کد مطلب: 41124 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
قیمت جعبه شیرینی از خود شیرینی بیشتر شده است

قیمت جعبه شیرینی از خود شیرینی بیشتر شده است

به گزارش آسمونی:قبلاً جعبه شیرینی کیلویی 4000 تومان بود اما الان به 19 هزار تومان رسیده، قیمت مواد اولیه قنادی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی:قبلاً جعبه شیرینی کیلویی 4000 تومان بود اما الان به 19 هزار تومان رسیده، قیمت مواد اولیه قنادی هم چهار برابر شده‌ است.

رئیس اتحادیه قنادان، خشکبار و بستنی البرز با اشاره به گرانی آجیل در بازار گفت: در این شرایط مردم آجیل نخرند و به جای آن از انواع شیرینی و شکلات که قیمت بهتری دارد استفاده کنند.

سید رضا امامی افزود: جعبه شیرینی از خود شیرینی هم گرانتر شده است، قبلاً جعبه شیرینی کیلویی 4000 تومان بود اما الان به 19 هزار تومان رسیده، قیمت مواد اولیه قنادی هم چهار برابر شده‌ است.

وی در ادامه افزود: قیمت شیرینی با این وجود ثابت مانده است، البته صحبت‌هایی برای افزایش 14 درصدی قیمت آن شده که تایید یا رد آن به نظر مسئولین بستگی دارد.

امامی اظهار کرد: از آجیلی که برای شب یلدا توسط قنادان تهیه شده بود فقط 10 درصد آن فروش رفته و مابقی به همان صورت در قنادی‌ها مانده است.

وی، علت افزایش قیمت آجیل را صادرات و سرمای فصل بهار عنوان کرد و در خصوص قیمت شکلات‌های ایرانی گفت: شکلات ایرانی کیلویی 60 هزار تومان و هر کیلو شکلات تلخ 80 هزار تومان است، البته این قیمت‌ها مربوط به با کیفیت‌ترین برند شکلات است و به طور کلی قیمت شکلات از 20 هزارتومان آغاز می‌شود.

امامی با اشاره به قیمت انواع مختلف شیرینی خاطرنشان کرد: قیمت شیرینی با توجه به خشک یا تر بودن و کیفیت آن متغیر است؛ ارزان‌ترین شیرینی در بازار، کیک یزدی با قیمت هر کیلو 15 هزار تومان است.

منبع: عصرایران

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «قیمت جعبه شیرینی از خود شیرینی بیشتر شده است»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 + 6 = ?