کد مطلب:  47716 
4 نظر
4 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بیمارستان بزرگ برکت در غرب تهران

بیمارستان بزرگ برکت در غرب تهران

بیمارستان بزرگ برکت به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین بیمارستان‌های کشور با 300 هزار مترمربع بنا در غرب تهران در حال ساخت است.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بیمارستان بزرگ برکت در غرب تهران - barekat hospital
بیمارستان بزرگ برکت در غرب تهران - barekat hospital

بیمارستان بزرگ برکت در غرب تهران - barekat hospital

آسمونی : مرکز فوق تخصصی سرطان برکت امام حسین(ع) در 10 طبقه و در زمینی به مساحت 21 هزار متر مربع ساخته می‌شود. زمان ساخت این بیمارستان دو سال تخمین زده شده و برای ساخت آن قرار است حدود 200 میلیارد تومان توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) هزینه شود.

این بیمارستان از بالاترین سطح تجهیزات تشخیصی و درمان برخوردار و تکمیل کننده مراکز سطح یک و دوی سرطان خواهد بود. بیمارستان پنج اتاق عمل خواهد داشت و شش دستگاه شتاب دهنده برای آنها طراحی شده است. مرکز 120 تختخوابی فوق‌تخصصی سرطان برکت امام حسین(ع) توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ساخته و تجهیز می شود و بهره‌برداری از آن بر عهده دانشگاه علوم پزشکی ایران خواهد بود.

بر اساس تفاهمنامه شش ماه پیش ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و وزارت بهداشت، نمونه دیگری از این مرکز نیز با همین سطح از امکانات تشخیصی و درمان، در غرب تهران و در مجاورت بیمارستان بزرگ برکت ساخته خواهد شد. لازم به توضیح است علاوه بر این، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ( ره ) ساخت 11 بیمارستان را نیز از طریق بنیاد برکت در مناطق محروم کشور در دست اقدام دارد که 4 بیمارستان تکمیل و در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است.

مهندس محمد مهجوری مدیرعامل شرکت سلامت برکت می گوید : بیمارستان برکت از نظر معماری، از استانداردهای منطبق بر ضوابط روز دنیا برخوردار است و این موضوع سبب شده است که سرانه فضا به ازای هر تخت در این بیمارستان با سایر بیمارستان‌های داخلی تفاوت محسوسی داشته باشد، به‌طوری که این افزایش سرانه باعث ارتقای سطح کیفی درمان و «بیمارمحور» بودن بیمارستان خواهد شد.

مهجوری با اشاره به این که بیمارستان در فاز نخست با زیربنای 150 هزار مترمربع و در 22 طبقه و در یک زمین سه هکتاری در حال ساخت است، اظهار داشت: این بیمارستان شامل بخش‌های سلول‌درمانی و پیوند مغز استخوان، پزشکی هسته‌ای تشخیصی و درمانی و مراکز قلب، ارتوپدی، مادر و کودک و همچنین یکی از پیشرفته‌ترین مراکز اورژانسی خواهد بود.

بیمارستان بزرگ برکت در غرب تهران
بیمارستان بزرگ برکت در غرب تهران

وی پیش‌بینی مقاومت سازه این بیمارستان را در برابر زلزله‌های قوی یادآور شد و گفت: در کنار پروژه اصلی بیمارستان یک مجموعه 150 هزار مترمربعی هم شامل دفاتر اداری مرتبط با بیمارستان، مطب‌های پزشکان، سالن‌های کنفرانس، هتل 120 اتاقه و یک مرکز تجاری تخصصی حوزه درمان در نظر گرفته شده است. در این میان، امکاناتی برای گردشگری سلامت و سالن‌های متعدد کنفرانس برای برگزاری مجامع پزشکی ساخته می‌شود تا بیمارستان برکت در جلب توریست سلامت و ارتقای دانش‌ پزشکی کشور هم نقش خود را ایفا کند.

مدیرعامل شرکت سلامت برکت گفت: در این مجموعه حدود 2400 پارکینگ هم در نظر گرفته شده است تا مراجعین با مشکل پارک خودرو مواجه نشوند. البته پارکینگ‌ها طوری طراحی شده است که در مواقع اضطرار بتوان از آن‌ها به عنوان یک فضای بیمارستانی مضاعف استفاده کرد. مهجوری با اشاره به این که برای ساخت این بیمارستان از 16 مشاور داخلی و دو مشاور خارجی متخصص ساخت و مدیریت بیمارستان استفاده کرده‌ایم، به وضع کنونی ساخت بیمارستان پرداخت و گفت: با آغاز مرحله نخست ساخت و کسب مجوزهای لازم که از دو سال قبل آغاز شده است، همزمان با طراحی‌ها، مراحل اجراء هم انجام شد که تا به امروز حدود 700 هزار مترمکعب خاکبرداری و 60 هزار مترمربع عملیات اجرای سازه انجام شده است که به‌زودی عملیات نصب اسکلت 90 هزار مترمربع دیگر هم با انتخاب پیمانکار شروع می‌شود.

barekat-hospital
barekat-hospital

وی اظهار امیدواری کرد که فاز نخست بیمارستان برکت تا دو سال دیگر به بهره‌برداری برسد.

موقعیت بیمارستان

موقعیت محل احداث بیمارستان در منطقه 22 تهران (بلوار کوهک) و آب و هوای پاک به دلیل مجاورت با پارک چیتگر و دریاچه شهدای خلیج فارس و همچنین دسترسی راحت به شریان‌های جاده‌ای کشور از جمله آزادراه تهران ـ شمال، اتوبان تهران ـ کرج و فاصله نزدیک با فرودگاه مهرآباد بسیار مناسب است.

منابع : روزنامه اطلاعات و باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره بیمارستان بزرگ برکت در غرب تهران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیمارستان بزرگ برکت در غرب تهران» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید