کد مطلب:  45771 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
باستی هیلز لواسان کجاست؟

باستی هیلز لواسان کجاست؟

چه کسانی در شهرک باستی هیلز لواسان زندگی میکنند؟شهرک باستی هیلز در شهر لواسان است که مشترهای لاکچری خود را دارد و شهروندان خاص به آنجا تردد می کنند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

شهرک باستی هیلز لواسان (basti hills) شهرک باستی هیلز یکی از محلات پرجمعیت لواسان تهران است و از مقصد‌های اقامتی و گردشگری لوکس استان تهران محسوب می‌شود. با آسمونی همراه باشید تا عکس هایی را از داخل این شهرک زیبا و لاکچری ببینید.

ساخت و ساز‌های لوکس با معماری و طراحی باور نکردنی که بعضی آن را هم ردیف خانه‌های سلبریتی‌های هالیوود در منطقه مرفه نشین بورلی هیلز کالیفرنیا می‌دانند سبب شده تا این منطقه لواسان شهرت جهانی پیدا کند. مسائلی که درباره شهرک ویلایی ثروتمندنشین باستی هیلز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است نشان می‌دهد که تغییر کاربری زمین در این منطقه به قصد ساخت ویلا‌های سوپر لوکس دوبلکس کار سختی نیست.

 ادرس شهرک باستی هیلز لواسان
شهرک باستی هیلز لواسان

شهرک باستی هیلز در شهر لواسان در استان تهران بر روی کوه و مشرف به لواسان و سد لتیان با منظره ای زیبا احداث شده است که مشترهای لاکچری خود را دارد و به جز شهروندان خاص، سایر شهروندان حق تردد به این منطقه اشرافی را ندارند و کاخ های سعد آباد و نیاوران در مقابل ویلاهای ساخته شده در این منطقه، خانه های معمولی به حساب می آیند. این منطقه کاملا خصوصی بوده و با حصار و دیوارهای 7 متری از شهر جدا شده است و نام او برگرفته از بورلی هیلز لس آنجلس در ایالات متحده آمریکا است. علت نامگذاری باستی هیلز نیز همین است.

مشخصات باستی هیلز لواسان
ویلاهای باستی هیلز لواسان

 

داستان توافق نامه جنجالی در لواسان داستانی وجود دارد از یک توافق نامه که در ادامه می بینید. 128 هزارمتر مربع زمین متعلق به آقای «غ. م» با موافقت شهرداری وقت لواسان وارد محدوده این شهر شد. طی این توافق نامه که به تایید شورای شهر لواسان هم رسید مالک یکی از شرکت‌های پتروشیمی شناخته کشور در ازای واگذاری هشت هزار و 500 متر زمین و بخش کوچکی از همین زمین‌ها به علاوه پرداخت 330 میلیون تومان به شهرداری اجازه تفکیک 50 قطعه دو هزارمتری را به دست آورد.

آقای «غ. م» از قضا از فعالان باسابقه اتاق بازرگانی است و چند شرکت بزرگ پتروشیمی را هم مدیریت می‌کند. دقیقا در همان روز یعنی 23 خرداد سال 80 این توافق نامه به تایید شورای شهر لواسان هم رسید، تا ظاهرا همه چیز قانونی باشد! ناگفته پیداست با این موافقت نامه که ظاهرا هیچ مشکل قانونی هم نداشت، ارزش این زمین چندبرابر شد.

استخر لاکچری در باستی هیلز
استخر لاکچری در باستی هیلز

استخر لاکچری در باستی هیلز امام جمعه لواسان، اما روایت جالبی از شکل گیری شهرک اشرافی باستی هیلز دارد. به گفته حجت الاسلام لواسانی، این شهرک علاوه بر نماد اشرافیت، خلاف قانون است چراکه این قطعه زمین اساسا خارج از محدوده شهری بوده، اما با موافقت مسئولان شهری این زمین تبدیل به یکی از لوکس‌ترین شهرک‌های اطراف پایتخت شده است: «پس از انعقاد این تفاهم نامه سازمان بازرسی به این پرونده ورود کرد. شورای شهر لواسان منحل شد و شهردار هم از کار برکنار و جلوی تفکیک زمین‌ها هم گرفته شد. کار به دادگاه کشید و در نهایت دادگاه هم حکم بر غیرقانونی بودن این اقدام داد.».

ویلای لاکچری در باستی هیلز
ویلای لوکس در باستی هیلز

ویلای لاکچری در باستی هیلز اما در نهایت با اعمال ماده 18 قطعه بندی‌های این زمین 12 هکتاری انجام شد. مجوز‌های ساخت یکی پس از دیگری صادر و پروانه‌های لازم دریافت شد و ویلا‌ها یکی پس از دیگری از دل زمینی که تا چند سال پیش بخشی از کوه‌های شمالی لواسان بود، سر برآورد. این همه در حالی بود که در هیچ کدام از این مراحل به ظاهر قانونی هیچ استعلامی از اداره محیط زیست استان تهران دریافت نشد و اعتراض‌های این سازمان هم در این خصوص به نتیجه نرسید.

خیابانی در شهرک باستی هیلز
ورودی شهرک باستی هیلز

قیمت ویلا در شهرک لاکچری باستی هیلز هیچ محدودیتی ندارد. مثلا یکی از ویلا‌های لاکچری این شهرک تقریبا دو هزار و 500 متر زیربنا دارد. پارکینگ، انباری، بالکن، سونا، استخر، جکوزی، سالن ورزشی و خلاصه هرچه که دلتان بخواهد در آن پیدا می‌شود.

شهرک باستی هیلز لواسان از نمایی متفاوت
شهرک باستی هیلز لواسان از نمایی متفاوت

 

: برای دریافت مشاوره درباره باستی هیلز لواسان کجاست؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «باستی هیلز لواسان کجاست؟» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید