کد مطلب:  55071 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آشنایی با مفاهیم استدلال،تحلیل داده،تحلیل محتوا،دانشگاه کارآفرین

آشنایی با مفاهیم استدلال،تحلیل داده،تحلیل محتوا،دانشگاه کارآفرین

آشنایی با مفاهیم استدلال،تحلیل داده،تحلیل محتوا،دانشگاه کارآفرین
زمان مطالعه: 1 دقیقه

 استدلال عبارت است از پردازش و سازماندهی افکار علمی و نتیجه گیری از آنها. جواب بسیاری از پرسش ها از طریق استدلال به دست می آید. می گویند استدلال دو صورت دارد: استدلال استقرایی – استدلال قیاسی. 

برای تحلیل داده ها، پژوهشگر باید کاملا در آنها غوطه ور شود. غوطه وری یا مسکن گزینی در داده ها به تعهد کامل پژوهشگر به فهم اطلاعات و نیز تخصیص، زمان قابل ملاحظه برای خواندن، درک مستقیم، تحلیل و ترکیب داده ها نیاز دارد. این امر موجب بصیرت پژوهشگر نسبت به پدیده ای که در داده ها جریان دارد، می شود. در این فرآیند، پژوهشگر به فلسفیدن، اندیشیدن و تلاش برای برقراری ارتباط بین داده ها و کشف جنبه های ناپیدای آنها می پردازد. 

تحلیل محتوا یک فرآیند دقیق و مستحکم است که برآیند آن ایجاد معانی مقدماتی برای مفهوم مورد نظر است. تحلیل محتوایی به دو دسته کلی: تحلیل ادراکی یا مفهومی و تحلیل ارتباطی تقسیم می شود.

دانشگاه کارآفرین سه مفهوم اساسی را در بردارد: خود دانشگاه به عنوان یک سازمان کارآفرین می شود – کادر دانشگاه به سمت کارآفرینی سوق داده شده و تبدیل به کارآفرین می شوند – تعامل دانشگاه با محیط، پیوند ساختاری بین دانشگاه و منطقه از الگوهای کارآفرینی پیروی می کند. 

کارکرد نظام آموزش عالی تحت تأثیر سه عامل قرار دارد: تغییرات اقتصادی و اجتماعی – تغییرات فناوری – حرکت به سوی جهان انسانی. باید گفت که در اغلب دانشگاه های جهان، کانون های تفکر در حوزه های تخصصی شکل گرفته اند که با هدف ایده پردازی و ارائه مشاوره به بخش های مختلف جامعه به فعالیت می پردازند.

*** پاینده باشید***

: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با مفاهیم استدلال،تحلیل داده،تحلیل محتوا،دانشگاه کارآفرین فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آشنایی با مفاهیم استدلال،تحلیل داده،تحلیل محتوا،دانشگاه کارآفرین» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید