ساحل بوجاق | آسمونی
کد مطلب: 28458 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ساحل بوجاق

ساحل بوجاق

ساحل بوجاق یکی از مناطق گردشگری استان گیلان است که در فصل زمستان با ورود پرندگان مهاجر یک منظره رویایی به...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ساحل بوجاق یکی از مناطق گردشگری استان گیلان است که در فصل زمستان با ورود پرندگان مهاجر یک منظره رویایی به خود می گیرد. آسمونی در این بخش به معرفی ساحل بوجاق می پردازد و در پایان این مقاله عکس هایی از ساحل بوجاق را برای شما عزیزان منتشر می کند.

معرفی ساحل بوجاق

جایی که رودخانه‌ها آرام می‌گیرند زندگی جان تازه‌ای می‌گیرد و این جریان‌های هستی‌بخش، زیستگاه بسیاری از جانوران روی زمین را رقم می‌زنند. جایی مانند ساحل بوجاق از گنجینه‌های زیست‌محیطی استان گیلان که همه‌ساله با شروع فصل سرما، میزبان پرندگان مهاجر است.

ساحل بوجاق به‌عنوان نخستین پارک ملی خشکی ـ دریایی ایران با وسعت 3477 هکتاری در جوار بندر کیاشهر و زیباکنار قرار گرفته است. این تالاب بین‌المللی مصب سپیدرود است. سپیدرودی که پس از طی صدها کیلومتر از کردستان تا کاسپین بارها نام عوض می‌کند و پس از بی‌شمار نام‌های محلی«سرخ‌رود» می‌شود و سرانجام با نام «سپیدرود» در بوجاق به دریاچه خزر می‌ریزد. بوجاق زیستگاه شگفت‌انگیزی برای ماهیان گوناگون، دوزیستان، میگوها، پرندگان و پستانداران است.

سفر به چمن‌زارهای سرسبز ساحل بوجاق در پاییز و زمستان و عبور از میان درختچه‌های وحشی، جگن‌ها و سازو‌ها (انواعی از گیاهان) شما را با منظره‌ای شگفت رودررو خواهد کرد، دسته‌های عظیم پرنده‌های مهاجر در آسمان هر گردشگری را به سکوت و نظاره این بهشت وا‌می‌دارد.

از پرندگان مهم ساحل بوجاق می‌توان غاز خاکستری، عروس غاز، فلامینگو، پلیکان پا‌خاکستری، اگرت بزرگ، گاوچرانک، کله سبز، اردک ارده‌ای، قوی گنگ، قوی فریادکش، سنقر تالابی، اردک سر حنایی، گیلار و زنگوله‌بال را نام برد.

همچنین در میان گونه‌های گیاهی ساحل بوجاق نی، لویی، تمشک، عدسک آبی، تراپا (سه کوله خیز)، کلونی درختچه‌های گز، توسکا، انار و سازو قابل مشاهده هستند.

در ساحل بوجاق بوجاق با عبور از پل چوبی و تاریخی کیاشهر به ساحل خزر خواهید رسید، پلی طولانی که دو طرفش را نی‌زارها و تالاب احاطه کرده و از جذابیت‌های سفر به ساحل بوجاق به‌همراه دالاهو به‌ شمار می‌رود. قایق‌سواری در تالاب امیرکلایه در دیدرس پلیکان‌های پاخاکستری نیز تجربه‌ای فراموش‌نشدنی برای‌تان خواهد بود.

عکس ساحل بوجاق

ساحل بوجاق
ساحل بوجاق


beach-boojagh
beach-boojagh


ساحل بوجاق
ساحل بوجاق


beach-boojagh
beach-boojagh

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره ساحل بوجاق فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «ساحل بوجاق»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 2 = ?