کد مطلب: 2557 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
هشدار باراک اوباما درباره برنامه هسته‌ای ایران

هشدار باراک اوباما درباره برنامه هسته‌ای ایران

 1391/07/06سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل و هشدارهای وی به ایران، اظهارات محمود احمدی نژاد در جمع...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

 1391/07/06

سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل و هشدارهای وی به ایران، اظهارات محمود احمدی نژاد در جمع دانشگاهیان نیویورک، ادعاهای رئیس جمهور فرانسه علیه ایران، بازتاب رونمایی از دستاوردهای جدید ایران در حوزه صنایع دفاعی و بازتاب خبر تحریم مراسم اسکار از سوی ایران، از جمله مهمترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است. 

 
به گزارش «تابناک»، همزمان با برگزاری اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل، بخش عمده توجه مطبوعات بین المللی همچنان به این رویداد معروف است. در این میان، سخنرانی باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در شب گذشته از جمله مهمترین اخبار است که در آن هشدارهایی را نیز علیه ایران مطرح کرده است.
 
خبرگزاری «رویترز» ضمنانتشار بخش‌های عمده سخنرانی اوباما، نوشته، وی از رهبران جهان خواسته به آنچه «عدم تحمل» و «خشونت» خوانده (در اشاره به ماجرای اعتراضات به ساخت فیلم موهن علیه پیامبر اسلام) پایان دهند و همچنین به ایران هشدار داده از هر کار لازم برای جلوگیری از دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای استفاده خواهد کرد. به نوشته این خبرگزاری، وی تأکید کرده آمریکا می‌خواهد موضوع هسته‌ای ایران از راه دیپلماسی حل شود و بر این باور است، هنوز زمان و فضا برای این کار وجود دارد؛ اما این زمان، بدون محدودیت نیست.
 
روزنامه «کریستین ساینس مانیتور» یکی از مطالب خود را به سخنان روز گذشته محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران در جمع دانشجویان و دانشگاهیان نیویورک اختصاص داده و به نقل از وی نوشته ایران برای رسیدن به توافق بر سر برنامه هسته ایش آماده است و بر آمادگی ایران برای انجام گفت و گوهای شفاف تأکید کرده است. این روزنامه همچنین به بخش های دیگری از سخنان احمدی نژاد نیز اشاره کرده که در آن ها رژیم صهیونیستی را مسئول ایجاد تنش در منطقه خاورمیانه دانسته و آژانس بین المللی انرژی اتمی را به سبب اعمال استانداردهای دوگانه مورد انتقاد قرار داده استاز مطالب خود را به سخنان روز گذشته محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری ایران در جمع دانشجویان و دانشگاهیان نیویورک اختصاص داده و به نقل از وی نوشته،ایران برای رسیدن به توافق بر سر برنامه هسته‌ایش آماده است و بر آمادگی ایران برای انجام گفت‌و‌گوهای شفاف تأکید کرده است. 
 

این روزنامه همچنین به بخش‌های دیگری از سخنان احمدی‌نژاد نیز اشاره کرده که در آن‌ها رژیم صهیونیستی را مسئول ایجاد تنش در منطقه خاورمیانه دانسته و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را به سبب اعمال استانداردهای دوگانه مورد انتقاد قرار داده است.

 
اظهارات «فرانسوا اولاند»، رئیس جمهور فرانسه درباره ایران در مجمع عمومی سازمان ملل نیز از دیگر اخبار مورد توجه رسانه ها در این رابطه بوده است. به نوشته خبرگزاری فرانسه، اولاند روز گذشته طی سخنانی در جمع خبرنگاران در سازمان ملل مدعی شده «مداخله ایران در سوریه» از جنبه مادی و نیروی انسانی به شدت افزایش یافته و این امر «غیر قابل قبول» است. این خبرگزاری همچنین به اتهاماتی که به تازگی درباره انتقال سلاح توسط ایران به سوریه از سوی آمریکا مطرح شده اشاره کرده و نوشته این اتهامات از سوی ایران و عراق ـ به عنوان مسیر ارتباطی ایران با سوریه ـ رد شده است.

در صورت نیاز به راهنمایی در خصوص موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره 02170705154 تماس بگیرید.

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «هشدار باراک اوباما درباره برنامه هسته‌ای ایران»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 9 = ?