کد مطلب: 26830 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اپل و گوگل همچنان برترین برندهای جهانی

اپل و گوگل همچنان برترین برندهای جهانی

به گزارش آسمونی:برای پنجمین سال متوالی کمپانی اپل و گوگل همچنان برترین برندهای معتبر در جهان به شمار می...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی:برای پنجمین سال متوالی کمپانی اپل و گوگل همچنان برترین برندهای معتبر در جهان به شمار می روند.

از ودوموستی، موسسه بین‌المللی «interbrand Corp» در گزارش صد برند برجسته جهانی در سال 2017 میلادی اعلام کرد، ارزش تجاری کمپانی اپل با رشد 3 درصدی به 184.15میلیارد دلار رسیده است که همچنان جایگاه نخست ارزشمندترین برند جهان را در اختیار دارد.

ارزش شرکت گوگل با رشد شش درصدی به بیش از 141.70 میلیارد دلار رسیده و مایکروسافت با رشد 10 درصدی بیش از 80 میلیارد دلار ارزش دارد که به ترتیب جایگاه دوم و سوم برترین برندهای جهان را در اختیار دارند.

در میان 10 برند برتر جهانی، هفت برند از آن شرکتهای با فن آوری بالاست که در این میان پس از اپل، گوگل و مایکروسافت، آمازون (مکان پنجم با سرمایه 64.8 میلیارد دلار )، سامسونگ (مکان ششم با سرمایه 56.2 میلیارد دلار )، فیس بوک (مکان هشتم با سرمایه48.2 میلیارد دلار ) و ای بی ام (مکان دهم با سرمایه 46.8 میلیارد دلار ) قرار دارند.

در این بین شرکت کوکاکولا به لطف بازاریابی موفق خود توانسته جایگاه چهارم باارزش‌ترین نام تجاری را در اختیار داشته باشد، هرچند که با کاهش ارزش 5 درصدی به 69.3 میلیارد دلار رسیده است.
همچنین شرکت خودروسازی تویوتا با 50.3 میلیارد دلار جایگاه هفتم و شرکت مرسدس بنز با 47.8 میلیارد دلار جایگاه نهم را از آن خود کرده است.
ارزش صد برند معتبر جهانی در سال 2017 میلادی با رشد ارزش 4.2 درصدی در مقایسه با سال گذشته به بیش از یک تریلیون و 871.7 میلیارد دلار رسیده است.

منبع: ایسنا

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «اپل و گوگل همچنان برترین برندهای جهانی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 7 = ?