مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  7942 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
راز درست کردن کباب برگ، غذای خوشمزه ایرانی

راز درست کردن کباب برگ، غذای خوشمزه ایرانی

کباب برگ یکی از کباب های معروف ایرانی است که طرفداران بسیاری هم دارد. از ترکیبات اصلی این کباب خوشمزه می توان به گوشت گوسفندی، پیاز و روغن زیتون اشاره کرد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

کباب برگ یکی از خوشمزه ترین کباب های ایرانی است که طرز تهیه آن بسیار آسان است. شما می توانید با رعایت برخی نکات به راحتی یک کباب برگ مجلسی خوشمزه تهیه کنید. با آسمونی همراه باشید تا دستور پخت این کباب پرطرفدار ایرانی را به شما آموزش دهیم.

 

مواد لازم برای تهیه کباب برگ :

  • گوشت راسته پاک کرده: یک کیلو و نیم
  • پیاز: دو سه عدد
  • روغن زیتون: یک استکان
  • فلفل: به مقدار کم

 

طرز تهیه کباب برگ : 

کباب برگ را می توانیم به هر اندازه که میل داریم پهن کنیم، به این ترتیب که راسته را روی تخته می گذاریم به اندازه ای که میل داریم پهنای کباب بشود یک قطعه جدا می کنیم مثلا پهنا چهار انگشت و آن قطعه را پهلوی قطعات دیگر گوشت می گذاریم قطعات دیگر را می بریم. با این عمل پهنای تمام گوشتها به یک اندازه می شود بعد گوشت را به قطر نیم سانتیمتر ورقه ورقه می کنیم و آماده می گذاریم. پیاز را نرم رنده می کنیم و روغن زیتون و فلفل را با پیاز رنده شده مخلوط می کنیم و گوشت را در این مایه می خوابانیم و می گذاریم یک شب بماند. بعد از 24 ساعت گوشت ها را به سیخ کشیده و کمی روی آن را با کارد می کوبیم و روی حرارت ملایم کباب می کنیم و گاهی سیخ های کباب را بر می گردانیم کباب باید در عین پختگی زیاد خشک نشود و آبدار باشد . کباب ها را در دیس می کشیم و روی آنها را کمی نمک می پاشیم و کمی هم کره روی آن می گذاریم و اطراف آنرا با پیاز خلال کرده و جعفری تزیین می کنیم . کباب برگ را نباید هیچ وقت لای نان قرار داد زیرا آب کباب به خورد نان می رود و خشک می شود. در صورتی که بخواهیم از گردهای نرم کننده مخصوص گوشت استفاده کنیم برای هر کیلو گوشت یک قاشق مربا خوری از گرد نرم کننده را با پیاز رنده شده مخلوط می کنیم و نیم ساعت قبل از کباب کردن گوشت را در این مایع می خوابانیم. بدون روغن زیتون هم می شود گوشت کباب را آماده کرد و در مایع از یک قاشق چایخوری زعفران سائیده استفاده نمود. کباب برگ را با چلو و گوجه فرنگی کباب شده سرو می نمایند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره راز درست کردن کباب برگ، غذای خوشمزه ایرانی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «راز درست کردن کباب برگ، غذای خوشمزه ایرانی» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید