مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  57215 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مبتلایان به کرونا در دوران نقاهت از فعالیت ورزشی شدید بپرهیزند + نکات آموزشی

مبتلایان به کرونا در دوران نقاهت از فعالیت ورزشی شدید بپرهیزند + نکات آموزشی

پس از بیماری کرونا و در طول 2 تا 3 هفته استراحت انجام برخی تمرین‌های تنفسی ساده پیشنهاد می شود تا دوباره ریه‌ها بتوانند به آرامی کارایی طبیعی خود را به دست

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مبتلایان به بیماری ویروس کرونا که با علایم شدید سرفه، تنگی نفس و احتقان شدید ریوی روبرو هستند در دوره نقاهت باید از فعالیت ورزشی شدید بپرهیزند.

به گزارش آسمونی به نقل از خبرگزاری ایرنا، دانشگاه علوم پزشکی تهران در گزارشی به بررسی نقش فعالیت ورزشی در دوران نقاهت مبتلایان به کرونا پرداخت.

براساس این گزارش، بیماری کووید 19 بر همه جنبه های زندگی از جمله کار، مسافرت و همچنین ورزش تاثیر گذاشته و در حالی که فاصله اجتماعی و بهداشت برای جلوگیری از عفونت مهم است، اما در صورت ابتلا، ورزش متوسط و خواب کافی می تواند در بازیابی عملکرد ریه‌ها موثر باشد.

در این دوران سلول‌های سیستم ایمنی در حال ترمیم و بازسازی است و بدن باید به راحتی فرصت بازسازی خود را داشته باشد.

بهترین شیوه فعالیت ورزشی در دوران نقاهت اجتناب از فعالیت ورزشی شدید است. اما پس از بیماری کرونا و در طول 2 تا 3 هفته استراحت انجام برخی تمرین‌های تنفسی ساده پیشنهاد می شود تا دوباره ریه‌ها بتوانند به آرامی کارایی طبیعی خود را به دست آورند.

با توجه به اینکه ویروس می تواند در بسیاری از سیستم های بدن عوارضی ایجاد کند، بهترین روش آن است که بیمار تمرین های ورزشی خود را به روشی آهسته و ثابت از سر بگیرد، به طوری که تمرین را با شدت بسیار کم شروع کرده و به تدریج خود را در یک دوره سه تا چهار هفته ای تقویت کند.

مبتلایان به کرونا در دوران نقاهت از فعالیت ورزشی شدید بپرهیزند + نکات آموزشی
مبتلایان به کرونا در دوران نقاهت از فعالیت ورزشی شدید بپرهیزند + نکات آموزشی

این تمرین‌ها به هیچ عنوان نباید باعث ایجاد خستگی شود.

در هر نوبت تمرین، ریه‌ها سه تا چهار بار با یک نفس عمیق از هوا پر و در سینه حبس شده و بعد از آن عمل بازدم انجام می شود. این کار کمک زیادی به پاکسازی و بازیابی سریع تَر عملکرد ریه‌ها می کند.

انجام این تمرین‌های آسان باید در حالت خوابیده یا نشسته باشد، لذا ایستادن و راه رفتن در حین تمرین توصیه نمی‌شود. این تمرین‌ها را می‌توان در خانه انجام داد ولی ضروری است که در حضور فرد دیگری انجام شود. ممکن است در طول تمرین یا بعد از آن سرگیجه، درد قفسه سینه، درد عضلات و تپش قلب، تهوع، سبکی سر یا تاری دید و تنگی نفس ایجاد شود. لذا بهتر است تمرینات ورزشی با مشورت پزشک معالج فرد باشد و در صورت بروز مشکل نیز با پزشک تماس گرفته شود.

مبتلایان به بیماری کووید-19 که با علایم شدید سرفه، تنگی نفس و احتقان شدید ریوی روبرو هستند، باید از فعالیت ورزشی شدید خودداری کنند ولی فعالیت فیزیکی در حد سبک تا متوسط بسیار مفید است.

بهترین شیوه فعالیت ورزشی در دوران نقاهت، انجام برخی تمرین‌های ساده تنفسی است و اینکه فرد بیمار تمرین های ورزشی خود را به روشی آهسته و ثابت از سر بگیرد. تنفس عمیق با استفاده از دیافراگم (تنفس شکمی) عملکرد ریه را بازیابی می کند.

نفس کشیدن از طریق بینی باعث تقویت دیافراگم و تسریع بازیابی سیستم عصبی می شود. اگر فرد حین تمرینات احساس تنگی نفس زیاد، تهوع، سرگیجه، سبکی سر یا تاری دید و تپش قلب داشت، باید تمرینات را بلافاصله قطع نماید. توصیه می شود فرد بیمار برای انجام تمرینات مناسب و موثر با پزشک معالج خود در این زمینه مشورت کند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره مبتلایان به کرونا در دوران نقاهت از فعالیت ورزشی شدید بپرهیزند + نکات آموزشی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مبتلایان به کرونا در دوران نقاهت از فعالیت ورزشی شدید بپرهیزند + نکات آموزشی» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید