کد مطلب: 50890 درج نظر
زمان مطالعه: 7 دقیقه
لاریجانی : 22 بهمن نباید تبدیل به میتینگ انتخاباتی شود

لاریجانی : 22 بهمن نباید تبدیل به میتینگ انتخاباتی شود

رئیس مجلس گفت: باید مقاومت را به رخ دشمن کشید. موضوعی که از نظر امنیت ملی و پیشرفت کشور هم تاثیرات بسیاری دارد.
زمان مطالعه: 7 دقیقه
22 بهمن نباید تبدیل به میتینگ انتخاباتی شود- Bahman 22 should not become an election rally 22 بهمن نباید تبدیل به میتینگ انتخاباتی شود- Bahman 22 should not become an election rally

به گزارش آسمونی : علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز در جلسه ستاد مشترک بزرگداشت ایام الله و دهه فجر با اشاره به نزدیکی 22 بهمن و دهه فجر گفت: هیچ گاه پس از انقلاب اسلامی دشمنی آمریکا به این اندازه و همه جانبه با ملت ایران نبوده است.او افزود: در طول جنگ 8 ساله آمریکا بیشترین حمایت‌ها را به صدام برای جنگ علیه ما کرد، اما آن دوران مربوط به جنگ بود. امروز شاهد مصاف همه جانبه‌ای هستیم؛ که نشان می‌دهد تنها هدف آمریکایی‌ها بحث اقتصادی نیست. آنها کار را به جایی رساندند که ترور دولتی می‌کنند. اقدامی که برای یک ابرقدرت موهون است که بگویند ترور دولتی انجام داده. سال‌ها می‌گفتند اسرائیل این کار‌ها را می‌کند، ولی الان معلوم شده که آنها ترور دولتی انجام می‌دهند، این یعنی مصاف همه جانبه‌ای را با آمریکا داریم البته غلظت روی مسائل اقتصادی است.

او با تاکید بر اینکه پیچیدگی که امروز غربی‌ها و آمریکایی‌ها در مسائل اقتصادی ما ایجاد کردند همچون گذشته نیست افزود: آنها از همه ابزار‌ها و فنون شیطنت‌هایشان استفاده می‌کنند تا مسیر حرکتی اقتصادی ایران را کُند کرده و به تبع آن به مردم فشار آمده و توسعه کشور را عقب بیندازند؛ دلیل آن است که به تعبیر رهبری انقلابی زمانی پویا و زنده است که روی همه هدف‌هایش ایستادگی کند.

رئیس مجلس با بیان اینکه اگر ما اقتصادی پویا داشته باشیم نمی‌تواند جلوی ما را بگیرد به همین علت می‌خواهند به اقتصاد ما ضربه بزنند، ادامه داد: البته در خیلی از زمینه‌ها مثل اقتصادی ضربه زدند و ما کتمان نمی‌کنیم بودجه‌ای که امروز در حال بررسی است نشان از مشکلاتی برای دستگاه‌های دولتی کشور و تامین منابع موجود برای کشور دارد. وقتی کندی ایجاد کنند اشتغال و مشکلات دیگر به وجود می‌آید.اروپایی‌ها هم در پشت مساله هسته‌ای اقداماتی انجام می‌دهند/ البته که جمهوری اسلامی پاسخ آن‌ها را می‌دهد

لاریجانی تصریح کرد: غربی ها به دنبال ایجاد چنین مشکلاتی هستند، در این میان اروپایی‌ها هم در پشت مساله هسته‌ای اقداماتی انجام می‌دهند، اینکه می‌گویند از ماده 36 توافق هسته‌ای استفاده می‌کنند معلوم است که چه غرضی دارند؛ البته که جمهوری اسلامی پاسخ آنان را می‌دهد، ولی مشخص شده است که اروپایی‌ها شبیه آمریکا رفتار می‌کنند، اقداماتی که تبعاتی برای ما و آنها دارد.

رئیس مجلس با بیان اینکه شهادت سردار سلیمانی بیداری در داخل و منطقه ایجاد کرد، گفت: شهادت سردار سلیمانی وفاقی در داخل کشور و همبستگی ایجاد کرد که در کشور‌های دیگر هم تاثیر گذار است؛ وجهه آمریکا مخدوش شد، چون ابرقدرتی سردار ما را که مهمان کشور دیگری بود؛ ترور می‌کند که نمی‌توان از این کار به سادگی عبور کرد، این اقدام بر روی وجهه آنها تاثیر می‌گذارد.

او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید ببینیم 22 بهمن چطور می‌تواند حرکت عمیقی را برای شرکت فعلی کشور ایجاد کند، تردیدی نیست 22 بهمن روز تاریخی ملی برای کشور است، انقلاب اسلامی دورنمایی را برای مردم ایجاد کرد که همه را زیر پوشش قرار داد؛ هیچ روزی از نظر سیاسی به این اهمیت وجود ندارد بنابراین 22 بهمن مهمترین روز سیاسی کشور است که سرنوشت را تغییر داد پس باید به این روز با این عظمت نگاه کرد.لاریجانی اظهار کرد: وظیفه همه این است که مردم را برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن تشویق کنند، چون ما از نظر سیاسی روزی مهمتر از آن در تاریخ ایران نداریم که رهبر و پیشوای بزرگی مثل امام رحل حرکت کرد که یک ملت به پشتیبانی آمده و حکومتی دارای سازمان را از بین بردند، حکومت شاه سازمان وسیع داشت، امام (ره) بدون استفاده از سلاح، آن را کنار گذاشت. ایشان انقلاب اسلامی را با شعار نه شرقی و نه غربی بر محور اسلام و تفکر دینی پیش برد اساس فکر دینی بر پایه‌ی تفکر روحانیت و مرجعیت است که اصالت فکر انقلاب را تضمین کرد.

او با تاکید بر اینکه باید موضوع گام دوم انقلاب اسلامی یکی از محور‌ها در این برنامه‌ها باشد، اظهار کرد: امسال اولین سالگرد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است که انرژی جدیدی برای حرکت آینده کشور به وجود آورد. 22 بهمن امسال با چهلمین روز شهادت آن مرد بزرگ حاج قاسم سلیمانی تقارن پیدا کرده که شهادت ایشان تحولی در روحیه ملی کشور ایجاد کرد؛ همچنین امسال این ایام متقارن با ایام فاطمیه است که مجموعه‌ای از این مناسبات را باید در نظر گرفت.رئیس مجلس تاکید کرد: متاسفانه برخی رسانه ها، رسانه‌های داخلی و رسانه‌های مختلف خارجی می‌گویند که ما ناکارآمدی داریم و انقلاب دستاورد‌هایی نداشته است. ممکن است اشتباهاتی رخ داده باشد، ولی در 41 سال گذشته خدمات بسیاری در کشور صورت گرفته که باید برای مردم روشن شود؛ مثلا در زمینه رسیدگی به روستاها، توضیح داده شده که در طول 41 سال چه اقداماتی صورت گرفته یا درباره‌ تولید در کشور، گزارش‌هایی ارائه شود. همچنین یادآور شده که ما این اقدامات را در شرایطی انجام دادیم که همیشه کشور‌های بیگانه علیه انقلاب اسلامی بسیج شده بودند.

لاریجانی ادامه داد: 8 سال جنگ کردیم که علاوه بر شهادت بسیاری از عزیزان مشکلات اقتصادی برای کشور ایجاد کرد، بعد از جنگ هم ما را ول نکردند در دوره بازسازی مساله‌ هسته‌ای را علم کردند و آن را هم رها نکردند و هر روز یک مناقشه‌ای برای جمهوری اسلامی ایجاد کردند که می‌خواست مستقل باشد.

او افزود: ماجرا جویی هسته‌ای مساله کوچکی نیست، مگر جمهوری اسلامی چه چیزی می‌خواست ما گفتیم مثل بقیه کشور‌ها NPT را پذیرفته و حالا می‌خواهیم دانش هسته‌ای داشته باشیم. رهبر انقلاب هم فتوا داد که سلاح هسته‌ای نمی‌سازیم، وقتی فتوا می‌دهند که نمی‌توان آن را عوض کرد، اما باز فشار می‌آورند مطمئنم اگر موضوع هسته‌ای تمام شود، ماجرای دیگری به وجود می‌آورند چرا می‌خواهند اقتصاد ما رشد نکند و جلوی پرش ما را بگیرند البته آنها در طول 41 سال برای ما مساله سازی کردند که این مربوط به تمامی دولت‌ها می‌شود.

ما بی مشکل نیستیم، البته مشکل را آمریکایی‌ها ایجاد کردند ما زندگی خودمان را می‌کردیم، به توافق هسته‌ای رسیدیم، اما آمریکایی‌ها زیر آن زدند، چون دیدند ایران در حال رسیدن به توازن اقتصادی است و چنین چیزی را نمی‌خواستند چرا آنها دنبال اهداف دیگری هستند.باید گزارشی از وضعیت اقتصادی قبل و بعد از انقلاب به مردم ارائه کرد

لاریجانی با بایان اینکه باید گزارشی از وضعیت اقتصادی قبل و بعد از انقلاب به مردم ارائه کرد، اظهار کرد: نتیجه حیرت انگیز خواهد بود، چون ما با این حجم از مشکلاتی که برایمان ایجاد کردند خدمات زیادی ارائه کردیم توصیه‌ام این است که این موضوعات به عنوان نقاط کانونی، مورد توجه قرار گیرد.او ادامه داد: اگر لازم باشد مرکز پژوهش‌ها و سایر مراکز کمک و اطلاعات لازم دهند، چون این خدمات را فرزندان ملت با زعامت امام و رهبری انجام دادند. حرکاتی که مربوط به یک فصل و یک جریان نیست و برای جمهوری اسلامی انجام شده است؛ راه امام و رهبری ستون اصلی استقامت ملی و استقرار کشور و پیشرفت است که باید در تبلیغات ایام دهه فجر به عنوان محور در نظر گرفته شود؛ در شعار‌ها علاوه بر تاکید بر ادامه راه امام و رهبری موضوع مقاومت در برابر آمریکا برجسته شده، چون باید مقاومت را به رخ دشمن کشید. موضوعی که از نظر امنیت ملی و پیشرفت کشور هم تاثیرات بسیاری دارد.

لاریجانی گفت: انتخابات شورانگیز مولفه‌ی بسیار مهمی در ایام دهه فجر است، کشور‌هایی که برگزاری انتخاباتشان با مشارکت 50 درصدی است، وقتی میزان مشارکت کم رنگ باشد، غوغا راه می‌اندازند، حال اینکه ایران جزء معدود کشور‌هایی است که شعار نه شرقی و نه غربی داده و هر 4 سال یک بار انتخابات برگزار می‌کند که دستاورد بزرگ مردم سالاری به شمار می‌آید.

او ادامه داد: باید راهپیمایی 22 بهمن سوخت انتخابات شورانگیز باشد، مردم درک کنند که مشارکت 70 تا 80 درصدی در انتخابات خیلی از مشکلات در صحنه بین‌المللی و داخلی را حل می‌کند همچنین ضرورت دارد که در رادیو و تلویزیون و رسانه‌ها و در شعار‌های تبلیغاتی به این نکته توجه شود.

22 بهمن یک روز ملی در ایران است/ نباید 22 بهمن تبدیل به میتینگ انتخاباتی شود

رئیس مجلس با بیان اینکه 22 بهمن یک روز ملی در ایران است تصریح کرد: نباید اختلاف نظر‌ها را در صفحه راهپیمایی نشان داد که بحث کدورت شود، این روز روز وحدت و وفاق است، بنابراین باید از بیان شعار‌ها و رفتار‌هایی که باعث افتراق و تفرقه می‌شود پرهیز کرد.

لاریجانی با اشاره به حضور مردم در مراسم تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی و همرزمانش گفت: همه دیدیم که مردم چطور برای شهادت حاج قاسم سلیمانی به صحنه آمدند، چون احساس کردند آمریکا ستم کرده و غیرت ایرانی به جوش آمد، 22 بهمن هم باید چنین باشد به همین دلیل لازم است از شعارها، تفریح‌ها و کار‌هایی که بوی افتراق می‌دهد دوری کرد.او گفت: نباید 22 بهمن تبدیل به میتینگ انتخاباتی شود، چون مردم را چند دسته می‌کند نباید مردم احساس کنند که برای یک گروه و دسته است. قدر و منزلت 22 بهمن بزرگتر از آن است که خرج یک گروه و فرد شود. باید موضوع مردمی بودن راهپیمایی 22 بهمن را رعایت کرد، نباید احساس شود دستگاه‌ها در این مراسم محور هستند.

بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی مردم از خانه‌هایشان بیرون آمده و در مراسم تدفین شرکت کردند. هیچ کسی تصور نمی‌کرد حادثه‌ای به این عظمت رخ دهد، اما بعد دیدیم که BBC می‌گویند کارمندان در مراسم شرکت کردند اینطور علیه ما تبلیغ می‌کنند، به همین دلیل نباید نمود‌هایی در راهپیمایی همچون پلاکارد‌های کارکنان فلان شرکت، وجود داشته باشد که سوژه شود کارکنان می‌توانند حضور داشته باشند، اما نباید راهپیمایی به خود شکل دولتی بگیرد، کما این که در طول 41 سال گذشته هم این طور نبوده است.رئیس قوه مقننه تاکید کرد: حضور در راهپیمایی 22 بهمن خواست قلبی مردم است، بنابراین نباید کسی سوار آن شده، چون باعث سوء استفاده دیگران می‌شود.

لاریجانی خطاب به برگزار کنندگان مراسم 22 بهمن و ایام دهه فجر اظهار کرد: به سخنرانان کمک کنید که در سخنرانی‌هایشان محور‌هایی همچون موضوعات اقتصادی و تاکید روی راه امام و رهبری را مورد توجه قرار دهند این که ما در مصاف بزرگی با امریکا قرار داریم، گام دوم و انتخابات هم باید مورد تاکید قرار گیرند. همچنین روز‌های مناقشات در کشور زیاد است، اما در ایام نزدیک 22 بهمن باید مناقشات به وحدت تبدیل شود.

او با اشاره به علاقه و ارادت مردم به شهدا تأکید کرد: یادآوری شهدای بزرگ مانند شهید مدنی، شهید مطهری و... خیلی مهم است تأکید من به رادیو و تلویزیون و رسانه‌ها این است که حرف‌های مناقشه آمیز نزنند و سخنرانی‌های شهدای بزرگ را در این ایام منتشر کنند.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «لاریجانی : 22 بهمن نباید تبدیل به میتینگ انتخاباتی شود»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 5 = ?