کد مطلب:  28406 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 6 دقیقه
بهترین شهر شمال برای خرید ویلا

بهترین شهر شمال برای خرید ویلا

شهرهای متل قو، چالوس و نمک آبرود به دلیل داشتن موقعیت عالی با نزدیکی به دریا و جنگل بهترین شهر شمال برای خرید ویلا است.
زمان مطالعه: 6 دقیقه

شمال کشور یکی از بهترین و زیباترین و خوش آب و هواترین مناطق ایران برای زندگی و تفریح است. اگر شما هم جزو آن دسته از عزیزانی هستید که قصد خرید ویلا در شمال را دارید این بخش آسمونی را حتما مطالعه نمایید.

بهترین شهر شمال برای خرید ویلا
بهترین شهر شمال برای خرید ویلا

معرفی بهترین شهرهای شمال برای خرید ویلا

ویلا به سازه و ساختمانهایی که در مناطق خوش آب و هوا و در مناطق توریستی در یک یا دوطبقه به صورت فلت و یا دوبلکس احداث میشود اطلاق میشود که در کشور ما مناطق ویلایی در شهرها و ییلاقات متعددی به صورت پراکنده موجود و قابل استفاده برای دارندگان ویلا میباشد.

بحث ساخت و ساز ویلا و خرید و فروش ویلا در تمام نقاط کشور از رونق و اهمیت بالایی برخوردار بوده و این امر سلیقه ای و به علاقه ی خریداران و هموطنان بستگی دارد، اما به طور کلی اگر این سوال از هموطنان عزیز پرسیده شود که کدام یک از شهرهای شمال کشور از نظر توریستی بودن و جذابیت ویلا از اهمیت بیشتری نسبت به شهرهای دیگر شمال برخوردار است، مطمئنا شهرهایی چون رامسر ، متل قو ، نمک آبرود ، نوشهر و چالوس را نام خواهند برد و یا بیشتر شنیده اند و از این شهرها بیشتر خاطره و اقامت داشته اند.

اما اشخاصی که به صورت تخصصی و اختصاصی در زمینه ویلا و خرید ویلا و یا فروش ویلا در شمال فعالیت دارند به طبع شهرهایی چون نوشهر ، متل قو و نمک آبرود را در اولویت خود از لحاظ ساخت و ساز ویلا و یا خرید و فروش ویلا نام خواهند برد.

شهرهای نوشهر ،متل قو، چالوس، نمک آبرود به دلیل داشتن موقعیت عالی با نزدیکی به دریا و جنگل و جاده عبوری بین المللی با گذر از ساحل و جنگل در شهرهای فوق این شهرهای ویلایی و توریستی را به یکی از زیباترین و سرشناس ترین شهرهای ویلایی و گردشگری کشور و بهترین شهر شمال برای خرید ویلا تبدیل کرده است .

افرادی که به قصد خرید و یا تفریح و گذراندن اوقات تعطیلی از تهران به سمت شمال حرکت میکنند ،بعد از گذراندن مسیر وارد جاده کرج چالوس میشوند و با گذراندن مسافتی در حدود 180 کیلومتر وارد شهرستان چالوس ، و با عبور به سمت شرق وارد شهرستان زیبا و توریستی نوشهر با مناظر بکر و زیبای دریا و جنگل و چنانچه قصد خریدویلا را داشته باشند منطقه نوشهر و روستاهای شهرستان نوشهر با فاصله اندکی که با دریا و جنگل دارند بهترین گزینه برای خریدویلا میباشد . و عده ای از مسافران نیز بعد از اتمام مسافت جاده تهران چالوس و رسیدن به چالوس و با چرخش به سمت غرب به نمک آبرود با تله کابین معروف و بعد به شهرستان قدیمی متل قو با نام جدید سلمان شهر میشوند که زیبایی و مناظر دیدنی با بسیاری از مراکز خرید برندها و فروشگاه های زنجیره ای و با آب و هوای مطبوع و موقعیت زیبای دریا و جنگل واجه و چنانچه قصد خریدویلا در متل قو را داشته باشند باید گفت که گزینه ای بسیار عالی و منطقه ای زنده و پر جنب و جوش و زنده را برای داشتن ویلا و اقامت انتخاب کرده اند .

بهترین شهر شمال برای خرید ویلا و به عبارتی معروف ترین و سرشناسترین شهرهای ویلایی در شمال کشور طبق نظرسنجی از هموطنان عزیز به ترتیب شامل متل قو، نمک آبرود ، نوشهر و رامسر میباشد ، که از میان این شهرها نوشهر و چالوس و متل قو و نمک آبرود نسبت به رامسر از اولویت و طرفداران بیشتری برخوردار است و این امر به دلیل مسافت کم این شهرها به جاده چالوس کرج و مسافت کمتر تا تهران میباشد . در ضمن در میان 4 شهر برتر نام برده در شمال کشور ، نوشهر و روستاهای توریستی با ویلاهای متعدد نسبت به متل قو و نمک آبرود به دلیل مراکز خرید متعدد و رفت و آمد زیاد و در مسیر جاده رشت و رامسر و ترافیک سنگین در روزهای تعطیل و شلوغ از آرامش بیشتر و هرج و مرج و شلوغی کمتری برخوردار بوده و برای استراحت و آرامش رتبه نخست ویلایی کشور را دارد ، و به همین علت بیشتر اشخاصی که قصد خریدویلا در شمال را دارند شهرستان نوشهر را در اولویت قرار میدهند .

best-north-city-to-buy-villa
best-north-city-to-buy-villa

خریدویلا در متل قو فروش ویلا در نمک آبرود و خرید ویلاساحلی در نمک آبرود ، فروش زمین در متل قو و یا فروش آپارتمان ساحلی و جنگلی در نوشهر و متل قو و نمک آبرود در سایت بانیان مسکن به تعداد متنوع و متعدد موجود و به هموطنان عزیز معرفی شده است .

ویلا در کدام شهرهای شمالی گران‌تر است؟

شهرهای شمالی کشور سالهاست که به دلیل جاذبه های اقلیمی و نوع آب و هوا در روزهای تعطیل سال برای شهروندان ایرانی داری کشش بالایی برای گذران اوقات فراغت است.

در ایام نوروز بازار اجاره ویلا در شمال کشور داغ داغ است. صاحبان ویلا در این ایام بدون تعطیلی مشغولند و مسافران را اسکان می دهند. در تعیین قیمت اجاره ویلاهای شهرهای شمالی چندین عامل موثر است و تعرفه واحدی ندارد.

مالکان ویلاها در خصوص قیمت گذاری هایی که انجام می دهند نزدیک بودن به دریا یا جنگل را به عنوان یک ملاک درنظر می گیرند. اما شهرهای شمالی هم بسته به جذاب بودن آن برای مسافران و تمیزی شهر برای خود قیمت پیدا کرده اند.

قیمت بالاتر ویلاهای مجهز به استخر

قیمت ویلا تعطیلات عید هفته اول بالاتر از هفته دوم است. که البته باید گفت اجاره دادن ویلا کنار دریا راحت تر صورت می گیرد.

در خصوص ویلاهای لوکس عامل تعیین کننده قیمت در تعطیلات نوروز استخر با امکانات آب گرم است. چرا که آب دریا در این زمان سرد است و امکان شنا کردن برای مسافران نوروزی فراهم نیست.

بهترین شهر شمال برای خرید ویلا
بهترین شهر شمال برای خرید ویلا

بالارفتن قیمت ویلا با تعداد اتاق خواب

با نگاهی به سایت هایی که در خصوص اجاره ویلا فعالیت می کنند مشخص می شود که این سایت ها بر حسب تجربه بر چند عامل بیشتر تکیه می کنند تا بتوانند ویلاهایی که برای اجاره در اختیار دارند به متقاضیان واگذار کنند. این عوامل اغلب بر شهر، متراژ ویلا و متراژ زمین، امکانات ساحل اختصاصی و استخر و همچنین دسترسی به دریا و نواحی کوهستانی خلاصه می شود. اما وجه اشتراک همه ویلاهای اجاره ای تعداد اتاق خواب است به طوری که ویلاهایی که تعداد اتاق خواب بیشتری دارند به طور حتم گران تر قیمت گذاری می شوند.

در خصوص ویلاهای لوکس به غیر از عوامل فوق امکاناتی مانند میزبیلیارد، اینترنت پرسرعت، امکانات رفاهی کودکان و دسترسی به مراکز تجاری بیشتر مدنظر قرار می گیرد. البته نباید فراموش کرد حضورمالک یا سرایدار برای اجاره موقت ویلا تاثیر گذار است اما این تاثیر در ویلاهای کوچک بیشتر نقش دارد و در خصوص ویلاهای لوکس پذیرفته تر است.

ترتیب شهرهای شمالی بر اساس قیمت اجاره ویلا

شهرهای شمال کشور در دو استان گیلان و مازندران بر اساس یک تقسیم بندی قرار دارند. که در این باره می توان گفت در استان گیلان شهر لاهیجان گرانترین شهر شمال کشور از نظر قیمت اجاره ویلا برای چند شب است.

برای مسافرانی که وارد استان گیلان می شوند حرکت به سمت شرق استان و ادامه سفر به استان مازندران هزینه های کمتری به لحاظ مخارج سفر به همراه دارد و از این نظر شهرهای مسیر شرق گیلان و مازندران از نظر قیمت اجاره ویلا موقعیت بهتری دارند.

به همین دلیل می توان گفت بعد از لاهیجان و لنگرود، به ترتیب شهرهای آستانه، املش و سیاهکل جاذبه بیشتری برای اقامت مسافران دارد و اجاره ویلا در این مناطق رونق بیشتری دارد.

در شهرهای غربی گیلان مانند انزلی که مناطق آزاد و مراکز خرید و فروش تجاری شکل گرفته است قیمت های اجاره ویلا هم شرایط دیگری پیدا کرده است. به طوری که در این نواحی اغلب شهرهای انزلی، فومن، ماسوله و قلعه رودخانه و آستارا بیشترین سکونت مسافران را شاهد است و به همین دلیل تقاضای مردم برای اجاره ویلا دراین شهرها بیشتر است.

best-north-city-to-buy-villa
best-north-city-to-buy-villa

شهر رامسر و متل قو به عنوان گرانترین شهر استان مازندران در اجاره ویلا است.

شهرهای استان مازندران با توجه به اتصالش به استان گیلان دارای گردشگر بیشتری است و در این منطقه شهرهای شهسوار، چالوس و بابلسر به ترتیب بیشترین درخواست اجاره ویلا برای اقامت مسافران نوروزی را دارد.

در این استان شهرهای نور و محمودآباد همیشه از تعداد مسافران کمتری برای اقامت برخوردار بوده است. 

نظر خود را درباره «بهترین شهر شمال برای خرید ویلا» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید