کد مطلب: 49663 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ادوات ارتش توانایی مقابله با هر دشمنی را دارد

ادوات ارتش توانایی مقابله با هر دشمنی را دارد

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه ادوات ارتش توانایی مقابله با هر دشمنی را دارد، گفت: ما از دشمنان دعوت نمی‌کنیم ولی اگر آنها می‌خواهند متوجه به روز بودن تجهیزات ما شوند، می‌توانند امتحان کنند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ادوات ارتش توانایی مقابله با هر دشمنی را دارد - Army equipment is capable of dealing with any enemy ادوات ارتش توانایی مقابله با هر دشمنی را دارد - Army equipment is capable of dealing with any enemy

به گزارش آسمونی : امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی روز یکشنبه در حاشیه مراسم اختتامیه دوره رزم مقدماتی دانش‌پژوهان ارتش درباره فضاسازی رسانه‌های بیگانه مبنی بر فرسوده بودن تجهیزات و ادوات نظامی مورد استفاده ارتش گفت: ادوات ارتش در معرض دید ملت قرار دارد و شما خبرنگاران هم بیش از سایرین این ادوات و تجهیزات را مشاهده کرده‌اید. مردم باید قضاوت کنند که آیا ادوات ارتش ادواتی پوسیده است یا اینکه توانایی مقابله با هر دشمنی را دارد.وی افزود: ما از دشمنان دعوت نمی‌کنیم ولی اگر آنها می‌خواهند متوجه به روز بودن تجهیزات ما شوند، می‌توانند امتحان کنند؛ البته  چندین مرتبه هم امتحان کرده‌اند و ضربه‌اش را هم خورده‌اند.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: البته ما هیچ وقت سرمایه‌ای را که داریم دور نمی‌ریزیم چرا که این سرمایه‌ها، سرمایه‌های ملت هستند و ما اگر بتوانیم تا آخرین گلوله از یک تانکی که توانایی مبارزه در میدان دارد، استفاده کنیم، این کار را انجام می‌دهیم.موسوی عنوان کرد: ما برای یک ریال پول ملت هم ارزش قائل هستیم و از آن کشورها نیستیم که پول ملت را بگیریم و دور بریزیم. برخی کشورها صدها میلیارد دلار پول ملت‌شان را صرف تجهیزاتی می‌کنند اما نمی‌توانند از آن استفاده کنند؛ میلیاردها دلار هزینه می‌کنند تا از آسمان کشورشان حفاظت کنند اما می‌بینند از همان آسمان سوراخ همه چیز عبور می‌کند.

وی بیان کرد: ما از تجهیزات‌مان نهایت استفاده را می‌کنیم و هر کدام را که بتوانیم بهینه می‌کنیم و ارتقا می‌دهیم و اگر نیاز باشد می‌سازیم.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه اگر روزی قرار باشد سازندگان اولیه بخشی از تجهیزات ارتش که از قبل از انقلاب مانده، این تجهیزات را ببینند حتما تعجب خواهند کرد،افزود: به‌روزرسانی، ارتقا، نگهداری صحیح و استفاده حداکثری، راهبرد ارتش در قبال آن دسته از تجهیزات ارتش است که از زمان قبل از انقلاب باقی مانده است. هرچه نیاز داشته باشیم می‌سازیم

سرلشکر موسوی با تاکید بر این که  ارتش جمهوری اسلامی ایران هر آنچه را که نیاز داشته باشد می‌سازد، گفت: ارتش برای تهدیدات جدیدی که دنیا به وجود آمده تجهیزات و ادوات مورد نیاز را خودش طراحی و تولید می‌کند و اکثر تجهیزات ما بومی است.وی ادامه داد: امروز انواع و اقسام تجهیزات ارتش اعم از تجهیزات پدافندی، زیردریایی‌ها، ناوشکن‌ها، ناوچه‌ها، موشک‌ها، اژدرها، هواپیماها و انواع تجهیرات زمینی در داخل کشور طراحی و تولید می‌شود.

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه دشمنان ما را متهم کنند که تجهیزات‌مان فرسوده است، چنین چیزی نیست. اگر هم دشمنان فکر می‌کنند با گفتن این حرف‌ها ما اموال ملت را دور می‌ریزیم و خودمان را از این سرمایه‌ها دور می‌کنیم، بدانند که ما چنین کاری نمی‌کنیم.

 دشمنان اگر می خواهند تجهیزات ما را آزمایش کنند

سرلشکر موسوی تاکید کرد: ما نه علاقه به جنگ داریم و نه دعوت به جنگ می‌کنیم اما دشمنان ما اگر خواستند می‌توانند، تجهیزات و جوانان ما را آزمایش کنند.

فرمانده ارتش درباره مباحث مطرح شده درباره بودجه دفاعی کشور و اظهارات امیر دریادار سیاری در این خصوص هم گفت: این بحث جدیدی نیست، در فصل بودجه همه سازمان‌ها شروع به بحث کردن راجع به بودجه می‌کنند و همه به دنبال این هستند که اثبات کنند نیازشان بیش از آن چیزی است که برای آنها پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه اینکه سازمان‌ها به بودجه پیش‌بینی برای خودشان اعتراض کنند موضوعی کاملا طبیعی است، گفت: دشمنان دائما در کشور ما به دنبال این می‌گردند که مثل مگس زخمی را پیدا کنند و بر روی آن بنشینند؛ شنونده باید عاقل باشد که دشمنان حرف‌هایشان را با چه منظوری می‌زنند.فرمانده کل ارتش خاطرنشان کرد: البته متن کامل صحبت‌های امیر سیاری درباره بودجه منتشر شده و اگر این صحبت‌ها در کنار متن منتشره توسط رسانه‌های معاند قرار بگیرد، گاف آنها کاملا مشخص می‌شود.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «ادوات ارتش توانایی مقابله با هر دشمنی را دارد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 2 = ?