مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  57807 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
هشدار بیل گیتس در مورد بحرانی بدتر از ویروس کرونا

هشدار بیل گیتس در مورد بحرانی بدتر از ویروس کرونا

بیل گیتس: ضروری است که دنیا برای جلوگیری از یک فاجعه طی 30 سال آینده 51 میلیارد تن انتشار فعلی کربن را به صفر برساند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

بنیانگذار شرکت مایکروسافت در پی بحران انرژی که این روزها گریبان‌گیر ایالت تگزاس در آمریکا را گرفته، هشدار داد.

بیل گیتس بنیان گذار شرکت بزرگ مایکروسافت و یکی از ثروتمندترین مردان دنیا می‌گوید عدم دستیابی به انتشار خالص صفر کربن تا سال 2050 موجب یک موج مهاجرتی بدتر از بحران سوریه خواهد شد.

هشدار بیل گیتس در مورد بحرانی بدتر از ویروس کرونا
هشدار بیل گیتس در مورد بحرانی بدتر از ویروس کرونا

به گزارش آسمونی، ایسنا به نقل از فاکس بیزنس نوشت: "بیل گیتس" بنیان‌گذار مایکروسافت در پی بحران انرژی که این روزها گریبان‌گیر ایالت تگزاس در آمریکا شده است، به اطلاعاتی در این زمینه و موضوع انتشار کربن اشاره داشت.

وی که از ثروتمندترین افراد دنیا و در عین حال از بخشنده‌ترین آنها نیز هست، هشدار داد که اگر جهان تا سال 2050 به عدم انتشار کربن نرسد، عواقب ناگواری در انتظارش خواهد بود.

"گیتس" در کتاب جدید خود به نام "چگونه از یک فاجعه آب و هوایی جلوگیری کنیم" می‌گوید ضروری است که دنیا برای جلوگیری از یک فاجعه طی 30 سال آینده 51 میلیارد تن انتشار فعلی کربن را به صفر برساند.

bill-gates-warnning
bill-gates-warnning

وی به "کریس والاس" مجری برنامه "فاکس نیوز یکشنبه" گفت که مهاجرتی که ما حاصل از جنگ داخلی سوریه شاهد آن بودیم، تا حدودی هم به شرایط اقلیمی مربوط بود. اما ما اگر تا سال 2050 انتشار کربن را به صفر نرسانیم، شاهد موج مهاجرتی جدیدی به میزان 10 برابر بیشتر از مهاجرت سوری‌ها خواهیم بود، زیرا مناطق استوایی غیرقابل زندگی خواهد شد.

وی افزود: ما در طول تابستان قادر به کشاورزی یا بیرون رفتن نخواهیم بود. آتش سوزی‌های بزرگ رخ خواهد داد و حتی کشاورزی در جنوب ایالات متحده به طرز چشمگیری افت می‌کند.

گیتس در ادامه گفت که این رویداد، تلفات جانی به مراتب بیشتری نسبت به بدترین موج شیوع ویروس کرونا خواهد داشت.

وی گفت: بی‌ثباتی به طور کلی پنج برابر مرگ و میر بیشتری نسبت به اوج بیماری همه‌گیر کووید-19 به بار خواهد آورد که هر ساله نیز افزایش خواهد یافت.

گیتس درباره هدف گذاری سال 2030 برای رسیدن به عدم انتشار کربن گفت: این [هدف] کاملاً غیر واقع‌بینانه است و حداقل 30 سال طول می‌کشد تا به این مهم دست یابیم.

در حالی که "گیتس" متهم است که برخلاف گفتگو در مورد لزوم کاهش میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای، خودش در یک خانه بزرگ زندگی می‌کند و با هواپیمای شخصی پرواز می کند که هر دو عامل انتشار کربن هستند، می‌گوید که سایر اقداماتش این‌ها را جبران می‌کند.

وی می‌گوید: من با خرید سوخت پاک هواپیما و تامین بودجه برای جذب کربن و تأمین اعتبار پروژه‌های مسکن ارزان قیمت برای استفاده از برق به جای گاز طبیعی، انتشار کربن توسط خود را جبران می‌کنم. وی همچنین خاطر نشان کرد که این تلاش‌ها چقدر گران بوده است و گفت که این هزینه‌ها باید کاهش یابد.

"گیتس" که یک کارآفرین متبحر است که ده‌ها هزار شغل ایجاد کرده و به نوعی ایالات متحده را به عنوان رهبر فناوری در سراسر جهان معرفی کرده است، گفت که تغییر به سمت انرژی پاک، ضروری است و این امر موجب رشد قابل توجه موقعیت‌های شغلی برای مهندسان می‌شود.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره هشدار بیل گیتس در مورد بحرانی بدتر از ویروس کرونا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «هشدار بیل گیتس در مورد بحرانی بدتر از ویروس کرونا» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید