کد مطلب: 37352 درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
سیب و پیشگیری از یبوست

سیب و پیشگیری از یبوست

سیب یکی از راه های طبیعی برای درمان و جلوگیری از یبوست است. فیبری که در پوست آن قرار دارد باعث می شود مدفوع...
زمان مطالعه: 5 دقیقه

سیب یکی از راه های طبیعی برای درمان و جلوگیری از یبوست است. فیبری که در پوست آن قرار دارد باعث می شود مدفوع سخت را به راحتی قادر به حرکت از طریق دستگاه گوارش کند. آسمونی در این بخش در مورد سیب و پیشگیری از یبوست صحبت می کند.سیب و پیشگیری از یبوست

بیست درصد از کل جمعیت بزرگسالان در آمریکا با وجود استفاده از مسهل تجاری به طور منظم از یبوست رنج می برند یبوست زمانی رخ می دهد که روده بزرگ آب را از مدفوع که برای یک مدت زمان طولانی تر در روده مانده جذب می کند این امر به دلیل کمبود فیبر، کم آبی بدن، فعالیت بدنی ناکافی و سندرم روده تحریک پذیر رخ می دهد.

چگونه سیب به درمان یبوست کمک می کند؟

سیب یک منبع غنی از پکتین (فیبر طبیعی) است که حجم مدفوع را زیاد کرده و باعث اجابت مزاج می شود.

این شامل سوربیتول ( قند طبیعی الکل ) که به عنوان ملین اسمزی طبیعی برای نرم کردن مدفوع عمل کرده و اجازه دهید تا آن به راحتی از طریق روده ها حرکت کند.

این شامل هر دو فیبر نامحلول و قابل حل است فیبر نامحلول مانند سلولز کار می کند در حالی که فیبر محلول موجود در پوست به عنوان نرم کننده مدفوع عمل می کند و کشیدن آب بداخل مدفوع آن را نرم تر می کند پوست سیب حاوی 3.3 گرم فیبر است.

مصرف منظم 2 - 3 سیب با پوست محتوای فیبر کافی برای بدن، ترویج اجابت مزاج و بهبود فرایند هضم را فراهم می کند.

چگونه از سیب برای درمان یبوست استفاده کنید؟

سیب می تواند به روش های بسیاری برای درمان یبوست و ترویج اجابت مزاج استفاده شود نوشیدن فقط چند لیوان آب سیب در طول روز مقدار کافی فیبر و سوربیتول را برای اجابت مزاج ضروری فراهم می کند.

جدای از آن، در اینجا چند دستور العمل از جمله سیب در رژیم غذایی شما برای درمان یبوست آورده می شود.  1. آب میوه سیب و گلابی

گلابی حاوی سوربیتول است که با کشیدن آب به روده به درمان یبوست کمک می کند این مدفوع را نرم  می کند به طوری که آن به راحتی می تواند از طریق دستگاه گوارش منتقل شود 8 اونس آب گلابی شامل 7 گرم سوربیتول است این فرایند برای یبوست خفیف مناسب است.

1 سیب و 1 گلابی را به تکه های کوچک ریز ریز کنید.

آنها را به یک آبمیوه گیری اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید.

آب را در یک لیوان بریزید و آن را بنوشید.

این روند را 2 بار در یک روز تکرار کنید یک بار با معده خالی و دوباره یک ساعت قبل از رفتن به خواب تکرار نمایید.

سیب و پیشگیری از یبوست
سیب و پیشگیری از یبوست  1. سیب و آلو پاک کرده

آلو حاوی 15 درصد از سوربیتول است که به عنوان یک ملین عمل می کند در حال حاضر  Dihydrophenylisation در پوست آلو جنبش در روده را تحریک و احتباس مایعات را برای نرم کردن مدفوع افزایش می دهد این فرایند برای یبوست مزمن مناسب است.

مقدار مساوی از سیب و آب آلو را ترکیب کنید.

خوب مخلوط کنید و آن را مصرف کنید.

حداقل 3 - 4 لیوان در روز بنوشید مصرف منظم باعث حرکات روده می شود.

توجه: اگر آلو برای یک دوره طولانی از زمان در نظر گرفته شود سپس حرکت روده شما ممکن است وابسته به آن شود بنابراین، هنگامی که از یبوست رهایی یافتید از مصرف آلو جلوگیری کنید.  1. سیب و موز

موز سرشار از فیبر، پکتین و پتاسیم است که در درمان یبوست بسیار مفید است آنزیم های موجود در آن به عنوان یک ملین ملایم طبیعی عمل می کنند.

یک سیب و موز به تکه های کوچک ریز ریز کنید.

این سالاد میوه را 2 - 3 بار در روز مصرف کنید.  1. سس سیب برای یبوست

سس سیب می تواند مانع یبوست در بزرگسالان شود زمانی که آن در مقدار کم مصرف شود مصرف بیش از حد می تواند مشکل را بدتر کند در اینجا یک دستور سریع برای تنظیم عملکرد روده با استفاده از سس سیب آورده می شود.

1 فنجان از هر یک سیب، سبوس گندم فرآوری نشده و آب آلو ترکیب کنید.

مواد تشکیل دهنده را مخلوط کنید تا زمانی که به هم پیوسته شود.

1 - 2 قاشق غذاخوری از مخلوط با 6 - 8 انس فنجان آب مصرف کنید.

روزانه برای مدت 2 هفته مصرف کنید اگر شما با این مقدار مصرف بهبودی پیدا نکردید سپس به آرامی آن را به 3 - 4 قاشق غذاخوری افزایش دهید.

توجه: به جای سبوس گندم فرآوری نشده، شما می توانید سبوس جو دو سر را استفاده کنید.

توجه: این مخلوط را می تواند در یخچال یا فریزر در یک ظرف مهر و موم شده ذخیره شود.

آب سیب برای یبوست در نوزادان:

کودکان به خصوص کودکان نوپا بیشتر مستعد ابتلا به یبوست هستند بچه ها با گرفتن آموزش های غلط مدفوع خود را نگه داشته و از یبوست رنج می برند بنابراین، مطمئن شوید که در آنها زننده نباشد آب سیب در رژیم غذایی روزانه آنها 2 انس آب سیب دو بار در یک روز دوز ایمن برای نوزادان در نظر گرفته شده است از مصرف بیش حد آب سیب اجتناب شود زیرا می تواند مشکل را بدتر کند از دادن سس سیب به اطفال برای درمان یبوست جلوگیری کنید زیرا می تواند سبب ناراحتی معده و ناراحتی های دیگر شود.

apples-and-constipation
apples-and-constipation

چه مدت از سیب را برای درمان یبوست استفاده کنید؟

آن به عادات غذایی فرد و سطح یبوست بستگی دارد شما می توانید از یک روز تا یک هفته استفاده کنید اگر هیچ بهبودی حتی پس از یک هفته نشان داده نشد سپس با یک دکتر مشورت کنید.

آیا سیب برای درمان یبوست در دوران بارداری ایمن است؟

بله، سیب برای درمان یبوست در دوران بارداری ایمن است با این حال، مطمئن شوید که شما دوز بیش از حد مصرف نکنید شما می توانید 2 سیب را در یک روز بخورید و ایمن است.

آیا سیب می تواند موجب یبوست شود؟

بعضی از مردم ادعا می کند که سیب باعث یبوست در آنها شده است که سیب قطعاً یبوست ایجاد نمی کند با این حال، مصرف سیب باید با مقادیر خوبی از آب مصرف شود اگر در تلاش برای جلوگیری از یبوست هستید سیب باید با پوست خورده شود زیرا پوست شامل مقدار زیادی فیبر است.

هشدارهایی برای درمان یبوست با سیب:

همانطور که شما محتوای فیبر در رژیم غذایی خود را برای تحریک تنظیم عملکرد روده افزایش می دهید در ابتدا شما ممکن است نفخ را تجربه کنید اما آن را در چند هفته فروکش می کند.

مقدار زیادی آب یا آب میوه در طول روز برای تحریک حرکات روده و سهولت عبور مدفوع بنوشید.

از نوشیدنی های کافئین دار و گازدار اجتناب  کنید زیرا می تواند یبوست را بدتر کند.

اگر شما در حال تجربه، درد مقعد، مدفوع نازک، خون در مدفوع و کاهش وزن ناگهانی هستید با یک پزشک مشورت کنید.

عبور مدفوع سفت در حرکات روده می تواند به غشاهای مخاطی آسیب رسانده و منجر به خونریزی و ناراحتی های دیگر شود.

برای 15 - 20 دقیقه در آب ولرم بنشینید زیرا درد و سوزش پس از عبور مدفوع سخت را کاهش می دهد

سوء استفاده از مسهل نیز می تواند به اسهال و سایر مشکلات گوارشی منجر شود.

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «سیب و پیشگیری از یبوست»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 6 = ?