کد مطلب:  9404 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
عرضه سیب و پرتقال شب عید از هفته آینده

عرضه سیب و پرتقال شب عید از هفته آینده

1393/12/20 رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی از ذخیره سازی 70 هزار تن سیب و پرتقال برای شب عید خبر داد و گفت‌: این...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

Apples and oranges eve of next weeks supply(3)
Apples and oranges eve of next weeks supply(3)

1393/12/20

رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی از ذخیره سازی 70 هزار تن سیب و پرتقال برای شب عید خبر داد و گفت‌: این ذخایر از هفته آینده به بازار عرضه می شود که قیمت سیب درختی درجه یک کیلویی 2700 تومان و پرتقال درجه یک شمال 2900 تومان است.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، حسین صفایی طی سفر به این استان و بازدید از روند ذخیره سازی مرکبات برای عرضه در بازار شب عید، با بیان اینکه ایران از جمله کشورهایی است که سرانه مصرف میوه آن بالاست، گفت: چند سالی است دولت برای اجرای تنظیم بازار میوه شب عید ماموریت یافته و سازمان جهاد کشاورزی با همکاری سازمان تعاون روستایی برای ذخیره سازی دو محصول سیب و پرتقال که بیشترین مصرف را در ایام عید دارند، اقداماتی را انجام داده است.

وی ادامه داد: سیب و پرتقال به اندازه نیاز از باغداران خریداری و ذخیره سازی شده که در 10 روز پایانی سال به بازار عرضه می شود.

رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی با اشاره به اینکه مازندران قطب اصلی تولید مرکبات در کشور است، گفت: 85 درصد پرتقال ذخیره شده برای شب عید از مازندران است و از ابتدای اسفندماه حمل پرتقال ذخیره شده از مازندران به سایر استان های متقاضی و دارای سهمیه انجام شده است.

صفایی در خصوص ذخیره سازی سیب شب عید نیز گفت: آذربایجان غربی، زنجان، دماوند از جمله استان های توزیع کننده سیب برای بازار شب عید هستند.

وی افزود: بیش از 60 درصد محصولات ذخیره شده به استان ها حمل و بارگیری شده است که از 23 اسفندماه عرضه میوه تنظیم بازار در سطح کشور آغاز می شود.

رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی اظهار کرد: هدف از تنظیم بازار شب عید اتکاء به تولیدات داخل و حمایت از تولیدکننده است.

: برای دریافت مشاوره درباره عرضه سیب و پرتقال شب عید از هفته آینده فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «عرضه سیب و پرتقال شب عید از هفته آینده» در کادر زیر بنویسید :

3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید