کد مطلب:  35751 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
انواع رمزهای بانکی (رمز عابر بانک، رمز دوم کارت، رمز موبایل بانک، رمز تلفن بانک)

انواع رمزهای بانکی (رمز عابر بانک، رمز دوم کارت، رمز موبایل بانک، رمز تلفن بانک)

همواره توصیه می شود رمز کارت خود را حفظ کنید و از نوشتن آن خودداری کرده و به هنگام خرید از پایانه ها، شخصاً...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

همواره توصیه می شود رمز کارت خود را حفظ کنید و از نوشتن آن خودداری کرده و به هنگام خرید از پایانه ها، شخصاً رمز را وارد کنید. آسمونی در این بخش به معرفی انواع رمزهای بانکی می پردازد.

انواع رمزهای بانکی (رمز عابر بانک، رمز دوم کارت، رمز موبایل بانک، رمز تلفن بانک)

رمز کارت (عابر بانک):

انواع رمزهای بانکی (رمز عابر بانک، رمز دوم کارت، رمز موبایل بانک، رمز تلفن بانک)
انواع رمزهای بانکی (رمز عابر بانک، رمز دوم کارت، رمز موبایل بانک، رمز تلفن بانک)

آسمونی : همان رمز چهار رقمی که بیشتر مشتریان با رمز حساب اشتباه می گیرند، این رمز بدون اصل کارت فاقد هر گونه اعتباری هست و قابل سوء استفاده نیست. همواره توصیه می شود رمز کارت خود را حفظ کنید و از نوشتن آن خودداری کرده و به هنگام خرید از پایانه ها،شخصاً رمز را وارد کنید. در صورتی که رمز را سه مرتبه اشتباه وارد کنید کارت مسدود شده و شما با پیغام دفعات ورود رمز بیش از حد مجاز است مواجه می شوید و باید جهت رفع مسدودی با کارت شناسایی به یکی از شعب بانک مراجعه کنید.

رمز دوم (رمز اینترنتی):

این رمز باید حتما توسط خود شخص و به وسیله دستگاه خودپرداز تعریف شود و به هیج عنوان در داخل شعبه قابل تعریف یا تغییر دادن نیست و این به دلیل حساسیت بالایی است که این رمز دارد. زیرا هر شخصی که شماره 16 رقمی کارت و رمز دوم آن را در اختیار داشته باشد به راحتی می تواند از آن سوء استفاده کند ..! نحوه تعریف آن هم به این گونه است که ابتدا به خودپرداز بانک مراجعه و سپس از منوی عملیات رمز گزینه تعریف یا تغییر رمز دوم را انتخاب می کنید. آسمونی : سپس یک عدد 5 الی 12 رقمی را به عنوان رمز دوم کارت خود وارد می کنید. بعضا مشتریان رمز دوم خود را فراموش می کنند که در این موارد کافی است یکبار دیگر همان مراحل تعریف رمز تکرار شود و نیازی به وارد کردن رمز قدیمی نیست !! کاربرد این رمز بسیار متنوع هست، از جمله خریدهای اینترنتی، سرویس های کارتی همراه بانک و استفاده از تلفن بانک که علاوه بر رمز دوم و شماره کارت با رمز حساب و شماره حساب هم کار می کند.

رمز حساب (رمز تلفن بانک):

آسمونی : این رمز که همواره با رمز کارت اشتباه گرفته می شود، عددی است چهار رقمی که به صورت بالفعل برای هر حساب تعریف شده و برای دریافت آن دو راه وجود دارد. یکی اینکه به خود شعبه مراجعه کنید و با ارائه کارت شناسایی و شماره حساب آن را دریافت کنید یا اینکه از طریق همراه بانک و با ارسال شماره کارت و رمز دوم آن را دریافت کنید. کاربرد آن بیشتر جهت استفاده از تلفن بانک و همراه بانک هست، به گونه ای که جهت فعال سازی شماره حساب در همراه بانک حتما باید رمز حساب وارد شود و همچنین تمامی سرویس های حساب همراه بانک با این رمز خدمات دهی می کند.

bank-card-password
bank-card-password

CVV2 :

آسمونی : عددی است چهار رقمی که در روی کارت درج می شود و کاربرد آن به هنگام خرید اینترنتی است و جهت بالا بردن امنیت کارت شماست. البته در برخی درگاه های اینترنتی علاوه بر آن تاریخ انقضای کارت نیز درخواست می شود. علاوه بر این رمز هر کارت دارای یک رمز CVV1 نیز هست که به صورت داده بر روی کارت ذخیره می شود و نوشتاری نیست و صرفاً دستگاه های کارت خوان قادر به خواندن این رمز هستند و عملاً برای مشتری قابل رویت نیست !

رمز ورود همراه بانک:

آسمونی : این رمز پس از نصب همراه بانک بر روی گوشی توسط خود مشتری به صورت عددی سه رقمی یا بیشتر تعریف می شود . بنابراین شما برای استفاده از همراه بانک علاوه بر رمز حساب یا رمز دوم کارت، باید رمز همراه بانک را نیز داشته باشید و این امنیت همراه بانک را بالاتر می برد.

رمز فعال سازی صورتحساب اینترنتی:

جهت دریافت این رمز باید با مراجعه به شعبه، فرم مربوطه راتکمیل کنید.

رمز ورود به (بانکداری الکترونیک):

این رمز توسط دستگاه (رمزیاب) تولید می شود و عددی است شش رقمی که یکبار مصرف می باشد و تاریخ مصرف آن حداکثر یک دقیقه است. آسمونی : به عبارتی این دستگاه برای هر مشتری در هر دقیقه یک رمز خاص تولید می کند.

رمز ( رمزیاب ) :

به صورت پیش فرض 1234 است که جهت فعال کردن رمزیاب به کار می رود هر گاه این رمز پنج بار اشتباه وارد شود دستگاه غیر فعال شده و جهت فعال سازی حتما باید به شعبه مراجعه شود.

: برای دریافت مشاوره درباره انواع رمزهای بانکی (رمز عابر بانک، رمز دوم کارت، رمز موبایل بانک، رمز تلفن بانک) فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «انواع رمزهای بانکی (رمز عابر بانک، رمز دوم کارت، رمز موبایل بانک، رمز تلفن بانک)» در کادر زیر بنویسید :

2 * 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید