کد مطلب:  24970  درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
20 مرداد برگزاری کنگره مجمع زنان اصلاح طلب

20 مرداد برگزاری کنگره مجمع زنان اصلاح طلب

به گزارش آسمونی ، زهرا شجاعی دبیرکل مجمع زنان اصلاح طلب عصر امروز (چهارشنبه 18 مرداد) در نشست خبری حزب...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

20 مرداد برگزاری کنگره مجمع زنان اصلاح طلب
20 مرداد برگزاری کنگره مجمع زنان اصلاح طلب

به گزارش آسمونی ، زهرا شجاعی دبیرکل مجمع زنان اصلاح طلب عصر امروز (چهارشنبه 18 مرداد) در نشست خبری حزب متبوعش با بیان اینکه اولین کنگره این حزب روز جمعه 9 صبح در کتابخانه ملی برگزار می شود گفت : 300 نفر از شهرستان ها و همچنین حدود 300 نفر از تهران برای حضور در کنگره دعوت شده‌اند همچنین فعالان سیاسی نمایندگان مجلس و دبیران کل احزاب و اعضای شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در این مراسم حضور دارند.

وی افزود : سخنرانان این مراسم خانم ملاوردی ، محمدرضا عارف و این جانب هستند.

دبیرکل مجمع زنان اصلاح طلب با بیان اینکه دوره اول فعالیت این حزب جمعی و گروهی بود و نمایندگانی از احزاب مختلف حضور داشتند، تصریح کرد : درسال 92 با بازنگری آیین نامه جدیدی را با توجه به فضای سیاسی کشور برای فعالیت خود شکل دادیم. از سال 92 اقدام به تصویب آیین نامه جدید کردیم و سال 95 نیز برای کسب مجوز اقدام شد و با همت و تلاش اعضا اساسنامه جدیدی را نوشتیم.

شجاعی با بیان اینکه این حزب پشتوانه سابقه فعالیت 10 ساله دارد و در دوره جدید فعالیت خود را جهت کادر سازی انجام می‌دهد اظهار داشت : امیدواریم بتوانیم با توجه به اهداف و آرمان های جمهوری اسلامی براساس دیدگاه های بنیانگذار انقلاب ، امام راحل و پیروی از منویات مقام معظم رهبری یک حزب سیاسی زنانه را با تکیه بر ارزشهای اسلامی به جامعه معرفی کنیم.

وی در ادامه این نشست درباره حکم اخیر روحانی برای خانم ابتکار جهت تصدی معاونت زنان ریاست جمهوری گفت : من توفیق داشتم 8 سال در کنار خانم ابتکار در دولت اصلاحات همکار باشم.

دبیر کل مجمع زنان اصلاح طلبان در حوزه محیط زیست تجارب خوبی رسیده بود اما ترجیح ما در دولت دوازدهم ادامه کار خانم ملاوردی بود چرا که صاحب نظر در این حوزه است و تسلط وی بر مسائل زنان بسیار زیاد است.

شجاعی با بیان اینکه خانم ملاوردی صاحب چند کتاب در حوزه زنان است و طی این 4 سال نیز تلاش زیادی برای بازگرداندن قطار فعالیت زنان به ریل اصلی انجام داد ، گفت : انتظار ما از روحانی این بود که وی را در این زمینه نگه می‌داشت. هرچند خانم ابتکار به مسائل زنان بیگانه نیستند و در موسسه مطالعات و محققان زنان فعال است اما به دلیل مشغله اش در محیط زیست از مسائل زنان فاصله گرفته اما امیدواریم با استفاده از نظرات مشروتی برنامه های خانم ملاوردی را ادامه دهد.

وی درباره اظهار نظر اخیر آقای جهانگیری مبنی بر حضور زنان در 30 درصد مدیریت کشور گفت : زنان 30 درصد از مدیریت کشور را برعهده ندارند بلکه بناست این 30 درصد عملیاتی شود که آن نیز نیازمند ارزیابی و برنامه دقیق و لازم است.  وقتی وزارتخانه ای 30 درصد کارکنانش زن نیستند نمی‌توان شعار 30 درصد را داد.

دبیر کل مجمع زنان اصلاح طلبان با اشاره به اینکه درجامعه ما احساس می‌شود که حضور زنان در پست وزارت مهمتر از معاونت رئیس جمهور است گفت: در پروتکل های اداری معاونت رئیس جمهور از وزارت بالاتر است، معاونت نیازمند کسب رأی اعتماد نیست و دست رئیس جمهور را برای انتخاب باز می‌گذارد و فرصت خوبی است که باید از آن استفاده شود.

شجاعی افزود: زنان ما به دنبال سهم خواهی نیستند و براساس تکلیف محوری احساس مسئولیت می‌کنند

در ادامه این نشست زهرا صدراعظم نوری عضو مجمع زنان اصلاح طلب درباره رابطه این تشکل با شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و شورای عالی سیاست گذاری اظهار داشت: مجمع زنان اصلاح طلب در انتخابات مجلس از شورای عالی سیاست گذاری برای عضویت تقاضایی داشت تا بتواند به نمایندگی از 50 درصد جمعیت کشور سهم زنان را افزایش دهد. اما چون در آن مقطع شورا تشکیل شده بود به آن جمع نرسید اما با تبادل نظرکمک کرد در تهران و سایر استانها نرخ مشارکت زنان افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد : با تشکیل مجدد شورا مجمع زنان یک از احزاب 24 گانه شورای عالی شد و خوشبختانه عضو هیئت رئیسه شورای عالی سیاستگذاری است. در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نقش زنان پررنگ بود.

عضو مجمع زنان اصلاح طلب با بیان اینکه در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات درخواستها برای عضویت در کمیته سیاسی مورد بررسی قرار می‌گیرد گفت : درخواست ما به شورای هماهنگی رفته و در حال طی مراحل است.

در ادامه نشست شجاعی درباره اینکه آیا از این تشکل برای کابینه مشورتی صورت گرفته است یا خیر اظهار داشت: در فاصله انتخابات تا تشکیل کابینه گروه های مختلف مشورتی تشکیل شد و نظر خود را اعلام کردند و ما هم به عنوان عضوی از جمعی که خانم ملاوردی تشکیل داده بود دعوت شدیم و به آقای جهانگیری نیز ملاقات داشتیم و لیستی توسط معاون رئیس جمهور به دولت ارائه شد.

وی با اشاره به اینکه با فراکسیون زنان مجلس چندین جلسه داشتیم و به تازگی نیز جلسه ای با این فراکسیون تشکیل شد گفت: در این جلسه پیشنهادات خود را ارائه دادیم و هر فصل یک نشست با این فراکسیون خواهیم داشت.

دبیر کل مجمع زنان اصلاح طلبان با اشاره به اینکه در مجمع زنان اصلاح طلب عصاره تجارب زنان کشور وجود دارد اظهار داشت : ارائه این تجارب اگر قدر دانسته شود می‌تواند راهگشا باشد. مجمع تلاشش براین بوده از نیروهایجوان استفاده کند و هیئت موسس ما یک سوم آن جوانان هستند.

شجاعی درباره ترجیح آنان برای شهرداری تهران گفت : اگر چه هدف ما مشارکت سیاسی زنان است اما معتقد به شایسته سالاری هستیم و اعتقاد داریم اگر شهر تهران به خوبی اداره شود ترجیحی بر اصرار شهردار زن نداریم.

منبع : خبرگزاری تسنیم

: برای دریافت مشاوره درباره 20 مرداد برگزاری کنگره مجمع زنان اصلاح طلب فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «20 مرداد برگزاری کنگره مجمع زنان اصلاح طلب» در کادر زیر بنویسید :

8 - 4 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید