مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  6204 
2 نظر
2 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بهترین دیکشنری انگلیسی

بهترین دیکشنری انگلیسی

برای کسانی که می خواهند یک زبان خارجی را خوب یاد بگیرند، تهیه دیکشنری معتبر و آشنایی با نحوه استفاده از آن...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

برای کسانی که می خواهند یک زبان خارجی را خوب یاد بگیرند، تهیه دیکشنری معتبر و آشنایی با نحوه استفاده از آن کاملا ضروری است. اگر شما نیت یادگیری زبان را ندارید و فقط به طور اتفاقی نیاز دارید معنای واژه ای را بدانید، شاید تاکید بر استفاده از دیکشنری تک زبانه چندان ضروری نباشد. اما برای کسانی که می خواهند یک زبان خارجی را به طور جدی یادبگیرند، موضوع کاملا متفاوت است.

به همین منظور در این مطلب آسمونی تلاش می کنیم شما را با انواع دیکشنری تک زبانه آموزشی (انگلیسی-انگلیسی) آشنا کنیم تا هنگام تهیه دیکشنری با آگاهی بیشتری به این کار اقدام کنید. اما پیش از این کار بد نیست چند نکته ای را در مورد دیکشنری های دو زبانه مطرح کنیم. وقتی به واژه جدیدی بر می خوریم، یکی از کارهایی که می توانیم انجام دهیم این است که فورا به سراغ یکی از این دیکشنری ها برویم و مشکل واژه جدید را حل کنیم. اما چرا این کار توصیه نمی شود؟ یک دلیل این است که اگر می خواهیم یک زبان خارجی را یاد بگیریم، تلاش ما از همان قدم های نخست باید استفاده از همان زبان در هر فرصت ممکن باشد.

این که معنای واژه های مورد نظر در یک دیکشنری تک زبانه جستجو و مطالعه شود خود در عین حال تمرین خواندن هم هست. دلیل مهم دیگر این است که معمولا دیکشنری های دوزبانه هر چقدر هم خوب تالیف شده باشند، باز هم در بعضی موارد معنای دقیق واژه را به دست نمی دهند و در چنین مواردی استفاده از آن ها می تواند گمراه کننده باشد. بنابراین، گو اینکه دیکشنری های دوزبانه کاربردهای خاص خود را دارا هستند، اما برای یادگیری زبان ابزار مناسبی به شمار نمی روند.

به طور کلی دیکشنری هایی که برای یادگیری زبان خارجی استفاده می شود، دیکشنری های مخصوص زبان آموزان (Learner's Dictionary) است که با توجه به نیازهای ویژه آن ها در یادگیری زبان تالیف شده است.

انواع  دیکشنری در سطوح  :

1- مبتدی (Elementary)

2- متوسط (Intermediate)

3- پیشرفته (Advanced)

در دسترس است که نمونه هایی را برای آشنایی بیشتر نام می بریم:

 

1- در سطح Elementary :

OxfordElementary Learner's Dictionary

Cambridge Essential EnglishDictionary

 

2- در سطح Intermediate :

OxfordESL Dictionary

Longman Active Study Dictionary

Cambridge Dictionary ofAmerican English

 

3- در سطح Advanced :

OxfordAdvanced Learner's Dictionary

Longman Dictionary of ContemporaryEnglish

Cambridge Advanced Learner's Dictionary

 

برای درک بهتر تفاوت سطوح مختلف در تالیف این دیکشنری ها، واژه essential را به عنوان نمونه انتخاب کرده و تفاوت تعریف این واژه را در سه دیکشنری آکسفورد،

به ترتیب در: Oxford Elementary (Sixteenth impression 2003)،

در Oxford ESL (First published 2004)

و در Oxford Advanced (Seventh edition 2005) ذکر می کنیم:

 

If something is essential, you must have or do it

Absolutely necessry;that you must have or do

Completely necessary;extermely important in a particular situation or for a particular activity

 

در این مثال می بینیم که چگونه معنای essential در Oxford Elementary Learner's Dictionaryبه ساده ترین شکل و با استفاده از ساده ترین واژه ها تعریف شده است و در Oxford Advanced Learner's Dictionary با استفاده از واژه های بیشتر و مشکل تر.

نوع دیگری از دیکشنری که مرجع بسیار مفیدی برای پیدا کردن نام بسیاری از اشیا به شمار می رود دیکشنری تصویری است. در بسیاری از موارد که می خواهیم بدانیم نام یک وسیله، یک چیز، یا یک حیوان در زبان انگلیسی چیست یکی از بهترین کارها مراجعه به یکی از این نوع دیکشنری هاست.

در این مورد هم چند دیکشنری خوب به عنوان نمونه عبارت است از:

OxfordPhoto Dictionary

Longman Photo Dictionary

The Oxford PictureDictionary

آخرین نکته ای که توجه شما را در آسمونی به آن جلب می کنیم این است که بعضی از دیکشنری ها اختصاص به انگلیسی بریتانیایی و بعضی دیگر اختصاص به انگلیسی آمریکایی دارند. بعضی از دیکشنری ها هم (مانند Oxford Advanced Learner's) واژه های رایج در هر دو را پوشش داده اند. شما می توانید برای پی بردن به این که دیکشنری مورد نظر شما جزو کدام دسته است به اطلاعات مندرج در پشت جلد آن مراجعه کنید.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره بهترین دیکشنری انگلیسی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بهترین دیکشنری انگلیسی» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید