کد مطلب:  35769 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
دستگیری همراهان هتاک راننده لندکروز جاده شیراز

دستگیری همراهان هتاک راننده لندکروز جاده شیراز

به گزارش آسمونی:سخنگوی ناجا از شناسایی و دستگیری محل اختفای عاملان ضرب و شتم مامور پلیس راهنمایی و رانندگی...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
به گزارش آسمونی:سخنگوی ناجا از شناسایی و دستگیری محل اختفای عاملان ضرب و شتم مامور پلیس راهنمایی و رانندگی شیرازی در ماجرای واژگونی لندکروز خبر داد.

دستگیری همراهان هتاک راننده لندکروز جاده شیراز
دستگیری همراهان هتاک راننده لندکروز جاده شیراز


سخنگوی ناجا از شناسایی و دستگیری محل اختفای عاملان ضرب و شتم مامور پلیس راهنمایی و رانندگی شیرازی در ماجرای واژگونی لندکروز خبر داد.

سردار احمد نوریان دراین‌باره گفت: مطابق اطلاع رسانی‌های صورت گرفته، این حادثه روز پنجشنبه اول شهریورماه در جاده شیراز کازرون که ماموران پلیس راه برابر شرح وظایف، دوربین‌های لیزرینگ خود را برای کنترل عبور و مرور خودروها، امنیت جاده ها و نیز هشدار و تذکر به رانندگان خاطی مستقر کرده بودند، رخ داد.

وی ادامه داد: وضعیت عادی بود، تا اینکه خانواده‌ای برای نقص فنی خودرو 206 از ماموران پلیس درخواست کمک می کند، افسر وظیفه شناس با مشاهده این صحنه به کمک سرنشینان خودرو رفته و با راننده 206 تلاش می کند تا خودرو را به کناری هدایت کنند.

سخنگوی ناجا افزود: در این اثنا، به مامور پلیس، واژگونی یک خودروی لندکروز که با سرعت غیرمجاز حرکت می‌کرد را اطلاع می دهند، وی نیز بلافاصله خود را به صحنه حادثه رسانده اما با عکس العمل غیرانسانی یکی از همراهان این خودرو مواجه شده که این امر به درگیری و تعرض به پلیس منجر می شود که با آمدن گشت پلیس، ضاربان از محل حادثه متواری می شوند.

این مقام ارشد انتظامی به تاکید فرمانده محترم نیروی انتظامی مبنی بر پیگیری و برخورد قاطع و قانونی با ضاربان افسر زحمت کش پلیس راهور اشاره و بیان کرد: با توجه به حساسیت موضوع و نیز اقدامات اطلاعاتی، تاکنون 3 نفر از متهمان دستگیر شده‌اند که یکی از آنها راننده لندکروز است که به سرعت غیرمجاز خود با 137 کیلومتر اعتراف کرد، این در حالی است که سرعت مجاز در این محور 80 کیلومتر در ساعت تعیین شده است.

نوریان با بیان اینکه متهم دوم این پرونده،یکی دیگر از عوامل ضارب مامور پلیس بوده است، گفت: نفر سوم برادر یکی دیگر از ضاربان است که هنگام درگیری به قصد تخریب چهره پلیس و زورآزمایی ضارب فیلمبرداری کرده است البته در این حادثه 2 نفر فیلم گرفته‌اند که در فضای مجازی و شبکه اجتماعی منتشر شده است.

سخنگوی ناجا خاطرنشان کرد: نفر دوم، کسی است که در افشای چهره این افراد خلافکار و مجرم نقش اصلی داشته که به دنبال آن موجی از اعتراضات مردمی علیه اقدام مجرمانه آنها در فضای مجازی شکل گرفت و حمایتهای مردمی را به همراه داشت که شخصاً از اقدام به موقع وی تشکر و قدردانی می‌کنم.

نوریان ادامه داد: هنوز یکی از ضاربان با توجه به اینکه کار بسیار غیرانسانی، ناجوانمردانه و مجرمانه انجام داده، متواری و مخفی شده است که مأموران در تعقیب وی هستند؛ ظاهرا این متهم از افراد سابقه دار کیفری نیز می‌باشد.

وی تصریح کرد: درگیری و هتاکی مجرمان و متهمان با پلیس در بسیاری از کشورها امری طبیعی است، در ایران نیز سالانه بسیاری از محیط بانان و حافظان امنیت عمومی و اجتماعی از سوی مجرمان متهمان مورد حمله قرار می گیرند اما این پرونده از جمله پرونده های نادری است که هیچ تعقیب و گریزی بین مجرمان (عوامل ضرب و شتم) و افسر پلیس راه شیرازی رخ نداده است.

براساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس، وی ادامه داد: پیرو اظهارات راننده خودرو لندکروز به دلیل سرعت بالا و عدم توانائی در کنترل خودرو دچار سانحه شده است. لذا دلیلی برای اعتراض یا حمله به پلیس وجود نداشت البته این موضوع در دست بررسی است. همین مسأله موجب شده تا موجی از احساسات عمومی توسط مخاطبان رسانه‌ای و مردم فهیم و قدرشناس کشور بوجود آید و با پلیس همدردی کرده و خواستار برخورد شدید با مجرمان باشد.

سخنگوی ناجا خاطرنشان کرد: برابر ماده 607 قانون مجازات اسلامی ( بخش تعزیرات) هر گونه حمله و مقاومت که با علم و آگاهی نسبت به مأمورین درست در حین انجام وظیفه آنان به عمل آید، تمرد محسوب می شود.

نوریان با بیان اینکه ماده 609 نیز تصریح دارد که هر کس به مأموران دولت در حین انجام وظیفه توهین کند به 3 تا 6 ماه حبس محکوم می شود، گفت: مراحل قانونی رسیدگی به پرونده در حال انجام است. ملاحظات و تدابیر سازمانی پیرامون این پرونده به ما اجازه انتشار اطلاعات بیش از این را نمی‌دهد تا ان شاء الله در آینده نزدیک اخبار تکمیلی اطلاع رسانی شود.

منبع: انتخاب
: برای دریافت مشاوره درباره دستگیری همراهان هتاک راننده لندکروز جاده شیراز فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «دستگیری همراهان هتاک راننده لندکروز جاده شیراز» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید