کد مطلب: 6383 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خالقان خفاش شب دستگیر شدند

خالقان خفاش شب دستگیر شدند

1393/03/21به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، رییس پلیس فتا وقوع قتل‌های سریالی در شهرهای جنوبی و شمالی کشور را...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

1393/03/21

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، رییس پلیس فتا وقوع قتل‌های سریالی در شهرهای جنوبی و شمالی کشور را تکذیب کرد و از دستگیری 5 خالق خفاش شب خیالی که باعث تشویش اذهان عمومی شده بودند، در هرمزگان و بوشهر خبر داد.

سردار هادیانفر با اشاره به دستگیری خالقان خفاش شب خیالی در بوشهر و هرمزگان اظهار داشت این افراد در صفحه اجتماعی خود عکسی از دختری کم سن و سال با دهانی دوخته شده منتشر کرده و مدعی شده بودند که خفاش شب او را از مقابل مدرسه‌اش در بوشهر دزدیده و پس از سوزاندن بدنش با سیگار و آزار و اذیت و تجاوز، او را به قتل رسانده و جسدش را در ساحل رها کرده است.

وی افزود این شایعه به سرعت در فضای مجازی منتشر شد و حتی دامنه آن به پیام‌های وایبری و دیگر وسایل ارتباطی هم رسید و نتیجه‌اش ایجاد احساس ناامنی در مردم این منطقه شد، به ویژه آنکه مردم بوشهر پیش‌تر شایعه قتل 90 زن در استان هرمزگان به خصوص در شهرهای کوچک آن مانند فارس ، بوشهر و یا ربوده شدن 100 کودک طی تعطیلات اخیر در شهرهای شمالی کشور را شنیده بودند و احتمال می‌دادند که خفاش شب دوباره بازگشته است.

رییس پلیس فتا گفت با کسب این اطلاعات مشخص شد این شایعه از فضای مجازی آغاز شده که در این راستا پلیس فتا ضمن وارد عمل شدن تیمی از کارآگاهان زبده پلیس سایبری را مسوول رسیدگی به این موضوع کرد و موفق شد پس از مدت کوتاهی 5 نفر خالق خفاش شب خیالی را در هرمزگان و بوشهر مورد شناسایی قرار داده، دستگیر و به مقامات قضایی تحویل دهد.

وی در ادامه ضمن تکذیب خبر هرگونه وقوع قتل‌های زنجیره‌ای در استان‌های جنوبی کشور و هرمزگان و شهرهای شمالی، از برخورد جدی پلیس با عاملان انتشار این شایعات خبر داد و گفت انتشار شایعات کذب، کار مجرمانه‌ای‌ است و نباید بر شایعات کذب دامن زد.

وی با اشاره به اینکه هیچ کدام از عکس‌های که خفاشان شب خیالی در سایتشان قرار داده‌اند مربوط به هموطنان ما در کشور نیست و متهمان عکس‌هایی را از سایت‌های خارجی برداشت کرده‌اند افزود هدف مجرمان دستگیر شده کاهش احساس امنیت عمومی، تشویش اذهان عمومی و اثرگذاری شبکه‌های بیگانه بوده است.

رییس پلیس فتا عوامل تاثیرگذار بر انتشار خبر کذب بازگشت خفاش شب را مغرضانه عمل کردن برخی افراد ، عدم آگاهی برخی از هموطنان که از روی دلسوزی و برای آگاهی به سایر دوستانشان این خبر را منعکس کرده اند و انتشار خبر توسط موتورهای تولید محتوای وایبر که در اختیار رژیم صهیونیستی است و دوست دارند کشور را ناامن نشان دهند عنوان کرد.

وی در پایان از شهروندان خواست هنگام دریافت خبر کذب بازگشت خفاش شب خیالی و یا هرگونه خبر نادرست دیگر از طریق برخی از شبکه‌های اجتماعی و یا تلفن همراهشان این خبر را حذف کرده و با پخش این خبر دروغ باعث نگرانی خود و سایر دوستانشان نشوند و حتما موضوع را به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

در صورت نیاز به راهنمایی در خصوص موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره 02170705154 تماس بگیرید.

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «خالقان خفاش شب دستگیر شدند»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 8 = ?