کد مطلب:  23669 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بوی بد، 50 نفر در خاش زاهدان را راهی بیمارستان‌ کرد

بوی بد، 50 نفر در خاش زاهدان را راهی بیمارستان‌ کرد

به گزارش آسمونی : بوی غیر طبیعی کل شهر خاش را فرا گرفت. براساس اعلام روابط عمومی بیمارستان خاش، تاکنون 50 نفر...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
به گزارش آسمونی : بوی غیر طبیعی کل شهر خاش را فرا گرفت. براساس اعلام روابط عمومی بیمارستان خاش، تاکنون 50 نفر به مراکز درمانی مراجعه کردند.
 
تیمهای پزشکی درحال بررسی علت ماجرا هستند.
 
براساس اعلام روابط عمومی بیمارستان خاش، تاکنون 50 نفر به مراکز درمانی مراجعه کردند.
 
براساس اخبار منتشر شده احتمالا این بوی نامطبوع  از آتش فشان نیمه فعال تفتان یا شهرک صنعتی این شهر باشد.
 
اطلاعیه ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
 
 بدنبال دریافت گزارشاتی مبنی بر استشمام بوی شبیه به گوگرد در مناطق مختلف شهر خاش، بررسی های میدانی توسط کارکنان و کارشناسان مرکز فوریت های پزشکی، اورژانس 115 و کارکنان بهداشتی و درمانی صورت گرفته است.

تاکنون بالغ بر 50  نفر از ساکنان محترم شهر خاش که عموما مبتلا به بیماری های زمینه ای مانند آسم بوده اند با علایمی از قبیل تنگی نفس و حالت تهوع به بیمارستان امام خمینی ره خاش مراجعه نموده اند که 25 نفر از آنان به منظور دریافت خدمات طبی بیشتر بستری شده اند.

بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی به دنبال کاهش شدت بو در سطح شهر، روند کاهش مراجعین به بیمارستان شروع شده است.

در حال حاضر تیم بهداشتی به منظور بررسی های تخصصی بیشتر به سمت شهرستان خاش حرکت کرده و تا دقایقی دیگر تیم درمانی متشکل از جمعی از پزشکان متخصص و فوق تخصص به منظور ارزیابی های بالینی و تدوین پروتکل درمانی به سمت خاش حرکت خواهد کرد.
 
بوی بد، 50 نفر در خاش زاهدان را راهی بیمارستان‌ کرد
بوی بد، 50 نفر در خاش زاهدان را راهی بیمارستان‌ کرد


علاوه بر این ارتباط مستمر با فرمانداری شهرستان و ستاد بحران این شهرستان به منظور شناسایی و کنترل منبع ایجاد آلودگی برقرار می باشد.

 ستاد بحران دانشگاه از هموطنان عزیز درخواست می نماید  تا ضمن حفظ خونسردی, اطلاعات صحیح و توصیه های بهداشتی را از طریق این ستاد و یا سایر مراجع ذیصلاح مانند فرمانداری خاش پی گیری نمایند.
 
کاهش شدت بوی استشمام شده در سطح شهر خاش
 
با وجود آغاز روند کاهش شدت بوی استشمام شده در سطح شهر خاش به استحضار شهروندان خاش می رساند تیم تخصصی درمان این دانشگاه نیز به خاش عزیمت نموده است.

بیمارستان امام خمینی (ره) خاش نیز در حالت آماده باش کامل بوده و کادر درمان در محل کار خود حضور دارند. همچنین تجهیزات پزشکی مورد نیاز و از جمله دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان نیز در سرویس خدمت قرار دارد.

در شرایط حاضر توصیه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به هموطنان عزیز خاشی و به خصوص  افراد سالخورده، مبتلایان به بیماری های ریوی و قلبی، زنان باردار و کودکان این است که حتی المقدور تا رفع کامل بوی نامطبوع از منزل خارج نشوند.

همچنین در صورت بروز هر گونه علائم تنفسی، گوارشی و پوستی به پزشکان مستقر در مراکز جامع خدمات سلامت (درمانگاه ها) و یا بیمارستان مراجعه نمایند.
 
منبع خبر : فردا نیوز
: برای دریافت مشاوره درباره بوی بد، 50 نفر در خاش زاهدان را راهی بیمارستان‌ کرد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بوی بد، 50 نفر در خاش زاهدان را راهی بیمارستان‌ کرد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید