مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  37068 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
صدور ویزای اربعین حسینی متوقف شد/ عدم پاسخگویی ستاد اربعین

صدور ویزای اربعین حسینی متوقف شد/ عدم پاسخگویی ستاد اربعین

به گزارش آسمونی:با وجود آغاز ثبت‌نام رسمی ویزای اربعین حسینی(ع) از روز 4 مهر از طریق سایت "سماح" و اعلام قبلی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی:با وجود آغاز ثبت‌نام رسمی ویزای اربعین حسینی(ع) از روز 4 مهر از طریق سایت "سماح" و اعلام قبلی مبنی بر صدور ویزای متقاضیان ظرف 48 تا 72 ساعت اما تا به امروز 14 مهر ماه، هنوز هیچ ویزایی برای متقاضیان ثبت‌نامی در سایت سماح صادر نشده است!

چهارم مهر ماه جاری بود که مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی سازمان حج از آغاز ثبت‌نام زائران اربعین حسینی(ع) در 2500 دفتر تحت پوشش این سازمان با تخصیص ارز حدود 8هزار تومانی خبر داد.

با احتساب ارز 8هزار تومانی و 41 دلاری که برای ویزای امسال تعیین شد به‌علاوه هزینه صدور، بیمه و... در مجموع هزینه دریافتی از هر زائر متقاضی ویزای اربعین 386 هزار تومان تعیین شد.

با وجود آغاز ثبت‌نام رسمی ویزای اربعین حسینی از روز 4 مهر از طریق سایت "سماح" و اعلام قبلی مبنی بر صدور ویزای متقاضیان ظرف 48 تا 72 ساعت اما تا به امروز 14 مهر ماه، هنوز هیچ ویزایی برای متقاضیان ثبت‌نامی در سایت سماح صادر نشده است!

همزمان با آغاز ثبت‌نام در سماح از 4 مهر و تحویل اسامی ثبت‌نامی از سوی کارگزاران به شرکت مرکزی کارگزاران در تاریخ 5 مهر و تحویل مدارک و پاسپورت متقاضیان ویزا به سفارت عراق در تاریخ 7 مهر، به‌دلیل مشکلات متعدد و ناهماهنگی‌های موجود، هنوز هیچ ویزایی صادر نشده است.

طبق اظهارات برخی از کارگزاران حج و زیارت، یکی از دلایل بروز این مشکل،‌ به اختلاف بانک مرکزی و سفارت عراق در عدم تأمین ارز لازم برای صدور ویزای زائران اربعین بازمی‌گردد؛ عدم هماهنگی بین وزارت کشور با بانک مرکزی و سفارت عراق نیز از دلایل بروز این مشکل اعلام شده است.

با توجه به نزدیک‌تر شدن به ایام اربعین حسینی و افزایش روزانه تعداد متقاضیان ویزای اربعین، در صورت ادامه این روند و برطرف نشدن مشکل صدور ویزای زائران اربعین، این امر می‌تواند تبعات سنگینی در اعزام زائران اربعین و ایجاد مشکلات عدیده در مرزهای خروجی به عراق در روزهای منتهی به اربعین ایجاد کند.

ضروریست مسئولان سازمان حج و زیارت، ستاد مرکزی اربعین و وزارت کشور ضمن پاسخگویی درباره چرایی عدم صدور ویزای زائران اربعین با وجود گذشت بیش از 10 روز از آغاز فرایند ثبت‌نام، هرچه سریعتر نسبت به رفع و حل این مشکل اقدامات لازم فوری را به‌عمل آورند.

منبع:تسنیم

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره صدور ویزای اربعین حسینی متوقف شد/ عدم پاسخگویی ستاد اربعین فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «صدور ویزای اربعین حسینی متوقف شد/ عدم پاسخگویی ستاد اربعین» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید