوت زیر را نیز بیرون داد. تک‌ آهنگ چشم‌های اقیانوسی به‌طور گسترده توسط دارک‌روم و اینتراسکوپ رکوردز منتشر شد و نقدهای مثبت زیادی دریافت کرد. او در ژانویه 2017 یک آلبوم چندآهنگه دربردارنده 4 ریمیکس از آهنگ چشم‌های اقیانوسی بیرون داد.

پس از موفقیت‌هایی که چشم‌های اقیانوسی به دست آورد، او در 24 فوریه 2017 تک‌آهنگ دل‌ درد را بیرون داد.

فینیاس تهیه‌کننده این آهنگ بود و در نوشتن متن آن نیز همکاری کرده‌ بود. موزیک‌ویدئوی آن در 22 مارس 2017 بیرون آمد. در 30 مارس آهنگ بی‌حوصله را به عنوان موسیقی متن برای سریال 13 دلیل برای اینکه بیرون داد.

در 30 ژوئن 2017 تک‌آهنگ تماشا را بیرون داد.

در 11 ژوئیه 2017 تک‌آهنگ میمون‌ صفت را بیرون داد و خبر انتشار آلبوم جدیدش، به من لبخند نزن، را نیز اعلام‌کرد. آیلیش در هر جمعه ماه ژوئیه یک آهنگ از این آلبوم را بیرون می‌داد. در همین ماه آهنگ‌های دیگر نمی‌خواهم تو باشم و پسر من منتشر شدند. به من لبخند نزن در 11 اوت 2017 بیرون آمد. او با همکاری رپر آمریکایی، وینس استیپلز، ریمیکسی برای آهنگ تماشا ساخت.

در 27 نوامبر 2018 پس از انتشار ویدئوهایی در فضای مجازی مبنی بر مبتلا بودن آیلیش به بیماری نشانگان توره او در اینستاگرام خود اعلام کرد که به این عارضه عصبی مبتلا است.

او دربارهٔ استفاده از مواد مخدر به گاردین گفت: «هیچ وقت موادمخدر استفاده نکردم و چیزی نکشیدم [...] این چیزها برام جالب نیستند.»

بیلی آیلیش و خانواده اش گیاهخوار هستند.

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان و فعال در بخش‌های مُد و زیبایی، آرایشی و آشپزی
هم‌چنین علاقمند به سریال‌های کره‌ای و اطلاع رسانی در این خصوص داخل آسمونی

ثبت نظر درباره «بیوگرافی بیلی آیلیش ، قدرتمندترین سلبریتی سال 2019 + تصاویر»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 6 = ?