کد مطلب:  58081 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آمادگی وزیر امور خارجه آمریکا برای بازگشت به برجام

آمادگی وزیر امور خارجه آمریکا برای بازگشت به برجام

وزیر امور خارجه آمریکا: ما به صورت واضح اعلام کرده‌ایم که مسیر برای دیپلماسی باز است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا گفته توپ در زمین ایران است و این کشور باید انتخاب کند می‌خواهد به تعهدات خود بازگردد یا خیر.

آسمونی: آنتونی بلینکن، روز چهارشنبه 24 مارس در یک نشست خبری در مقر ناتو در پاسخ به سوالی در خصوص ایران اعلام کرد که ایالات متحده با اروپا هم نظر است و آمادگی دارد دیپلماسی را پی بگیرد.

آمادگی وزیر امور خارجه آمریکا برای بازگشت به برجام
آمادگی وزیر امور خارجه آمریکا برای بازگشت به برجام

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه افزود: «ما به صورت واضح اعلام کرده‌ایم که مسیر برای دیپلماسی باز است. وقتی اتحادیه اروپا پیشنهاد داد که می‌خواهد تمام طرف‌های توافق هسته‌ای ایران را دور هم جمع کند تا ببینیم چطور می‌توان به اجرای تعهدات خود به برجام بازگردیم، ما پاسخ مثبت دادیم. اما تا به امروز این ایران بوده که تصمیم گرفته تعامل نکند.»

این نخستین سفر وزیر امور خارجه دولت جدید آمریکا به اروپا است و در نشست‌ها و مذاکرات خود با مقام‌های ناتو و اروپایی در خصوص موضوعات مختلف و گسترده‌ای بحث و تبادل نظر کرده است.

او با اشاره به اینکه با همتایان اروپایی خود یعنی وزرای خارجه آلمان، بریتانیا و فرانسه ملاقات داشته تاکید کرد که هر چهار کشور در خصوص آینده برجام با یکدیگر اشتراک نظر دارند. آقای بلینکن در ادامه ایران را مقصر پیشرفت در مذاکرات معرفی کرد و افزود: «باز هم می‌گویم، ایالات متحده آماده تعامل است اما ایران تا به امروز چنین راهی را انتخاب نکرده است. ولی می‌خواهیم ببینیم در هفته‌های آتی چه پیش خواهد آمد.»

وزیر امور خارجه ایالات متحده همچنین اعلام کرد که این کشور می‌خواهد به دنبال توافقی بلندمدت‌تر و قدرتمندتر از برجام با ایران دست یابد. او ادامه داد که در توافق جدید موضوعاتی که به زعم واشنگتن مسئله‌ساز است یعنی برنامه موشکی‌ و بالستیک و همچنین فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران در منطقه هم مد نظر قرار گیرد.

منبع: یورونیوز

: برای دریافت مشاوره درباره آمادگی وزیر امور خارجه آمریکا برای بازگشت به برجام فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «آمادگی وزیر امور خارجه آمریکا برای بازگشت به برجام» در کادر زیر بنویسید :

2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید