کد مطلب:  3674 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نسخه جوان 19 ساله برای زندگی عمه اش قتل شوهر او بود

نسخه جوان 19 ساله برای زندگی عمه اش قتل شوهر او بود

  تاریخ  خبر : 1391/12/27 راز قتل مردي 37 ساله به نام محمد در پارك كوثر شهر ري در سينه همسر اين مرد مي‌تپيد....
زمان مطالعه: 3 دقیقه

 

تاریخ  خبر : 1391/12/27

راز قتل مردی 37 ساله به نام محمد در پارک کوثر شهر ری در سینه همسر این مرد می‌تپید. کارآگاهان پلیس اداره دهم در حالی موفق به رمز گشایی از این جنایت شدند که «محمد» صبح روز شانزدهم بهمن با ضرباتی از پشت سر جان باخته بود. تیم جنایی پس از 41 روز مرد جوانی را به همراه همسر محمد به عنوان متهمان پرونده دستگیر کردند.

 

ضربه از پشت سر، سرنخ جنایت

شانزدهمین روز بهمن که فرا رسید و ماموران پلیس از طریق تماس تلفنی از کشف جسدی باخبر شدند حل یک معمای جنایی آغاز شد.

نخستین کسی که جسد این مرد را کشف کرده بود همسر 30 ساله محمد به نام «مریم» بود. با حضور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ری و تیم جنایی پلیس در محل، تحقیقات تخصصی آغاز شد. کارآگاهان پس از بررسی صحنه جرم دریافتند که مقتول با ضربات جسمی برنده نظیر کارد به قتل رسیده است. بررسی‌های اولیه از جسم مقتول حاکی از آن بود که ضربات چاقو از پشت سر به گردن وارد شده است و بقیه ضربات به سینه از عمق کمتری برخوردار بود. با این نشانه‌ها و با توجه به اظهارات همسر محمد کارآگاهان پلیس اداره دهم به طرح فرضیه‌هایی برای بررسی و حل این معمای جنایی پرداختند.

 

همسر مقتول چه گفت

کارآگاهان اداره دهم با بررسی‌های محلی شروع به تحقیق کردند و دریافتند که محل کشف جسد تا محل سکونت محمد حدود 50 متر بیشتر فاصله نداشته است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی «مریم» همسر مقتول در اظهارات اولیه خود به ماموران پلیس آگاهی ری گفت: ساعت 5:30، شانزدهم بهمن طبق روال هر روز همسرم برای خرید نان از منزل خارج شد که با توجه به طولانی شدن بازگشتش ساعت 6:30 برای پیدا کردنش به سمت نانوایی رفتم. ناگهان داخل پارک کوثر مشاهده کردم فردی داخل فضای سبز افتاده است. وقتی جلوتر رفتم مشاهده کردم که همسرم، در حالی که خون زیادی از او رفته داخل فضای سبز افتاده که بلافاصله موضوع را به اورژانس و مرکز 110، پدر و مادرم و خانواده همسرم اطلاع دادم.

 

کارآگاهان در بخش دیگری از تحقیقات میدانی خود به تحقیقات از همسایه‌های محله پرداخته و متوجه شدند که مقتول با همسر خود اختلاف داشته است. در ادامه مشخص شد که انگیزه اختلاف مقتول و همسرش بر سر موضوع انتقال سند منزل به نام مقتول بوده است. با مشخص شدن این موضوع، کارآگاهان بار دیگر به تحقیق از همسر مقتول پرداختند. وی در این خصوص به کارآگاهان گفت: اوایل ازدواجم با مقتول، سند منزل به نام من انتقال داده شد اما بعد از گذشت چند سال همسرم اصرار بر انتقال سند خانه به نام خود داشت و همین موضوع، زمینه‌یی برای ایجاد اختلافات بعدی در میان ما شد.

کارآگاهان پلیس در مرحله بعدی تحقیقات خود موضوع انتقال سند خانه به نام مریم را بررسی کردند و تناقض‌های مختلفی در سخنان او یافتند. به همین دلیل مریم وقتی دید که دروغ‌هایش درباره سند نزد کارآگاهان اثری ندارد لب به اعتراف گشود.

 

متهم در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: با توجه به مشکلات روحی و روانی زیادی که طی این مدت همسرم برای من ایجاد کرده بود تصمیم به متارکه با وی داشتم اما خانواده‌ام به دلیل داشتن دو فرزند اصرار بر ادامه زندگی من با او داشتند. حتی یک بار هم اقدام به خودکشی کردم که به بیمارستان منتقل شدم تا اینکه موضوع را با برادرزاده‌ام به نام علیرضا که روابط خانواگی نزدیکی با او دارم، در میان گذاشتم. او نیز در روز حادثه اقدام به زدن همسرم با چاقو کرد. با توجه به این اعترافات، کارآگاهان بلافاصله حکم بازداشت برادرزاده 19 ساله مریم را از شعبه هفتم بازپرسی گرفتند و 24 اسفند او را دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند. علیرضا در اظهارات اولیه مدعی شد که قتل از سوی دو نفر انجام شده که آنها را برای اینکار اجیر کرده اما در ادامه، به ناچار لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.

 

از پشت سر به او حمله کردم

متهم دیگر پرونده که برادر‌زاده مریم بود نیز پس از دستگیری در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: مقتول هر روز صبح برای خرید نان از منزل خارج می‌شد. من به محل رفته و با تحت نظر قرار دادن او، زمانی که وی نان خرید و قصد رفتن به خانه را داشت در مسیر بازگشت به منزل و داخل کوچه خلوت نزدیک پارک از پشت سر با چاقویی که همراه داشتم ضربه‌یی به گردن او زدم که برگشت و مرا شناسایی کرد. علیرضا همچنین در تشریح چگونگی وقوع این حادثه توضیح داد: من نیز از ترس دوباره چند ضربه دیگر به گردن و سینه او وارد کرده و متواری شدم. مقتول در حالی که مجروح بود، کشان کشان خود را به داخل پارک رساند و من نیز پس از انداختن چاقو داخل سطل زباله از محل دور شدم.

در حال حاضر قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس دانشور صادر شده و هر دو متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته‌اند.

: برای دریافت مشاوره درباره نسخه جوان 19 ساله برای زندگی عمه اش قتل شوهر او بود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نسخه جوان 19 ساله برای زندگی عمه اش قتل شوهر او بود» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید