کد مطلب:  56953 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بیوگرافی آنتونی مارسیال

بیوگرافی آنتونی مارسیال

آنتونی مارسیال، مهاجم باکیفیتی که بی کیفیت شد!
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مارسیال در یک نگاه

نام کامل: آنتونی جوردن مارسیال

تاریخ تولد: 5 دسامبر 1995

محل تولد: مَسی( فرانسه)

قد: 181 سانتی متر

آمار بازی:

لیون( 3 بازی- بدون گل زده)، موناکو( 49 بازی و 11 گل)، منستریونایتد

تیم ملی فرانسه

یه بازیکن 25 ساله با سابقه کسب نایب قهرمانی یورو 2016 همراه تیم ملی فرانسه و تجربه حضور در تمامی رده های سنی فوتبال این کشور. آنتونی مارسیال پله پله، تمام رده ها سنی رو در تیمهایش طی کرده است. از لیون ب به تیم اصلی لیون و بعد هم از موناکو ب، راهی تیم اصلی موناکو شد تا بالاخره سال 2015 به منچستریونایتد رسید.

آنتونی مارسیال
آنتونی مارسیال

در همین دوران، او بارها برای آبی ها در تیم ملی فرانسه بازی کرد. از سال 2010 به مدت یک سال در 17 مسابقه برای زیر 16 ساله های فرانسه بازی کرد و 9 گل زد. سال بعد هم 9 گل در 13 بازی به ثمر رساند؛ اما این بار در تیم زیر 17 ساله های فرانسه.

4 بازی و 3 گل، آمار او در تیم زیر 18 ساله های فرانسه بود و سال 2013 هم نوبت به بازی در تیم زیر 19 ساله های خروس ها رسید. بعد از آن هم دو سال بازی در تیم زیر 21 سال فرانسه و سرانجام از سال 2015، حضور در تیم ملی بزرگسالان فرانسه.

آنتونی مارسیال
آنتونی مارسیال

 برای یه بازیکن 20 ساله، 50 میلیون یورو قیمت بالایی بود که شیاطین سرخ حاضر شدند هزینه کنند. آن هم با آپشن هایی که مجموع آنها می توانست قیمت مارسیال را تا 80 میلیون یورو بالا ببرد.

قرار شد شیاطین سرخ به ازای هر بار آقای گلی این بازیکن، 5 میلیون یورو به باشگاه سابق او موناکو بدهند و از طرف دیگر، اگر مارسیال می توانست عنوان بهترین بازیکن سال فوتبال انگلیس را از آن خودش کند، 10 میلیون یوروی دیگر باید به موناکو پرداخت می شد. البته اگر عنوان پسر طلایی هم به مارسیال می رسید، 5 میلیون اضافی نیز به موناکو تعلق می گرفت.

با این حال، این مبالغ اضافی هرگز به مارسیال نرسید و روزهای تلخی در یونایتد در انتظار وی بود. ابتدا همسرش از او جدا شد و مدعی شد توجه زیادی که در فوتبال انگلیس به فوتبالیست ها می شود، آنها را وارد یک دنیای دیگه می کند و همین باعث شد که زندگی شان از هم بپاشد. هرچند که مارسیال هرگز این صحبتها را نپذیرفت.

آنتونی مارسیال
آنتونی مارسیال

بعد از آن، مارسیال جام جهانی 2018 را از دست داد و در لیست دیدیه دشان قرار نگرفت. شاید بزرگ ترین بدشانسی مارسیال این بود که نتوانست مدت زیادی با لوییس فن خال کار کند. مربی هلندی که به نظر بازیکن فرانسوی، کمک زیادی به وی کرده بود و با بررسی دقیق نقاط ضعف مهاجم فرانسوی، در تقویت او تاثیرگذار بود.

در حال حاضر مارسیال که تازه 25 ساله شده است، آمار یک گل یا پاس گل را به ازای هر 222 دقیقه در این فصل به جا گذاشته است. آمار ضعیفی که نشان می دهد یا او دیگر کیفیت گذشته را ندارد، یا این که سولسشرمربی یونایتد، نمی تواند به خوبی از وی استفاده کند. این در حالی است که در فصول گذشته، این آمار به ترتیب یک گل یا پاس گل در 159 دقیقه( در دو فصل پیاپی ابتدایی حضور در یونایتد)، 117 دقیقه( فصل 18-2017)، 130 دقیقه( 19-2018) و 103 دقیقه( 20-2019) بوده است.

در هر حال، با این عملکرد، مارسیال فعلا نمی تواند شانسی برای حضور در جمع آبی ها برای یورو 2021 و جام جهانی 2022 داشته باشد.

آنتونی مارسیال
آنتونی مارسیال

 

 

 

نظر خود را درباره «بیوگرافی آنتونی مارسیال» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید