کد مطلب: 31958 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ببر غول پیکر بنگال، مشخصات و زندگی

ببر غول پیکر بنگال، مشخصات و زندگی

ببر بنگال به عنوان بزرگترین اعضای خانواده گربه سانان بسیار مشهور هستند. ببر بنگال نماد زیبایی، قدرت و حفاظت هستند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]

ببر بنگال یکی از خطرناک ترین حیوانات در دسته گربه سانان است. آسمونی در این مقاله به معرفی مشخصات و نحوه زندگی ببر بنگال می پردازد.

  • نام: ببر بنگال
  • نام علمی: Panthera tigris tigris
  • نوع: پستانداران
  • رژیم غذایی: گوشتخوار
  • میانگین طول عمر: 8 تا 10 سال
  • اندازه سر و بدن: 5 تا 6 پا ؛ دم: 2 تا 3 فوت
  • وزن: 240 تا 500 پوند
  • اندازه:

 

ببر بنگال
ببر بنگال

جمعیت ببربنگال

ببر بنگال
ببر بنگال

در گذشته هشت زیرگونه برای ببر وجود داشت اما سه گونه از آن ها در طول قرن بیستم منقرض شدند. طی 100 سال گذشته، شکار و نابودی جنگل ها، جمعیت ببرها را از صدها هزار عدد به کمتر از 2500 عدد کاهش داده است. ببرها به عنوان غنائم و همچنین برای درمان هایی که در طب سنتی چینی استفاده می شود، شکار می شوند. هر پنج زیرگونه ببر باقی مانده در معرض انقراض هستند و بسیاری از برنامه های حفاظتی برای آن ها در حال اجرا است.

ببرهای بنگال در هند زندگی می کنند و به همین دلیل گاهی اوقات ببر هندی نیز نامیده می شوند. بنگال ها رایج ترین نوع ببرها هستند و تقریباً نیمی از ببرهای وحشی را شامل می شوند. در طول قرن ها، آنها به بخش مهمی از سنت هندی تبدیل شده اند.

رفتار ببر بنگال

ببر بنگال
ببر بنگال

ببر بنگال به تنهایی زندگی می کند و مناطق وسیعی را با عطر و بوی تهاجمی علامت گذاری می کند تا رقبای خود را دور نگه دارد. آنها شکارچیان شبانه هستند که تمایل زیادی برای شکار گاومیش، گوزن، خوک وحشی و دیگر پستانداران بزرگ دارند. ببرها از پوست متمایز خود به عنوان استتار استفاده می کنند (هیچ کدام از آنها خطوط یکسانی ندارند). آنها در کمین می نشینند تا با یک جهش سریع و حمله مرگبار به قربانیان خود حمله کنند. یک ببر گرسنه می تواند در یک شب 60 کیلوگرم غذا بخورد!

علیرغم شهرت وحشتناک، اکثر ببرها از انسان دوری می کنند. این حیوانات اغلب بیمار هستند و نمی توانند به طور معمول شکار کنند. ماده ها دو تا شش توله به دنیا می آورند که آنها را بدون کمک ببر نر پرورش می دهند. بچه توله ها نمی توانند تا 18 ماهگی شکار کنند و دو تا سه سال در کنار مادران خود زندگی می کنند تا زمانی که برای یافتن قلمرو خود پراکنده می شوند.

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «ببر غول پیکر بنگال، مشخصات و زندگی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 3 = ?