کد مطلب:  57254  درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
وزیر بهداشت: همراهی کنید تا در دام ویروس جهش یافته نیفتیم

وزیر بهداشت: همراهی کنید تا در دام ویروس جهش یافته نیفتیم

سعید نمکی: یکی از نگرانی های عمده ما همین تحولات و جهش ویروس است.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

وزیر بهداشت گفت: آمار کاهشی مرگ و میر کرونا پایدار نمی ماند و همانطور که بارها اعلام کرده ام، اگر مردم دچار عادی پنداری شوند، ممکن است مجددا روزهای سختی را پیش رو داشته باشیم.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی با اشاره به اینکه آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در شبانه روز گذشته دو رقمی شد، اظهار کرد: متاسفانه طی بیست و چهار ساعت گذشته ما 98 عزیز را از دست دادیم و خانواده های زیادی داغدار شدند، با این حال، در مقایسه با روزهای قبل که مرگ و میر ما سه رقمی بود، پا گذاشتن به مرگ و میر دورقمی برای مسئولان بهداشت و درمان کشور و همه افرادی که در کنار ما بودند، دستاوردی عظیم و ستودنی محسوب می شود.

وی ادامه داد: البته این آمارها پایدار نمی مانند و همانطور که بارها اعلام کرده ام، ممکن است مجددا روزهای سختی را پیش رو داشته باشیم؛ یکی از نگرانی های عمده ما همین تحولات و جهش ویروس است، اولین مورد ویروس جهش یافته انگلیسی در یکی از افرادی که از انگلیس بازگشته بود، دیده شده است.

نمکی با بیان اینکه خوشبختانه با توجه به هوشمندی بیمار و خانواده ایشان، وی کاملا در قرنطینه بوده است، تصریح کرد: تمام افرادی که با او در تماس بودند را بررسی کرده و هیچ ردپایی از ویروس در دیگر افراد مشاهده نکردیم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: اگر کوچکترین بی توجهی به ویروس جهش یافته ای که اروپا را به زانو درآورده و گرفتاری های زیادی را برای انگلیس به وجود آورده و تمام نظام بهداشت و درمانی آن کشور را به هم ریخته است، صورت گیرد، تمام ساختار ما نیز برهم خواهد ریخت.

وی با بیان اینکه مهار این ویروس هم، مانند ویروس قبلی هیچ راهی جز فاصله گذاری و رعایت پروتکل هایی که بارها اعلام شده است، ندارد، عنوان کرد: توفیقی نصیب بنده شد و در سالروز شهادت سردار سلیمانی در کرمان حضور یافتم و آنجا شاهد بودم که تمام دستورالعمل های بهداشتی بیش از آنچه ما توقع داشتیم، در مراسم سالگرد سردارشهید رعایت شده که در همین راستا از سپاه پاسداران بسیار سپاسگذارم.

نمکی افزود: همکاران ما از کسانی که شرایط را عادی پنداشته و اوضاع کشور را در رابطه با ویروس درک نمی کنند، دلخورند.

اگر مردم رعایت نکنند، ممکن است همکارانمان در نظام سلامت دوباره با موج جدیدی از بیماری مواجه شوند که اگر مهار آن با ویروس جهش یافته همراه باشد، برای آنها بسیار سخت و بعضا ممکن است غیر قابل کنترل باشد، به همین دلیل توصیه می کنم، دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیرید.

وی بیان کرد: نمی توانم به رییس یک دانشگاه علوم پزشکی که 11 ماه است به همراه همکارانش در سخت ترین شرایط با ویروس درگیر هستند، بگویم که شما باید هر موجی از بیماری که آمد را مهار کنید و دیگران حق دارند هر توصیه ای که شده است را رعایت نکنند! این موارد سبب یاس و دلشکستگی همکارانی می شود که ماه هاست شبانه روز وقت خود را صرف خدمت به مردم کرده اند.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، نمکی در پایان یادآور شد: از مردم خواهش می کنم اوضاع را عادی نپندارند و از مسئولان محترم تقاضا دارم، در اجرای پروتکل ها ما را بیشتر همراهی کنند که در دام سنگین بیماری آن هم از نوع ویروس جهش یافته، نیفتیم.

: برای دریافت مشاوره درباره وزیر بهداشت: همراهی کنید تا در دام ویروس جهش یافته نیفتیم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان های راز گورستان مخفی و سکوت پرستو, همچنین فعال در بخش‌های مُد و زیبایی و سینمایی بخصوص معرفی جدیدترین فیلم و سریال‌های کره‌ای داخل آسمونی

Educated in English
Interested in Korean

نظر خود را درباره «وزیر بهداشت: همراهی کنید تا در دام ویروس جهش یافته نیفتیم» در کادر زیر بنویسید :

4 * 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید