کد مطلب: 5061 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی آریا جسورو هاسگاوا

بیوگرافی آریا جسورو هاسگاوا

نام ونام خانوادگی :  آریا جسورو هاسگاوا - Aria Jasuru Hasegawa  تاریخ تولد: 1988 / October 29 محل تولد:  سوروگاشیما،...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نام ونام خانوادگی :  آریا جسورو هاسگاوا - Aria Jasuru Hasegawa 

تاریخ تولد: 1988 / October 29

محل تولد:  سوروگاشیما، سایتاما - ژاپن - Tsurugashima, Saitama, Japan 

ملیت/تابعیت : ژاپن - پدر ایرانی و مادر ژاپنی

قد: 186

موقعیت بازی: هافبک - Midfielder 

تیم جوانان:

Sakado Diplomats  ژاپن
Yokohama F. Marinos Youth  ژاپن

تیم بزرگسالان:

Yokohama F. Marinos  ژاپن

تیم ملی:

ژاپن - زیر 20 سال

 آریا جسورو هاسگاوا زمانی که عضو تیم زیر 20 سال ژاپن بود خودش رو برای جام جهانی زیر 20 سال کانادا آماده می کرد که بدشانسی آورد و مصدوم شد.او می توانست  برای تیم بزرگسال ژاپن یا ایران بازی کند، البته این امر بستگی به این دارد که کدام تیم از او زودتر دعوت کند و آریا هم این دعوت رو بپذیرد.

محمد شمس یکی از ایرانیان مهاجر به ژاپن بود که به فوتبال علاقه زیادی داشت او در ژاپن با کوروایش گاوا آشنا شد و با او ازدواج کرد و صاحب فرزندی شد که حالا آریا هاسگاوا (با نام کامل آریا جسوروها سگاوا شمس) نامیده می‌شود. آریا متولد 29 اکتبر 1988 در شهر کاوازکی در ژاپن است او با خانواده‌اش تا هفت سالگی را در این شهر گذراند اما بعد به شهر داعی در کاواناگا مهاجرت کردند و آریا در مدرسه سوروگاشیما و بعد مدرسه متوسطه مانیزو درس خواند. در دوران تحصیل در کالج یوکوهاماسوبی بود که آریا به عنوان یک هافبک تکنیکی و خلاق چهره شد و به عضویت تیم منتخب مدارس ایالت کاواناگا درآمد و سپس یکی از بازیکنان برتر مسابقات قهرمانی مدارس ژاپن شد. درخشش او در این مسابقات باعث شد که وی به تیم ملی نوجوانان ژاپن دعوت شود اما به دلیل مصدومیت او نتوانست برای این تیم بازی کند.

وی هم‌اکنون در تیم فوتبال اف‌سی توکیو در جی‌لیگ بازی می‌کند.
 در بین سال‌های 2006 تا 2010 عضو تیم زیر 20 سال ژاپن (تیم ملی جوانان ژاپن) بوده است و سه بازی انجام و یک گل به ثمر رسانده است. وی به دلیل مصدومیت موفق به حضور در جام جهانی جوانان سال 2007 در کانادا نشد.
کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران، در نشست خبری خود در 24 آذر ماه سال 1392 اعلام کرد که آریا را زیر نظر گرفته و ممکن است او را به تیم ملی دعوت‌کند.

افتخارات

بازیکن ماه جی‌لیگ : سپتامبر 2013

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «بیوگرافی آریا جسورو هاسگاوا»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 9 = ?