کد مطلب: 3859 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شکست دیگری برای بارسلونا

شکست دیگری برای بارسلونا

  تاریخ خبر:  1392/02/12 در دومین بازی از دور برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، تیم فوتبال بارسلونای...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

 

تاریخ خبر:  1392/02/12

در دومین بازی از دور برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، تیم فوتبال بارسلونای اسپانیا که به امید جبران 4 گل دور رفت در ورزشگاه خانگی خود نیوکمپ میزبان بایرن مونیخ آلمان بود، در یک بازی ضعیف با 3 گل شکست خورد تا به طرز تحقیرآمیزی از دور رقابتها کنار برود.

 

آبی و اناری پوشان که در این بازی لیونل مسی را 90 دقیقه روی نیمکت داشتند به هیچ وجه نتوانستند سایه ای از بارسلونا قدرتمند چند سال اخیر را نشان دهند و با ارایه یک بازی بسیار ضعیف و بی هدف شکست سنگین دیگری را متحمل شدند.

شاگردان تیتو ویلانووا در نیمه اول نتوانستند خطری روی دروازه بایرن مونیخ ایجاد کنند و فقط شوت پدرو از پشت محوطه جریمه را نویر به کرنر فرستاد. یک بار هم سانتر دنی آلوز را سسک فابرگاس گرفت و به ژاوی سپرد اما ضربه او با خونسردی زده نشد و از روی دروازه به بیرون رفت.

 

بایرن در نیمه اول با درخشش آرین روبن و فرانک ریبری صاحب توپ می‌شد اما آنها هم ضربات نهایی را یا خوب نمی‌زدند یا اگر خوب می‌زدند ویکتور والدس مهارشان می‌کرد. البته چند بار هم جرارد پیکه با تکل‌های بی‌نقصش موقعیت‌ها را از حریف گرفت تا دو تیم در نیمه اول بدون گل به رختکن بروند.

 

نیمه دوم

 

در نیمه دوم این بایرن میهمان بود که عنان کار را در دست گرفت و موفق شد توسط روبن در دقیقه 48 یک بر صفر پیش بیافتد؛ روبن روی یک حرکت انفرادی در عرض با یک شوت زیبا دروازه بارسلونا را گشود تا کورسوی امید بارسلونا هم از بین برود و بازیکنان این تیم بی روحیه تر از قبل به بازی ادامه دهند.

در ادامه با خروج ژاوی و اینیستا از زمین باواریایی ها بیشتر از قبل دست به حمله زدند و در دقیقه 72 در یک ضدحمله پاس عرضی ریبری را پیکه به اشتباه به تور دروازه خودی چسباند تا این دیدار 2-0 شود.

 

شاگردان یوپ هاینکس دست بردار نبودند و با ادامه حملات خود بار دیگر در دقیقه 76 به گل رسیدند؛ این بار نوبت مولر بود تا توپ ارسالی را در محوطه شش قدم و روی سر مدافعان کم فروغ بارسلونا به گل تبدیل کند تا تحقیر کاتالان ها دردناک تر شود.

در ادامه بارسلونا چند حمله نصفه و نیمه انجام داد و دو ضربه سر خطرناک ویا و بارترا از کنار دروازه نویر بیرون رفت تا این بازی در نهایت با همین 3 گل پایان پذیرد و بارسلونا با شکست تحقیرآمیز 7-0 در مجموع دو دیدار رفت و برگشت از دور رقابتها کنار برود و بایرن مونیخ روز 4 خرداد(25 می) در ومبلی لندن اولین فینال تمام‌آلمانی تاریخ لیگ قهرمانان را با دورتموند انجام دهد، دیداری که شنبه هفته بعد در فینال جام حذفی آلمان تکرار می شود.

 

شب گذشته هم بروسیا دورتموند موفق شده بود در مجموع با نتیجه 4 بر 3 رئال مادرید دیگر نماینده اسپانیا را با شکست مواجه کرده و به فینال این رقابت‌ها در ومبلی لندن راه یابد.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «شکست دیگری برای بارسلونا»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 6 = ?