کد مطلب:  56314 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سوالات جنسی کودکان معمولا ازچه سنی آغاز میشود؟

سوالات جنسی کودکان معمولا ازچه سنی آغاز میشود؟

سن 3 تا 5 سالگی، در کودکان سن کنجکاوی‌های زیاددر ارتباط با بدن خوداست ویا سوالات زیادی دراین زمینه میپرسند وهمین باعث می‌شود که بچه ها به دکتر بازی،و بازیهایی
زمان مطالعه: 1 دقیقه


به نام یگانه عالم


سن 3 تا 5 سالگی، در کودکان سن کنجکاوی‌های زیاددر ارتباط با بدن خوداست ویا سوالات زیادی دراین زمینه میپرسند وهمین باعث می‌شود که بچه ها به دکتر بازی،و بازیهایی این چنینی علاقه نشان دهند و دربرابر تفاوت‌هایشان کنجکاوی نشان دهند.اگر والدین فضایی امن و دوستانه برای فرزندشان ایجاد کرده باشند، فرزندان این مسائل و کنجکاوی‌های ذهنی شان را از والدین می‌پرسند.واگر ناایمن باشد کودک جواب کنجکاویهایش را از دوستان وهمسالان خود میپرسد. 
ارتباط میان والدین وفرزنداز همان روز اول تولد باید ایمن باشد، تا  کودکان دارای حس امنیت روانی با والدین خود داشته باشند ودرسنین بالاتر نیز این ارتباط محکم ترمیشود.
لزوم اموزشهای لازم به کودکان حدودا 3تا5 سالگی وآگاه سازی آنها در برابر سواستفاده ها احساس میشود.
صحبت کردن با کودکان در مورد مسائل جنسی و اندام های خصوصی از وظایف والدین است که باید در سن مناسب کودک به آموزش این مسائل بپردازند تا از سوء استفاده های جنسی جلوگیری کنند.
اگر کودک از ما اطلاعات در حد فهمش بطورکامل دریافت نکند اطلاعات خودرا از گروه دوستان وهمسالان دریافت میکند واین امر باعث میشود تا اطلاعات او بصورت ناقص یا فراتر از سنش باشد واین مسئله خطرناک است.
بهترین زمان برای اگاه کردن کودکان از سو استفاده های جنسی زمان استحمام است زیرا دراین هنگام میتوانید به اندامهای کودک اشاره کنید وبه او بگویید این اندام خصوصی هستند وهیچ کس نباید به آنها دست بزند مثل اینکه هرکس برای خود مسواک وحوله مخصوص به خود دارد وکس دیگری از ان استفاده نمیکند وباید بدانید این آموزشها برای هردوجنس چه دختر وچه پسر لازم است حتی میتوانید از کلیپهایی که جهت اگاهی بچه ها در این گروه سنی ساخته شده اند استفاده کنید.

(سارافلاحی کارشناس ارشد روانشناسی)

: برای دریافت مشاوره درباره سوالات جنسی کودکان معمولا ازچه سنی آغاز میشود؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «سوالات جنسی کودکان معمولا ازچه سنی آغاز میشود؟» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید