کد مطلب:  42321 
2 نظر
2 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
قاتل حضرت ابوالفضل کیست + مقتل و سرنوشت

قاتل حضرت ابوالفضل کیست + مقتل و سرنوشت

حضرت ابوالفضل به واسطه نقش بزرگی که در واقعه کربلا داشتند، برای همه مسلمانان از اهمیت ویژه و زیادی برخوردارند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

حضرت ابوالفضل به واسطه نقش بزرگی که در واقعه کربلا داشتند،  اما آیا می دانید قاتل حضرت ابوالفضل کیست؟ آسمونی در این بخش به همین مورد می پردازد. یکی از جنایتکاران واقعه جانسوز عاشورا حکیم بن طفیبل است، او اولین کسی بود که به سوی امام حسین (علیه السلام) تیر اندازی کرد. او همچنین قاتل حضرت ابوالفضل العباس (علیه السلام) بود و لباس و اسلحه ی حضرت را به غارت برد. دیگر جنایت او تازیدن اسب بر پیکر مطهر امام حسین (علیه السلام) می باشد.

سرنوشت قاتل حضرت ابوالفضل

هر کسی که مرتکب جرم و گناهی شود که به علت حمایت جنایتکاران حاکم و یا به جهات دیگر از کیفر قانونی فرار کند از کیفر طبیعی در دنیا و از کیفر اخروی در آخرت درامان نخواهد بود! و سرنوشت قاتلین ابوالفضل العباس علیه ‏السلام از این قاعده حتمی و سنت الهی مستثنی نبوده که به شرح سرنوشت یکی از آنان می‏پردازیم.

قاسم بن اصبغ بن نباته می‏گوید: روزی مردی را که از پیش می‏شناختم و از قبیله بنی‏ابان بن دارم بود، با چهره سیاه دیدم، ابتدا وی را نشناختم، بعد از دقت بسیار و شناسایی به او گفتم: تو را قبلا با چهره‏ای سفید و صورتی زیبا دیده ‏ام، حالا این چه قیافه زشتی است که پیدا کرده ‏ای؟

آن مرد پاسخ داد:

یکی از اصحاب امام حسین علیه ‏السلام را که در پیشانی‏اش اثر سجود نمایان بود و از چهره ‏اش پیدا بود که بنده شایسته خداست در روز عاشورا کشتم و از آن موقع شبی بر من نگذشته مگر در خواب می‏بینم که او گریبانم را می‏گیرد و در جهنم می ‏اندازد.

وحشتی که از این خواب بر من دست می‏دهد موجب می‏شود فریاد کشم و کسان و اطرافیان خویش را از خواب بیدار کنم و این را نیز بگویم که از اولین شبی که این خواب را دیده ‏ام، چهره ‏ام سیاه شده است. قاسم می‏گوید: از او پرسیدم، کسی را که کشتی چه نام داشت؟ پاسخ داد: او عباس پسر رشید علی بود. قاسم پسر اصبغ می‏گوید: برای صدق مدعای او و ارضاء حس کنجکاوی خود به جستجو پرداختم و از همسایگان وضع حال قاتل را پرسیدم. همگی گواهی دادند که صدای صیحه و فریاد شبانه او را می‏ شنوند و از اینکه آسایش ایشان را هم مختل کرده، رنج می‏برند.

می‏گویند این مرد که در دنیا هم روسیاه شده، آن قدر تشنه می‏شد که قدح قدح آب می‏نوشید ولی فایده‏ای نمی‏بخشید تا عاقبت شکمش ترکید و به درک رسید. قرضی است کرده‏ ای تو در نزد روزگار در هر کدام روز که باشد ادا کند

: برای دریافت مشاوره درباره قاتل حضرت ابوالفضل کیست + مقتل و سرنوشت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «قاتل حضرت ابوالفضل کیست + مقتل و سرنوشت» در کادر زیر بنویسید :

4 * 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید