کد مطلب: 52111 درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
لیگ قهرمانان اروپا ؛ لیورپول 2 - 3 اتلتیکو مادرید ؛ حذف مدافع عنوان قهرمانی !

لیگ قهرمانان اروپا ؛ لیورپول 2 - 3 اتلتیکو مادرید ؛ حذف مدافع عنوان قهرمانی !

به گزارش ورزشی آسمونی ، شب گذشته دیدار جذاب و تماشایی دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بین...
زمان مطالعه: 5 دقیقه
لیگ قهرمانان اروپا ؛ لیورپول 2 - 3 اتلتیکو مادرید ؛ حذف مدافع عنوان قهرمانی !

به گزارش ورزشی آسمونی ، شب گذشته دیدار جذاب و تماشایی دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بین دو تیم لیورپول و اتلتیکو مادرید در ورزشگاه آنفیلد برگزار شد که بازی طی 90 دقیقه سراسر هیجان با برتری تیم لیورپول به پایان رسید تا کار به وقت های اضافه کشیده و در وقت های اضافه این تیم اتلتیکو مادرید بود که موفق شد با کنار زدن تیم لیورپول راهی مرحله یک چهارم پایانی شود .

بازی از همان شروع با حملات هر یک از دو تیم آغاز شد و در ثانیه 20 مسابقه بود که تیم اتلتیکو مادرید می رفت تا دروازه تیم لیورپول را روی به هم ریختگی مدافعین این تیم و فرار دیگو کاستا روی پاس تماشایی ژائو فیلیکس باز کند اما ضربه کاستا با عبور از کنار دروازه به بیرون رفت تا دروازه لیورپول روی یک غافل گیری باز نشود .

در سوی دیگر حملات تیم لیورپول نیز در ادامه مسابقه می رفت تا خطرساز ظاهر شود . در دقیقه 5 مسابقه بود که روی ارسال بلند ترنت الکساندر آرنولد به روی دروازه ، جورجینیو واینالدوم می رفت تا با ضربه سر دروازه را باز کند اما توپ در اختیار یان اوبلاک قرار گرفت .

تیم لیورپول که در خانه بازی می کرد دست بالاتر را در اختیار گرفته بود و حملات خود را به روی دروازه تیم اتلتیکو مادرید ترتیب می داد . در دقیقه 14 مسابقه بود که روی ارسال توپ توسط آرنولد ، توپ درون محوطه جریمه می رفت تا توسط روبرتو فیرمینو به گل تبدیل شود اما یان اوبلاک با واکنشی تماشایی موفق شد مانع از باز شدن دروازه شود .

دروازه بان آماده تیم اتلتیکو مادرید در این مسابقه در طی نیمه اول چند مهار فوق العاده را از بازیکنان تیم لیورپول داشت . در دقیقه 36 مسابقه بود که باز هم روی ارسال از سمت راست بود که توپ می رفت تا با ضربه فیرمینو به گل تبدیل شود اما یان اوبلاک با واکنشی به موقع موفق شد تا دروازه تیمش را بسته نگه دارد .

در دقیقه 43 اما ، دروازه تیم اتلتیکو مادرید بالاخره باز شد . روی ارسال الکس اوکسلید چمبرلین از سمت راست به روی دروازه بود که جورجینیو واینالدوم خود را به توپ رساند و موفق شد با یک ضربه سر چکشی توپ را روانه گوشه دروازه تیم اتلتیکومادرید کند تا یان اوبلاک هم نتواند دروازه تیمش را بسته نگه دارد و بازی یک بر صفر به سود تیم لیورپول شود .

atletico-madrid-wins-against-liverpool-in-ucl-round-of-16-second-leg-2019-2020

در نیمه دوم مسابقه نیز تیم لیورپول حملات خود را ادامه داد اما این حملات به شدت نیمه اول مسابقه نبود . موقعیت های خلق شده توسط این تیم در نهایت روی ضربات بی دقت یا در اختیار یان اوبلاک قرار می گرفت و یا از کنار دروازه به بیرون می رفت .

در دقیقه 60 مسابقه بود که نوبت به تیم اتلتیکو مادرید رسید . روی فرار و سرعت بالای ژائو فیلیکس بود که این بازیکن می رفت تا با یک ضربه دقیق دروازه را باز کند اما شوتش با واکنش آدریان همراه شد اما واکنش این دروازه بان ناقص بود و می رفت تا باعث باز شدن دروازه شود که طی دو مرحله در ادامه ، آدریان موفق به مهار توپ شد .

اما در دقیقه 66 مسابقه ، تیم لیورپول با بد شانسی به گل برتری دست پیدا نکرد . روی نفوذ محمد صلاح از سمت راست بود که این بازیکن در ادامه می رفت تا با یک ضربه دروازه را باز کند اما شوتش با برخورد به پای مدافع تیم اتلتیکو مادرید بلوکه شد و درون شش قدم به اندرو رابرتسون رسید . این بازیکن می رفت تا با یک ضربه سر دروازه تیم اتلتیکو مادرید را باز کند اما ضربه اش با برخورد به تیرک افقی دروازه به گل تبدیل نشد تا بازی همچنان با همان نتیجه یک بر صفر ادامه پیدا کند .

دقایق پایانی مسابقه در وقت معمول با حملات متعدد تیم لیورپول همراه شد . روی یکی از همین موقعیت ها بود که توپ در ادامه به جورجینیو واینالدوم رسید و این بازیکن با یک ضربه سر توپ را به سادیو مانه رساند . مانه نیز می رفت تا با یک ضربه آکروباتیک دروازه را باز کند اما ضربه برگردانش از بالای دروازه به بیرون رفت . تنها 2 دقیقه بعد نوبت به محمد صلاح رسید تا با نفوذ از سمت راست و یک ضربه محکم به توپ دروازه را باز کند اما ضربه اش با اختلافی اندک از بالای دروازه به بیرون رفت.

تیم اتلتیکو مادرید می رفت تا در واپسین لحظات مسابقه به گل تساوی در این دیدار دست پیدا کند و در مجموع راهی مرحله بعدی شود . روی ارسال ضربه آزاد به روی دروازه بود که سائول خود را به توپ رساند و با ضربه سر دروازه تیم لیورپول را باز کرد اما داور مسابقه با اعلام آفساید گل را نپذیرفت و بازی راهی وقت های اضافه شد .

در نیمه اول وقت های اضافه در دقیقه 94 مسابقه بود که تیم لیورپول موفق شد گل دوم را وارد دروازه تیم اتلتیکو مادرید کند . روی ارسال توپ به روی دروازه توسط جورجینیو واینالدوم بود که روبرتو فیرمینو داخل محوطه جریمه به توپ رسید و می رفت تا با یک ضربه سر دروازه را باز کند اما ضربه اش با برخورد به تیرک دروازه با خود او بازگشت تا با یک ضربه ساده توپ دروازه را باز کند و در مجموع تیم لیورپول دو بر یک از حریفش پیش بیافتد .

لیگ قهرمانان اروپا ؛ لیورپول 2 - 3 اتلتیکو مادرید ؛ حذف مدافع عنوان قهرمانی !

اما تنها دو دقیقه بعد ، آدریان تمام نقشه های تیم لیورپول را نقش بر آب کرد . روی پاس رو به عقب برای آدریان بود که این دروازه بان می رفت تا با یک پاس زمینی توپ را به میانه های زمین برساند که اشتباه او باعث شد تا توپ با ژائو فیلیکس برسد . فیلیکس نیز در ادامه توپ را در اختیار مارکوس یورنته قرار داد و این بازیکن با یک ضربه فنی موفق شد دروازه تیم لیورپول را باز کند تا تیم اتلتیکو مادرید بتواند یکی از گل های خورده را جبران کند و به دلیل گل زده در خانه حریف ، حال تیم اتلتیکو مادرید باشد که به مرحله بعدی صعود می کند .

تیم اتلتیکو مادرید که حال دست برتر را در این مسابقه در اختیار داشت ، در اولین دقیقه از وقت های تلف شده ، موفق شد گل دوم خودش و تیمش را به ثمر برساند . روی حرکت آلوارو موراتا از سمت راست بود که این بازیکن با یک پاس عرضی توپ را به یورنته رساند و او نیز موفق شد با یک ضربه دقیق به توپ ، دورازه تیم لیورپول را برای بار دوم باز کند تا حساب کار دو بر دو در این مسابقه مساوی شده و تیم اتلتیکومادرید حال در آستانه صعود به دور بعدی قرار بگیرد .

اما نیمه دوم وقت های اضافه ، تیم لیورپول به هر دری زد تا بتواند اختلاف را کمتر کند و نتیجه بازی را برگرداند اما در دقیقه 120 مسابقه بود که تیم اتلتیکو مادرید به گل سوم خود نیز در این مسابقه دست یافت . روی فرار آلوارو موراتا بود که مارکوس یورنته با یک پاس تماشایی به پشت مدافعین ، او را صاحب توپ کرد و موراتا در ادامه موفق شد دروازه تیم لیورپول را باز کند تا نتیجه مسابقه سه بر دو شود .

در نهایت تیم اتلتیکو مادرید موفق شد در مجموع با نتیجه چهار بر دو راهی مرحله یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان اروپا شده و قهرمان فصل پیش این رقابت ها را از دور حذف کند .

 

معرفی نویسنده:

پروفایل روابط عمومی آسمونی که موضوعات و مطالب آن توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، که بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «لیگ قهرمانان اروپا ؛ لیورپول 2 - 3 اتلتیکو مادرید ؛ حذف مدافع عنوان قهرمانی !»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 7 = ?