کد مطلب:  9369 
2 نظر
2 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بیوگرافی فاطما گل (برن سات)

بیوگرافی فاطما گل (برن سات)

نام و نام خانوادگی : برن سات متولد : 26 فوریه 1984 سمت : بازیگر ترکی زندگی  آسمونی : برن سات پدر او حسین آونی...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

beren-saat(9)
beren-saat(9)

نام و نام خانوادگی : برن سات

متولد : 26 فوریه 1984

سمت : بازیگر ترکی

beren-saat(1)
beren-saat(1)

زندگی 

آسمونی : برن سات پدر او حسین آونی سات بازیکن حرفه‌ای و قدیمی فوتبال و مادر او آیلا سات می‌باشد. دارای یک برادر به نام کن سات است. برن متولد و بزرگ شده شهر آنکارا است.

برن سات در آنکارا، ترکیه به دنیا آمد. او آموزش ابتدایی و متوسطهٔ خود را در کالج TED آنکارا به اتمام رساند. سپس در دانشگاه باشکنت رشتهٔ اقتصاد و مدیریت بازرگانی خواند.

او با حمایت دوستان دانشگاهی خود در مسابقهٔ ستارهٔ ترکیه شرکت کرد و نفر دوم شد. او توسط کارگردان معروف تورمیز گیریتلیوغلو کشف شد و در اولین سریال خود Aşkımızda Ölüm Var بازی کرد.

beren-saat(8)
beren-saat(8)

زندگی هنری

در سال 2004 در سریال Aşkımızda Ölüm Var بازیگر نقش نرمین بود. سال 2005 در سریال Aşka Sürgün (سیندلا) نقش اول زن سریال، زیلان را بازی کرد. در سال 2006 در نقش یاسمین در سریال محبوب Hatırla Sevgili (به یاد داشته باش عزیزم) با اوکان یالابیک همبازی شد.

در سال 2008 بازیگر نقش اصلی زن بیهتر یوروغلو زیاگیل را در سریال عشق ممنوع که سریالی درام و عاشقانه برگرفته از رمان عشق ممنوع نوشته خالد ضیا بازی کرد. او در این سریال با کیوانچ تاتلیتوغ، سلجوق یونتم و نباهت چهره همبازی بود. برای بازی در این سریال او برنده 2 جایزه پروانه طلایی شد. او اولین و تنها نامزد برنده جایزه برای دو سال متوالی است.

beren-saat
beren-saat

اولین تجربه بازی در سریال Aşkımızda Ölüm Var بود که بااوکان یالابیک و مراد یالدریم (ساواش در سریال عشق و جزا) همبازی شد.

در سال 2009 در فیلم بال‌هایی در شب بازی کرد.

برن در سال 2010 در سریال Fatmagül'ün Suçu Ne (گناه فاطماگل چیه؟) که فیلمنامه آن اقتباسی از یک فیلم در سال 1986 بود، بازی کرد. در این سریال با اینگین آکیورک که او نیز در مسابقه ستاره‌های ترکیه اول شد همبازی بود. او در این نقش قربانی تجاوز جنسی ست.

برن سات برای بازی در این سریال نامزد دریافت بهترین بازیگر زن سریال درام تلویزیون آنتالیا و جایزه بین‌المللی سئول در این سریال شد. این مجموعه در ماه ژوئن 2012 (تیر 1391) به اتمام رسید.

beren-saat(7)
beren-saat(7)

او در سال 2010 به همراه کیوانچ تاتلیتو در انیمشین داستان اسباب بازی 3 دوبلور نقش باربی و کن بودند.

برن همچنین در نقش درین چلیک / یاغمور اوزدن در سریال انتقام نقش‌آفرینی کرد؛ و برای بازی در ابن سریال کاراته یاد گرفت. این سریال که برگرفته از سریال Revenge امریکاست، طرفداران بسیار زیادی دارد.

در سال 2012 در سومین فیلم خود به نام فصل کرگدن به کارگردانی بهمن قبادی بازی کرد. در این فیلم با مونیکا بلوچی، بهروز وثوقی، آرش لباف همبازی بود و نقش دختر مونیکا بلوچی را بازی می‌کرد. نخستین نمایش این فیلم در جشنواره جهانی فیلم تورنتو بود.

برن در سال 2014 با یکی از پیشروها و خوانندگان موسیقی پاپ ترکیه کنان دوغلو ازدواج کرد.

beren-saat(6)
beren-saat(6)

جوایز

2009 Altın Kelebek Ödülü بهترین بازیگر زن عشق ممنوع دریافت

2010 Antalya Televizyon Ödülü بهترین بازیگر زن سریال عضق ممنوع نامزد

2010 Altın Kelebek Ödülü بهترین بازیگر زن عشق ممنوع دریافت

2011 Antalya Televizyon Ödülü بهترین بازیگر زن سریال گناه فاطماگل چیه؟ نامزد

2012 Seul Uluslararası Drama Ödülü بهترین بازیگر زن گناه فاطماگل چیه؟ نامزد

beren-saat(5)
beren-saat(5)

beren-saat(4)
beren-saat(4)

beren-saat(2)
beren-saat(2)

beren-saat(3)
beren-saat(3)

نظر خود را درباره «بیوگرافی فاطما گل (برن سات)» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید