مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  57971 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اجتماع ماه ، مریخ و ستاره دبران آخرین پدیده نجومی اسفند 99

اجتماع ماه ، مریخ و ستاره دبران آخرین پدیده نجومی اسفند 99

21 اسفند، اجتماع ماه، عطارد و مشتری رخ می دهد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

چند پدیده نجومی در آخرین روزهای ماه اسفند خواهیم داشت.

یک مدرس و پژهشگر نجوم گفت: 29 اسفند در ساعت 19:41، شاهد آخرین پدیده نجومی سال هستیم که اجتماع «ماه» و «مریخ» و «ستاره دبران» است.

آخرین پدیده نجومی اسفند امسال، اجتماع ماه، مریخ و ستاره دبران است.

اجتماع ماه ، مریخ و ستاره دبران آخرین پدیده نجومی اسفند 99
اجتماع ماه ، مریخ و ستاره دبران آخرین پدیده نجومی اسفند 99

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، عمران مرادی در خصوص معرفی آخرین رویدادای نجومی سال 99، اظهار کرد: 21 اسفند، اجتماع ماه، عطارد و مشتری رخ می دهد که در ساعت 5:53 سحرگاه سوژه مناسبی برای عکاسی نجومی است.

وی افزود: در پدیده اجتماع تعدادی از اجرام آسمان در کنار هم دیده می شوند. در این تاریخ، کوچکترین و بزرگترین سیاره منظومه خورشیدی در کنار ماه قرار می گیرند.

22 اسفند؛ رصد هلال آخر رجب

این پژوهشگر گفت: 22 اسفند شاهد رصد هلال آخر ماه رجب 1442 هجری قمری خواهیم بود که احتمالا با چشم مسلح امکان پذیر است.

مرادی در توضیح رصد هلال ماه های قمری، اظهار کرد: تمام ماه های قمری دو هلال اول و آخر دارند که هلال آخر هر ماه در سمت شرق و قبل از طلوع خورشید دیده می شود و هلال اول هر ماه در سمت غرب و هنگام غروب خورشید قابل مشاهده است.

24 اسفند؛ رصد هلال اول شعبان

وی افزود: هلال آخر ماه رجب در ساعت 6:16 سحرگاه 22 اسفند، قابل مشاهده است که بیشتر در مرکز و جنوب ایران دیده می شود. هلال اول شعبان نیز در تاریخ 24 اسفند در ساعت 18:32 در هنگام غروب خورشید با چشم غیر مسلح قابل رویت است.

این مدرس نجوم رصد هلال ماه های رجب و شعبان که منتهی به ماه رمضان هستند را دارای اهمیت اعلام کرد و گفت: رصد هلال این ماه ها کمک می کند تقویم با دقتی داشته باشیم.

29 اسفند؛ اجتماع ماه، مریخ و ستاره دبران

مرادی آخرین پدیده نجومی اسفند امسال را اجتماع ماه، مریخ و ستاره دبران معرفی کرد و افزود: 29 اسفند در ساعت 19:41 شاهد اجتماع ماه، مریخ و ستاره دبران هستیم که این سه جرم به هم نزدیک و در یک محدوده دیده می شوند.

وی با تاکید براینکه دو جرم مریخ و ستاره دبران در یک زمینه با هم اشتراک دارند، تصریح کرد: هر دو قرمز رنگ هستند، اما دلیل آنها متفاوت است. مریخ به زمین نزدیک تر است و دلیل قرمزی آن خاک مملو از ترکیبات آهن است، اما ستاره دبران از زمین بسیار دور است و به دلیل اینکه در دوران پیری ستاره ای به سر می برد، قرمز دیده می شود.

مرادی توضیح داد: ستارگان همانند انسان ها بازه عمر دارند. در دوران جوانی سفید و یا آبی هستند و هرچه به سن ستاره افزوده می شود، رنگ آن زرد، نارنجی و سپس قرمز می شود. یک ستاره قرمز در مرحله میانسالی و پیری قرار دارد.

این پژوهشگر نجوم خاطرنشان کرد: ستارگان در مرحله میانسالی پف می کنند و قرمز می شوند و دمای آنها کاهش می یابد.

مرادی در توضیح ستاره دبران گفت: این ستاره سیزدهمین ستاره درخشان آسمان است و 25 برابر بزرگتر از خورشید و 150 برابر درخشان تر از آن است. 67 سال نوری با زمین فاصله دارد و این درحالی است که خورشید حدود 8 دقیقه نوری با زمین فاصله دارد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره اجتماع ماه ، مریخ و ستاره دبران آخرین پدیده نجومی اسفند 99 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اجتماع ماه ، مریخ و ستاره دبران آخرین پدیده نجومی اسفند 99» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید