مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  46223 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ اتلتیک بیلبائو ، پل و کلیسای سن آنتون

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ اتلتیک بیلبائو ، پل و کلیسای سن آنتون

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال اتلتیک بیلبائو / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی اتلتیک بیلبائو ؛ پل و...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال اتلتیک بیلبائو / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی

اتلتیک بیلبائو ؛ پل و کلیسای سن آنتون

هر وقت بین لباس و نماد دو تیم شباهتی دیده می شود، می توان آن را به چیزی فراتر از یک اتفاق ارتباط داد. در فوتبال اسپانیا هم وقتی پیراهن راه راه قرمز و سفید اتلتیک بیلبائو و اتلتیکو مادرید را مشاهده می کنیم، باید به 110 سال قبل بازگردیم تا ببینیم این تشابه پیراهن چرا رخ داده است؟ فوتبال در اواخر قرن 19 توسط دو گروه وارد شهر بیلبائو شد: کارگران بریتانیایی و دانش آموزان باسکی که در مدارس بریتانیایی تحصیل کرده بودند. بیلبائو در آن ایام پیشروی شهرهای صنعتی اسپانیا بود و تعداد زیادی از کارگران معادن شمالی شرقی انگلیس و کاگران کشتی ساوتهمپتون، پورتموث و ساندرلند در آن کار می کردند. با گذشت زمان و بازگشت گروهی از دانش آموزان باسکی – که برای ادامه تحصیل به انگلیس رفته بودند- حرکت فوتبال حالت جدی تری به خود گرفت و همین دانش آموزان در سال 1898 اتلتیک کلوب را تاسیس کردند که حتی نام انتخابی برای آن نیز یک نام انگلیسی بود.

bilbao-logo-during-time
bilbao-logo-during-time

اولین پیراهنی که تیم مورد استفاده قرار داد، لباس یکدست سفید بود. در فصل 03-1902 هم پیراهن تیم که توسط خوآن موسر به باشگاه هدیه داده شده بود، درست مثل پیراهن بلکبرن انگلیس بود؛ نیمی ابی و نیمی سفید. اما در سال 1909 بود که سرنوشت لباس و نماد باشگاه مشخص شد. در لندن شد تا 25 دست لباس برای تیم تهیه کند. اما او نتوانست پیراهن آبی و سفید پیدا کند. زمان بازگشت کشتی به اسپانیا نزدیک می شد و او باید به سرعت خرید می کرد. به همین خاطر 50 دست پیراهن راه راه قرمز و سفید متعلق به باشگاه ساوتهمپتون را خرید. زمانی که این پیراهن ها به بیلبائو رسید، مسوولان باشگاه این طرح را به عنوان لباس باشگاه پذیرفتند. چون دو رنگ قرمز و سفید همرنگ پرچم ایالت باسک بود. اعضای بیلبائو 25 دست از پیراهن ها را هم به تیم اتلتیکو مادرید دادند و بعد از این اتفاق بود که پیراهن هر دو تیم اتلتیک بیلبائو و اتلتیکو مادرید همانند ساوتهمپتون راه راه شد. در حالی که تا آن زمان فقط تیم اسپورتینگ گیخون در اسیپانیا پیراهن راه راه قرمز و سفید می پوشید.

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ اتلتیک بیلبائو ، پل و کلیسای سن آنتون
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ اتلتیک بیلبائو ، پل و کلیسای سن آنتون

اندکی پس از آن، رنگ راه راه قرمز و سفید وارد لوگوی اتلتیک بیلبائو هم شد. تا قبل از آن، لوگوی تیم دایره ای با رنگهای آبی و سفید بود که دو حرف A و C در آن قرار داشت و نماد بیلبائو و بیسکای بود. اما با تغییر پیراهن، علاوه بر رنگ پیراهن، دو نماد شهر یعنی پل و کلیسای سن آنتون هم در لوگو قرار گرفتند. برای مدتی هم علامت گرگ در نماد قرار گرفت که نماد خاندان « هارو » بود؛ آسمونی ، خاندانی که در سال 1300 بنیانگذار شهر بیلبائو بودند. در سال 1922 یک مثلث، لوگوی تیم شد که علاوه بر راه راه قرمز و سفید، همچنان علامت کلیسا و پل در آن قرار داشت. اما از سال 1941 بود که اسم جدید باشگاه ( اتلتیکو بیلبائو ) در لوگو جای داده شد. زیرا دولت ژنرال فرانکو اجازه نمی داد که از اسامی غیر اسپانیایی استفاده شود. بعد از آن فقط یک بار در 1966 بود که نمادهای قدیمی حذف شدند و دو حرف A و C داخل لوگو به چشم خوردند. اما پس از آن، باز هم سپر همیشگی روی پیراهن بیلبائو قرار گرفت؛ در حالی که از اواخر دوران فرانکو، نام « اتلتیک » جایگزین نام قبلی شد. در حالی که همچنان می توان نمادهای شهر بیلبائو را داخل لوگو مشاهده کرد؛ در زیر نمادها، رنگ لباس به چشم می خورد که یادآور لقب تیم می باشد: «روخی بلانکو» و « زوری گوریاک» که هر دو به معنای قرمز و سفیدها است.  

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ اتلتیک بیلبائو ، پل و کلیسای سن آنتون فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ اتلتیک بیلبائو ، پل و کلیسای سن آنتون» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید