کد مطلب:  6652  2 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بهترین غذاهای مناسب برای سفره افطار

بهترین غذاهای مناسب برای سفره افطار

آسمونی : مسئله ای که این روزها خیلی درگیرمون میکنه و در طول روز در فکرش هستیم اینه که با روزه داری در این...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آسمونی : مسئله ای که این روزها خیلی درگیرمون میکنه و در طول روز در فکرش هستیم اینه که با روزه داری در این روزهای گرم تابستان و پس از ساعت ها تشنگی و گرسنگی خونوادمون برای افطاری چی بپزم؟ که هم معده رو اذیت نکنه و هم مواد مغذی و ویتامین ها رو در خودش داشته باشه و هم آب کافی که بدنمون از دست داده رو در خودش داشته باشه و برای بدن خودمون و خانوادمون تامین کنه.
  • برای افطاری باید به چند نکته تغذیه ای توجه کنیم
افطاری باید سبک باشد

واژه سبک برای غذاها به این معنی هست که زود هضم باشه و در واقع حکم پیش غذا داشته باشه و معده رو آماده که برای پذیرش غذا. غذاهای سبک معمولا آبکی هستن و در اونها از گوشت و حبوبات استفاده نمیشه.

افطاری باید گرم باشد

باید کاملا به این نکته توجه کنیم که بشقابهای سرد برای افطاری آماده نکنیم. مثلا غذایی مثل سالاد الویه یا ژامبونها یا دسرهای سرد مثل انواع ژله و بستنی اصلا برای افطاری مناسب نیستن چراکه معده در لحظات اول بعد از 18 ساعت خالی بودن دمای بالایی داره و با ورود غذاهای سرد دچار اسپاسم میشه پس بهتره از غذاهای گرم استفاده بشه.

افطاری بهتر است شیرین باشد

بیشتر ماها وقتی که چند ساعت غذا نمیخوریم قند خونمون پایین میاد پس بهترین گزینه برای افطاری کمی شیرین بودن غذا هست. برای همین هم مرسومه که با خرما افطار میکنن.
  • غذاهایی که برای افطاری مناسب هستن :
انواع سوپ ها برای افطاری 

معمولا سوپها سبک پخته میشن و به عنوان پیش غذا استفاده میشن. سوپهایی که حاوی سبزیجات پخته و آب مرغ یا گوشت هستن و یا با شیر درست میشن گزینه های مناسبی برای افطاری ما هستن. چرا که نه تنها بسیار مغذی هستن و سبکن، غالبا بسیار خوش طعم هم هستن و هم میتونن آب از دست رفته بدن رو جبران کنن و هم ویتامینها رو به بدنمون برسونن.

انواع فرنی ها و شیر برنج ها 

فرنی ها و شیر برنج ها همگرم و آبکی و سبک هستن و به خاطر شیرینی ای که دارن میتونن قد از دست رفته بدن رو جبران کنن. همچنین به خاطر همی شیرینی خیلی هم محبوب هستن و در سفره های افطاری کشورمون مرسوم هستن. به ویژه اینکه در اکثر اونها زعفران و گلاب استفاده میشه و نقش ویژه ای در ایجاد نشاط دارن.

انواع حلوا ها برای افطاری 

حلوا ها هم به خاطر شیرینیشون توصیه میشن و بهتره با چای یا شیر ولرم میل بشن. البته باید این رو هم در نظر داشته باشیم که قند پایین اومده بدنمون با یکی دو برش حلوا کاملا تامین میشه و حواسمون باه در مصرف شیرینی جات زیاده روی نکنیم.

این رو باید بدونیم که غذاهای سنگین و سرخ کردنی مثل آش یا خورشتها برای افطاری مناسب نیستن و معده رو اذیت میکنن و بهتره که با فاصله یکی دو ساعت بعد از افطار و به عنوان شام مورد استفاده قرار بگیرن.
: برای دریافت مشاوره درباره بهترین غذاهای مناسب برای سفره افطار فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «بهترین غذاهای مناسب برای سفره افطار» در کادر زیر بنویسید :

3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید